Teens naliehal, aby prestal vklada┼ą mince do nab├şja─Źiek pre iPhone v nebezpe─Źnom & # 039; Trend TikTok

Od podujatia Tide Pod Challenge po Cinnamon Challenge prevzalo soci├ílne m├ędi├í v posledn├Żch rokoch mno┼żstvo bizarn├Żch trendov.

Najnov┼í├ş trend TikTok by v┼íak pod─ża hasi─Źov mohol ma┼ą ni─Źiv├ę n├ísledky.

Trendom je, ┼że dospievaj├║ci ─Źiasto─Źne vkladaj├║ nab├şja─Źku pre iPhone do z├ísuvky v stene, predt├Żm ako sk─║znu penny po stene do exponovan├Żch hrotov.

Je znepokojuj├║ce, ┼że to m├┤┼że sp├┤sobi┼ą iskry, elektrick├ę po┼íkodenie alebo dokonca po┼żiare.

V posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch boli pod─ża spr├ívy ┼ít├ítneho po┼żiaru Petra J Ostroskeya v domovoch v Massachusetts za─Źat├ę dva po┼żiare.

Vysvetlil: ÔÇ×V Massachusetts sme mali dva incidenty, o ktor├Żch vieme: jeden v Holdene, kde dotknut├í matka poslala fotografiu vyp├ílen├ęho odpadu do spravodajsk├ęho strediska, a jeden na Westford High School, ktor├║ ministerstvo hasi─Źsk├Żch slu┼żieb sk├║man├ę.

Teens naliehal, aby prestal vklada┼ą mince do nab├şja─Źiek pre iPhone v ÔÇ×nebezpe─ŹnomÔÇť trende TikTok

"┼átudent (┼ítudenti) zodpovedn├Ż za spustenie pa─żby na Westfordskej akad├ęmii bude ─Źeli┼ą obvineniu."

Na z├íklade ned├ívnych incidentov odborn├şci naliehaj├║ na dospievaj├║cich, aby zastavili t├║to v├Żzvu.

Ved├║ci kant├│nu Fire Charles Doody povedal: ÔÇ×├Ü─Źas┼ą na ktoromko─żvek z t├Żchto v├şrusov├Żch trendov alebo v├Żziev m├┤┼że by┼ą nebezpe─Źn├í a m├┤┼że ma┼ą v├í┼żne n├ísledky.

ÔÇ×Chceme, aby si rodi─Źia boli vedom├ş tohto trendu, aby mohli pom├┤c┼ą svojim de┼ąom vzdel├íva┼ą o nebezpe─Źenstve a predch├ídza┼ą mo┼żn├Żm po┼żiarom, elektrick├ęmu po┼íkodeniu alebo zraneniam.ÔÇť

Tento trend m├┤┼że sp├┤sobi┼ą iskry, elektrick├ę po┼íkodenie alebo dokonca po┼żiare

Podivn├Ż trend TikTok nastane kr├ítko po v├Żzve, ktor├í sa objavila na TikTok, v ktorej mu┼żi namo─Źili svoje semenn├şky v s├│jovej om├í─Źke, aby zistili, ─Źi by ho mohli ochutna┼ą.

Prich├ídza potom, ─Źo sa ┼ít├║dia z roku 2013 znovu objavila a zistilo sa, ┼że semenn├şky maj├║ receptory chuti.

┼át├║dia vedcov z Monell Chemical Senses Center zistila, ┼że my┼íi maj├║ na svojich semenn├şkoch receptory chuti, ktor├ę hraj├║ k─ż├║─Źov├║ ├║lohu v ich plodnosti.

Zd├í sa, ┼że pou┼ż├şvate─ż TikTok Regan znovu objavil ┼ít├║diu a zverejnil video, v ktorom vyzval mu┼żov, aby zistili, ─Źi by mohli ochutna┼ą ich semenn├şky.

Povedala: ÔÇ×Ak m├íte semenn├şky, pros├şm, nie─Źo ponorte. Je to pre vedu a mus├şm to vedie┼ą. ─Äakujem."

Nahrávanie videa

Video nie je k dispoz├şcii

Kliknut├şm prehr├íte Klepnut├şm prehr├íte

Video sa za─Źne v 8Cancel

Hra┼ą teraz

Mnoho pou┼ż├şvate─żov TikTok reagovalo na video testovan├şm samotnej te├│rie, ale predt├Żm, ako si to vysk├║┼íate sami, vedci tvrdia, ┼że neexistuj├║ d├┤kazy o tom, ┼że semenn├şky dok├í┼żu ochutna┼ą.

Kieran Kennedy v rozhovore pre zdravie mu┼żov povedal: ÔÇ×Ur─Źite nezn├í┼íam in├ęho lek├íra, ktor├Ż ni─Ź├ş z├íbavu v┼íetk├Żch, ale nie – fakty tu nepodporuj├║ ┼żiadnu pravdu v na┼íich semenn├şkoch, ktor├ę dok├í┼żu ochutna┼ą pr├şchute v tradi─Źnom slova zmysle.

ÔÇ×Nieko─żko ┼ít├║di├ş uk├ízalo, ┼że r├┤zne tkaniv├í maj├║ receptory chuti – vr├ítane r├┤znych ─Źast├ş ─Źreva, pe─Źene a (├íno) semenn├şkov.

ÔÇ×Uskuto─Źnili sa v├Ą─Ź┼íinou v┼íak na zvierat├ích a ┼ít├║dia, ktor├í pod─ża v┼íetk├ęho vyvolala tento trendÔÇ× chuti ÔÇťTikTok, sa uskuto─Źnila na my┼íiach.ÔÇť