Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Táto PC skrinka je tiež akváriom pre vaše malé rybičky


Tu je koncept obal na počítač prinajmenšom nepredvídateľné, s láskavým dovolením MetalFish, čínskeho výrobcu.

Vhodný názov spoločnosti, pretože navrhuje spojiť PC skrinku a akvárium pod názvom “MetalFish Y2”, pre veľmi špecifickú definíciu pojmu vodné chladenie.

Kompletná malá PC skrinka…

Okrem veľmi originálneho konceptu je toto malé hliníkové puzdro vo formáte Micro-ATX na svoju veľkosť celkom kompletné. Napriek svojim rozmerom 370 x 250 x 290 mm (pre 245 x 220 mm v interiéri) vykazuje celkovo úctyhodné spojenie.

Má dva USB porty. 3.0 vpredu a môže do nej umiestniť pevný disk 2,5„ako aj základná doska nevyhnutne vo formáte Micro-ATX a všetko, čo potrebujete pre dobrý malý kancelársky počítač.

Po stránke chladenia môže počítať s dvomi RGB ventilátormi vpredu, ktoré je možné nastaviť na diaľku cez diaľkový ovládač.

… s viac zlatými rybkami

Čo však vzbudzuje najmä zvedavosť, je to, čo sa deje nad samotným prípadom. MetalFish skutočne dostal absurdný nápad, a preto nevyhnutný, obliecť svoj produkt akváriom.

Toto má pohodlné rozmery na umiestnenie malých obyvateľov, chránené vonkajšou hrúbkou 5 mm. Vrchná časť je oddelená od samotného puzdra akrylovou vrstvou 3 mm.

Táto časť si plne zaslúži názov akvárium, pretože má na vrchu svetlo (ktoré však nie je konfigurovateľné vďaka diaľkovému ovládaču určenému pre ventilátory). Súčasťou je aj pumpa, filter a oxygenátor napájaný cez USB.

Pri predaji svojho produktu spoločnosť MetalFish tvrdí, že prítomnosť akvária umožní držiteľom puzdra Y2 cítiť sa „ pokojný a uvoľnený “. Uvidí sa, či sa aj ryby dokážu prispôsobiť tomuto naozaj nezvyčajnému biotopu, najmä kvôli teplu generovanému PC nižšie.

Pokiaľ akvárium nemôže prispieť aj k chladeniu krytu ako celku… Záhada zatiaľ zostáva celá, ale v každom prípade vedzte, že MetalFish Y2 sa momentálne predáva na stránke čínskeho výrobcu, citovaného v zdroji nižšie. nižšie, za rozumnú cenu 75 eur. Teda zlatej rybke takmer za rovnakú cenu ako akvárium podobných rozmerov.

zdroj: MetalFish