Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

T├íto aplik├ícia je moja nov├í ob─ż├║ben├í aplik├ícia kalend├íra v syst├ęme iOS

T├íto aplik├ícia je moja nov├í ob─ż├║ben├í aplik├ícia kalend├íra v syst├ęme iOS 1

Kalend├íre s├║ najviac podhodnoten├ę aplik├ície v na┼íich smartphones, S├║ tam v poriadku, ale zost├ívaj├║ nepov┼íimnut├ş. Okrem nieko─żk├Żch ├║prav tu a tam m├í v├Ą─Ź┼íina akciov├Żch kalend├írov podobn├Ż dizajnov├Ż jazyk. S├║ ploch├ę a nezauj├şmav├ę.

V prich├ídza Vantage Calendar. Teraz nie som osobou kalend├íra, ale t├íto aplik├ícia kalend├íra ma odf├║kla. Je smutn├ę, ┼że t├íto aplik├ícia je k dispoz├şcii iba pre pou┼ż├şvate─żov iOS a iPadOS a nie je zn├íme, ─Źi ─Źoskoro pr├şde do PlayStore. Aj ke─Ć je t├íto aplik├ícia bezplatn├í na stiahnutie, je tu n├íkup v aplik├ícii, ktor├Ż odomkne jej pln├Ż potenci├íl.

Nain┼ítaloval som si ho do svojho telef├│nu iPhone X, aby som to otestoval a m├ím o ┼łom nieko─żko vec├ş.

Po prv├ę, dizajn. Odklon od rovnak├ęho star├ęho jazyka s ploch├Żm dizajnom, ak├Ż m├í v├Ą─Ź┼íina aplik├íci├ş pre kalend├ír a ├║lohy, Vantage m├í skeuomorfn├Ż dizajn, Teraz osobne milujem skeuomorfn├Ż dizajnovac├ş jazyk, ktor├Ż prin├í┼ía objekty v re├ílnom svete pre digit├ílne platformy a poskytuje h─║bku a tiene k prvkom aplik├ície. Napr├şklad v sekcii ├Ülohy tejto aplik├ície n├íjdete ko┼żen├ę denn├şky, ktor├ę kategorizuj├║ va┼íe pripomienky a pozn├ímky. Ko┼żen├ę denn├şky predstavuj├║ objekty v skuto─Źnom svete, ktor├ę be┼żne pou┼ż├şvate na sn├şmanie pozn├ímok. Tento dizajn mi pripom├şna pred-iOS 7 rozhrania, ke─Ć Apple pou┼ż├şval skeuomorphism v ich OS, aby bol osobn├Ż.

Dávkovanie 1

Okrem ploch├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania zobrazuj├║ceho d├ítumy sa mi okrem toho v ploche hlavn├ęho kalend├íra naozaj p├í─Źi, ako t├íto aplik├ícia zobrazuje d├ítumy v Zobrazenie zoznamu 3D typov, M├┤┼żem sa pos├║va┼ą nahor alebo nadol, aby som si prezrel d├íta. Teraz konkr├ętne d├ítumy s├║ usporiadan├ę v hromadnom zobrazen├ş, Toto zobrazenie z├ísobn├şka je ur─Źite u┼żito─Źn├ę, preto┼że ukazuje, ko─żko udalost├ş alebo pripomenut├ş som nazhroma┼żdil k dan├ęmu d├ítumu. Klepnut├şm na d├ítum rozbal├şm z├ísobn├şk alebo klepnut├şm a podr┼żan├şm prid├ím nov├║ udalos┼ą v dan├Ż de┼ł.

Pokia─ż ide o funkcie, ktor├ę pon├║ka, ich je ve─ża. Po prv├ę, dostupnos┼ą v┼íetk├Żch prvkov je dobre premyslen├í v├Żvoj├íri. P├í─Źilo sa mi, ke─Ć m├ím pr├şstup k podrobnej sekcii mesa─Źn├ęho preh─żadu, sekcii ├║loh a vyh─żad├ívaniu udalost├ş alebo pripomienok jednoduch├Żm posunut├şm prstom sprava, v─żavo a nad pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm. Klepnut├şm na dva riadky v ─żavom hornom rohu pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania sa otvor├ş zoznam mo┼żnost├ş. Odtia─żto m├┤┼żem prejs┼ą na nastavenia a prida┼ą nov├ę kalend├íre, vybra┼ą predvolen├ę p├şsmo aplik├ície, zapn├║┼ą ÔÇ×D├ítum odznakuÔÇť, ktor├Ż zobraz├ş aktu├ílny d├ítum ako symbol na ikone aplik├ície a e┼íte ove─ża viac.

Vantage menu

Teraz som ├║plne r├íd, ako je t├íto aplik├ícia vysoko prisp├┤sobite─żn├í. Od zmeny farebnej sch├ęmy celej aplik├ície a┼ż po pridanie n├ílepiek na udalosti prisp├┤sobi┼ą takmer v┼íetko. Cel├║ farebn├║ sch├ęmu aplik├ície m├┤┼żem zmeni┼ą tak, ┼że v nastaveniach prejdem na mo┼żnosti ÔÇ×farebn├ę bal├ş─ŹkyÔÇť. Chcie┼ą aby to vyzeralo elegantne? Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×─îierne zlatoÔÇť. Chcie┼ą aby to vyzeralo roztomilo? Vyberte si ru┼żov├║ farbu. Okrem zmeny farby pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania m├┤┼żem prid├íva┼ą aj mal├ę zmeny, ako napr├şklad zmenu obalu ÔÇ×ko┼żen├Żch denn├şkovÔÇť v ─Źasti ÔÇ×├ÜlohyÔÇť. Ak to chcete urobi┼ą (zam├Ż┼í─żan├í slovn├í hra─Źka), cho─Ćte do ─Źasti ÔÇ×├ÜlohyÔÇť. Na ka┼żdom z t├Żchto denn├şkov n├íjdete v ─żavom dolnom rohu ozuben├ę koleso.

v├Żhoda 4

Klepnut├şm na toto koliesko otvor├şte ponuku. Na tejto obrazovke n├íjdete niektor├ę predvolen├ę obaly, ktor├ę m├┤┼żete nastavi┼ą pre denn├şky, ale v hornej ─Źasti n├íjdete text ÔÇ×vybra┼ą z fotografi├şÔÇť. Poklepan├şm na t├║to mo┼żnos┼ą zobraz├şte ako obal knihy s pripomienkami vyberte obr├ízok z va┼íej gal├ęrie,

Teraz, okrem t├Żchto funkci├ş, existuje ve─ża, ktor├ę aplik├ícia pon├║ka. M├┤┼żem prida┼ą farebn├ę zna─Źky pre udalosti, prida┼ą samolepky pre r├┤zne pripomenutia nastavte r├┤zne p├şsma pre r├┤zne sekcie a ove─ża viac.

Ak teda h─żad├íte aplik├íciu kalend├íra, odpor├║─Źame v├ím sk├║si┼ą to. Ur─Źite sa v├ím bude p├í─Źi┼ą a pou┼ż├şva┼ą kalend├ír ─Źastej┼íie ako nie. Kliknut├şm / klepnut├şm sem stiahnite svoje zariadenia so syst├ęmom iOS alebo iPadOS.