Telef├│ny iPhone a iPad zablokovali $10,5 miliardy v ÔÇ×potenci├ílne podvodn├Żch transakci├íchÔÇť v minulom roku v─Ćaka genialite Apple tech

App Store spolo─Źnosti APPLE zablokoval viac ako $10,5 miliardy ÔÇ×potenci├ílne podvodn├Żch transakci├şÔÇť v roku 2020.

T├íto ohromuj├║ca suma znamen├í, ┼że majitelia zariaden├ş iPhone, iPad a Mac sa vyhli nespo─Źetn├Żm finan─Źn├Żm projektom – v─Ćaka posilnen├Żm bezpe─Źnostn├Żm opatreniam.

Niektor├ę slu┼żby ako Android alebo Windows v├ím umo┼żn├ş s┼ąahova┼ą aplik├ície z viacer├Żch virtu├ílnych obchodov.

Ale na iPhone je va┼íou jedinou vo─żbou Apple Obchod s aplikaciami.

Apple hovor├ş, ┼że toto je navrhnut├ę tak, aby vytvorilo bezpe─Źn├Ż priestor, kde s├║ aplik├ície moderovan├ę, aby sa zaistilo, ┼że v├ís nepodved├║.

A nov├ę ├║daje nazna─Źuj├║, ┼że je to pravda: Apple zastavil nad $1Len v roku 2020 bolo 5,5 miliardy podvodn├Żch transakci├ş v obchode App Store.

Apple minul├Ż rok tie┼ż odmietol alebo odstr├ínil takmer 1 mili├│n probl├ęmov├Żch nov├Żch aplik├íci├ş.

Navy┼íe bolo odstr├ínen├Żch 250 mili├│nov hodnoten├ş a recenzi├ş, preto┼że nesp─║┼łali ┼ítandardy moderovania.

A bolo zru┼íen├Żch 470 000 ├║─Źtov v├Żvoj├írov.

Mnoho z t├Żchto zak├ízan├Żch aplik├íci├ş a v├Żvoj├íri sa pok├║┼íali oklama┼ą pou┼ż├şvate─żov podvodn├Żmi aplik├íciami.

ÔÇ×Hrozby existuj├║ od prv├ęho d┼ła, ke─Ć bol App Store spusten├Ż pre iPhone,ÔÇť uviedol Apple.

ÔÇ×A za tie roky sa ich rozsah aj n├íro─Źnos┼ą zv├Ż┼íili.

“Apple taktie┼ż zv├Ż┼íil svoje ├║silie o splnenie t├Żchto hrozieb a podnikol vytrval├ę kroky vpred v boji proti t├Żmto rizik├ím pre pou┼ż├şvate─żov aj v├Żvoj├írov. ÔÇť

Apple hovor├ş, ┼że pou┼ż├şva kombin├íciu automatizovan├Żch syst├ęmov strojov├ęho u─Źenia a skuto─Źn├Żch ─żud├ş vy┼íkolen├Żch na odhalenie podvodov.

Tieto po─Ź├şta─Źov├ę chyby pou┼ż├şvaj├║ sofistikovan├ę met├│dy a technol├│gie na zis┼ąovanie aplik├íci├ş, ktor├ę m├┤┼żu ÔÇ×po┼íkodi┼ą pou┼ż├şvate─żovÔÇť.

ÔÇ×Viac ako 150 000 aplik├íci├ş bolo odmietnut├Żch, preto┼że sa zistilo, ┼że s├║ nevy┼żiadanou po┼ítou, kop├şrovan├Żmi dokumentmi alebo klam├║ pou┼ż├şvate─żov sp├┤sobom, ak├Żm je napr├şklad manipul├ícia s nimi pri n├íkupe,ÔÇť hovor├ş Apple.

Technick├Ż gigant dodal, ┼że niektor├ş v├Żvoj├íri ─Źasto vykon├ívaj├║ ÔÇ×n├ívnadu a prep├şna─ŹÔÇť.

Zah┼Ľ┼ła to z├şskanie aplik├ície v obchode App Store a potom sa mierne zmen├ş, aby sa vyhlo odhaleniu – ale dos┼ą na to, aby sa dopustil podvodu.

Apple hovor├ş, ┼że minul├Ż rok bolo kv├┤li podvodn├Żm poru┼íeniam odstr├ínen├Żch 95 000 aplik├íci├ş a v├Ą─Ź┼íina z nich pou┼ż├şvala ÔÇ×n├ívnady a prep├şnacie man├ęvreÔÇť.

Je to obrovsk├í policajn├í pr├íca, s ktorou je koniec 1Aktu├ílne je k dispoz├şcii .8 mili├│nov aplik├íci├ş.

ale AppleObchod s aplik├íciami App Store je moment├ílne pod palbou na viacer├Żch frontoch.

Technick├Ż gigant v s├║─Źasnosti bojuje Fortnite tvorca Epic Games na americk├Żch s├║doch.

Fortnite bol zablokovan├Ż z telef├│nov iPhone potom, ─Źo sa Epic Games pok├║sili vyhn├║┼ą AppleZn├ş┼żenie transakci├ş o 30% – vyvolanie obrovskej pr├ívnej bitky.

V Brit├ínii bola tie┼ż podan├í ve─żk├í ┼żaloba Apple, h─żad├í ┬ú1Kompenz├ícia 0,5 miliardy za ceny v obchode App Store.

S├║dny spor hovor├ş, ┼że spotrebitelia platia nadsaden├ę ceny, preto┼że v├Żvoj├íri to musia vyu┼żi┼ą AppleApp Store, ktor├Ż zverejn├ş na iPhone – s 30% prov├şziou, ktor├í s t├Żm s├║vis├ş.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu