Táto oprava umožňuje používateľom priradiť dosiahnuteľné gesto k iným činnostiam

Táto oprava umožňuje používateľom priradiť dosiahnuteľné gesto k iným činnostiam 1

Aj keď na svojom iPhone nepoužívam užívateľské rozhranie prístupnosti tak často, myslím si, že gesto jeho vyvolania je obzvlášť vyrezávané na vyrezávaných zariadeniach. Bohužiaľ, keďže prístup nepoužívam, myslím si, že toto gesto je zbytočné viac ako užitočné.

Ak, ako ja, zriedka používate používateľské rozhranie dosiahnuteľnosti a uprednostňujete použitie pohodlného gesta založeného na štartovacej lište, aby ste dostali niečo užitočnejšie, pravdepodobne sa vám bude páčiť novo vydaná bezplatná oprava útek z väzenia s názvom CantReachMe od Woodfairy, vývojára iOS. S ním môžete mapovať pôvodné gesto dostupnosti na novú vybranú akciu.

Program CantReachMe je pripravený na použitie a podporuje tri rôzne možnosti vrátane ovládacieho centra, oznamovacieho centra a snímky obrazovky. Aj keď teraz môžete aktivátor použiť na spustenie ktorejkoľvek z týchto vecí doslova akýmkoľvek gestom, aké si viete predstaviť, CantReachMe rozširuje vaše možnosti ešte ďalej.

Po inštalácii program CantReachMe pridá panel predvolieb venovaný aplikácii Nastavenia, kde môžete povoliť alebo zakázať modifikáciu na požiadanie a vybrať akciu, ku ktorej chcete priradiť predvolené prístupné gesto:

Táto oprava umožňuje používateľom priradiť dosiahnuteľné gesto k iným činnostiam 2

V pravom hornom rohu panela predvolieb sa nachádza pružinové tlačidlo na uloženie zmien.

Rovnako populárna záplata vydaná začiatkom tohto roka, nazvaná ReachCC, umožnila používateľom zmeniť mapovanie gest prístupnosti na Control Center. Program CantReachMe jednoducho poskytuje viac možností, ak nestačí len samotné kontrolné centrum.

Ak používate používateľské rozhranie pre prístupnosť veľa, pretože máte menšie ruky alebo ak máte problémy s dosiahnutím hornej časti obrazovky telefónu, pravdepodobne sa budete chcieť tejto korekcii vyhnúť a stále budete používať štandardné gesto dostupnosti.

Na druhej strane tí, ktorí nepoužívajú prístupnosť, môžu túto opravu považovať za pohodlný nový spôsob použitia iných funkcií telefónu, ktoré by inak mohli byť v niektorých scenároch jednou rukou.

Záujemcovia o vyskúšanie systému CantReachMe si môžu bezplatne stiahnuť opravu v úložisku Nepeta prostredníctvom svojho obľúbeného správcu balíkov. Táto aktualizácia podporuje zariadenia iOS 13 s väzením na jail.

Chystáte sa zmeniť gesto dosahu slúchadiel alebo ich ponechať presne tak, ako to vyšlo z krabice? Dajte nám vedieť a prečo v sekcii nižšie.