Táto GTA 5 black market guns mod úplne mení hru

Guľka 0,25 rozdeľuje goonovu lebku chrumkavosťou a jeho mozgy pokrývajú sádrokartónovú stenu ako maľba Jacksona Pollocka. Vyskakoval dopredu, oči široké a záhyby ako balíček kariet. Uf. Ten parchant bol tvrdý. Usmievam sa, pozriem sa na komoru mojej dôveryhodnej špeciály Saturday Night Special a uvedomujem si, že som mimo munície. Panika. Táto stavba strechy sa hemží so zlými ľuďmi.

Prešiel som cez Grand Theft Auto NPC Lester Crest 5 misia „Stavebná vražda“, ktorá bola už trinásťkrát s neopatrnou salvou munície, strelnými zbraňami s vysokým dopadom a ničivými hodmi – táto hra je iná. Tentokrát som nainštaloval režim obchodovania na čiernom trhu AtomiicNut, ktorý pridáva fungujúci čierny trh so zbraňami, v ktorom hráči musia kupovať strelcov od obchodníkov s back-alejmi po celom štáte, a nie v obchodoch s muníciou.

Podľa tvorcu modu sa tu uvažuje o tom, že vám to zabráni v tom, aby ste unikli trestnej činnosti so strelnými zbraňami kúpenými v obchode podľa skutočného života. V praxi to je komodita zbraní – viac ako vo vanilke GTA 5 – a mení celú pleť obchodovania so zbraňami v Los Santos. Zbrane sú vzácnejšie, takže každý náboj sa počíta a v zákopoch ma vidí v pasci 12 príbehov nad úrovňou ulice v nebezpečnom bludisku čiastočne postavených chodieb a nahnevaných hitmanov, ktorí sú po mojej krvi.

Táto GTA 5 black market guns mod úplne mení hru 1

Nasledujem korupčný podnikateľ Enzo Bonelli, šéf tejto práce, a napriek môjmu bezohľadnému opusteniu som teraz trochu bezbranný a malý kúsok. Keď Lester pridelil misiu telefonicky o desať minút skôr, informoval ma, že moje známka bude mať značnú zálohu. Ale, hol-y-sračky, som to veľa neočakával.

"Vždy som chcel mod, ako je tento, kde by som mohol kúpiť zbrane od jednej osoby na mape alebo od niekoľkých ľudí na rôznych miestach," hovorí autor tvorca modu AtomiicNut. „Rád hrám GTA 5 Pre jedného hráča s módy, či už je to voľný pohyb alebo počas misie, a ja som vždy milovala heist mody. Zopár z nich som urobil sám a vždy by som chcel „pripraviť loupež“ tým, že som šiel do obchodu so zbraňami, kúpil si auto a kúpil masku. Cítil som sa, že by som chcel pridať „čierny trh“, čo by nielen zvýšilo realistickosť, ale aj obohatilo túto skúsenosť. “

Každý, kto má záujem o Grand Theft Auto 5, či už v režime pre jedného hráča, alebo v on-line odnose s kamarátmi a / alebo randami v hre, bude s vyššie uvedenými informáciami oboznámený. Rutina nakladania každej pištole až po okraj pred veľkými misiami je pre väčšinu pravdepodobne známa – v neposlednom rade pre stavebný atentát – rovnako ako maximalizácia vedľajších dávok dávok a Super Heavy Armor.

Proti GTA 5Vlna obchodov s muníciou preplnená ľahko dostupným krmivom, vždy som ocenila alternatívy nižších kľúčov zo širšej série, ako napríklad Phil's Place in Vice City a Emmet's San Andreas. Myslel som, že GTA 4Rozhodnutie úplne sa vyhnúť obchodnému reťazci streliva na muníciu a nahradiť ho nezákonnými podzemnými strelnicami, čo malo ešte väčší zmysel v jeho pseudo New Yorku a skutočnosť, že podobné bezohľadné iniciatívy v skutočnosti existujú.

Táto GTA 5 black market guns mod úplne mení hru 2

Režim obchodovania s čiernymi trhmi AtomiicNut na čiernom trhu zase zachytáva podobné lákadlo v Grand Theft Auto 5a zatiaľ čo od uvedenia PC na trh zločinu Sim v roku 2015 prišla a odišla hŕstka módov na čiernom trhu, dnes v súčasnosti neexistuje žiadny sofistikovaný, spoľahlivý alebo premyslený. Obmedzenie počtu strelných zbraní, ktoré môže ponúknuť každý jednotlivý predajca, napríklad nielen zvyšuje náročnosť každej lúpeže alebo misie, núti nové taktiky, ako napríklad tajnosť, ktorú by ste normálne nepriradili k dohode GTA 5,

Grand Theft Auto 4 bol v porovnaní so svojím nástupcom vážnejší a spoločnosť Atomiic verí, že obchody s muníciou sa rozprestierajú po celom mape Los Santos a klepajú na ňu a kŕmia svoju zálibu v bezstarostnom a bezdôvodnom násilí. Tvrdí, že ak máte jednoduchý prístup k nepretržite vybaveným zbraniam 24 hodín denne, podľa Rockstarovho myslenia si s väčšou pravdepodobnosťou užijete GTA 5Rozlieha pieskovisko, o čo ide.

Atomiic, samozrejme, nie je tak istý, a ak chcete výzvu a úplne iný zážitok z misií a lúpeží GTA 5, nemôžem dosť odporučiť jeho spôsob obchodovania so zbraňami na čiernom trhu.

„Myslím si, že dôvod, prečo majú hráči povolené spáchať trestné činy v základnej hre so zbraňami z obchodov so zbraňami kúpenými v obchode,“ pokračuje Atomiic, „je z rovnakého dôvodu veľa vecí v tejto hre nedáva zmysel – aby to bolo viac zábavy a ľahšie sa hrá.

"Keby to Rockstar urobil tak, že jediný spôsob, ako si kúpiť zbrane, je od predajcov po mape, vytvorili by komplikované systémy s policajtmi, fluktuáciami cien a obchodmi s gangmi, aby sme vymenovali aspoň niektoré veci." Aj keď by to bolo oveľa realistickejšie, obetuje to jednoduchosť. “

Atomiic hovorí, že tieto výsledky sa môžu objaviť v budúcich aktualizáciách módu, rovnako ako nové zbrane a možnosť pridania vlastných predajcov. Medzitým by som pravdepodobne mohol urobiť ten posledný vzhľadom na moje súčasné ťažkosti. Nachádzam sa míľ ďaleko od najbližšieho obchodníka, som úplne mimo streliva a uviazol som na 12 poschodiach vo vzduchu.

Táto GTA 5 black market guns mod úplne mení hru 3

Zrazu sa cítim mrzutý nad tým, ktorí zlí chlapci sa vkrádajú okolo minulosti, ktoré majú prijať a v akom poradí. Prezerám bojisko staveniska a naplánujem šialené pomlčky medzi stohmi preglejky a tvaroviek z betónových rúr. Dostanem sa tak blízko k jednému goonovi, že ho vyrazím s úderom, ale on hádže cez okraj a spadne na chodník pod ním, vezme so sebou pištoľ a hlavne svoje guľky.

Melee upozorní pár stúpencov pred nami, takže sa krútim späť, ako som prišiel. Zakrývam sa za prenosnou toaletou a takmer cítim piss cez môj monitor. Som v pasci. Klauni naľavo odo mňa, žolíci doprava a tu som: uviazol v strede poo. A potom … je to … baseballová pálka? To je! Vyrobil som čiaru pre ďalekú stenu a vyhýbam sa streľbe z guľometu z dvoch ďalších lupičov, ktorí zostrelili z podlahy nad. Chytím netopiera a vyhlasujem loveckú sezónu.

K tomuto bodu sa moje tajné zneužívania cítili veľmi un-GTA, odrážajúc všetko od Metal Gear Solid po Deanonored a Hitman. Teraz je všetko preč Mŕtve povstanie, keď som plýtval baddies vľavo vpravo a v strede s tučným koncom mojej slugger. Sprintujem z piliera na stĺp a vychádzal som z dočasných múrov a sklápačov, aby som zabil svojich nepriateľov na smrť, ako nejaká nočná mora Boba Buildera.

Som tak nadšená, že po tom, čo moje padlé obete získali slušný kus munície, zabudla som znova nabiť a prepnúť späť na svoju pištoľ. Som takmer sklamaný, keď som nútený tak urobiť, aby som popravil Enzo Bonelliho pomocou konvenčnej zbrane. Dve rany do zadnej časti hlavy, keď bojuje o svoj únikový vrtuľník. Aké banálne.

Táto nesmierne zábavná eskapáda je neúmyselným vedľajším produktom obmedzujúcim zásoby zbraní a munície, a preto sa čudujem, prečo v Grand Theft Auto nikto nerobil taký mod 5 Pred.

Táto GTA 5 black market guns mod úplne mení hru 4

„Nie som si istý, prečo sa veľa ľudí nepokúsilo o podobný režim,“ hovorí Atomiic. „Môj dobrý priateľ, FelixTheBlackCat, vytvoril mod, ktorý sa stal základom môjho modu. Modul skriptovania obchodov so zbraňami na čiernom trhu bol mojím prvým vytvorením menu, takže ma učil s vecami a bol od neho veľmi nesebecký.

"Koncept modu je vo svojej podstate veľmi základný, čo znamená, že by pre žiadneho iného skriptéra dev nebolo ťažké urobiť ho, čo ešte viac podivuje to, prečo nikto iný takúto úpravu neurobil."

Za týmto účelom spoločnosť Atomiic vytvorila svoj otvorený zdrojový kód pre obchodovanie na čiernom trhu so zbraňami a nabáda každého, kto by na ňu chcel vyladiť svoje vlastné nápady alebo na ne urobiť dojem, aby na to urobil.

„Mod bol celkovo prijatý dobre,“ dodáva Atomiic. „Spätná väzba sa mi zdá, akoby bol mod niečo, čo komunita nevedela, že chcú, kým to neuvideli. Mal som niekoľko podobných zážitkov, ako je ten môj – nájdenie modu, potom som si uvedomil, že si ho musím stiahnuť, aj keď som o ňom nikdy predtým nerozmýšľal. “

To je pre mňa presne to, čo cítim pri obchodovaní so zbraňami na čiernom trhu. Pred stiahnutím tohto režimu som si neuvedomil, že chcem v Grand Theft Auto tajnosť 5, a určite som neočakával, že by to poskytlo niečo, čo obmedzuje dostupnosť zbraní, v hre zdanlivo o strelných zbraniach. V praxi sa mod prinútil premýšľať o všetkom inak, o zachovaní munície ao prispôsobení sa každej vidlici každej misie, pretože som bol nútený prispôsobiť sa, aby som prežil. Chváľte sa k môjmu drevenému ramenu.

GTA 5„Modding komunita pre jedného hráča je skvelá, ale skutočnosť, že stále vytvára projekty, ktoré krútia, menia a vytriasajú pôvodný vzorec – takmer sedem rokov od uvedenia na trh; päť rokov od pristátia na PC – misky mi skončili. Alebo ma netopiera. Som tak všestranný.

Príspevok This GTA 5 čierne trhové pištole mod úplne menia hru, ktorá sa objavila na VG247 ako prvá.