Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Takže ste uviazli v práci z domu … Ako zaobchádzať s karanténou

Kancelárie sa zatvárajú, školy rušia triedy a veľa ľudí si zvyklo 9-5 ocitli sa pracovať z domu, keď sa svet vyrovnáva s koronavírusom. COVID-19 vyprázdnil podniky a poslal zamestnancov domov, a pre mnohých to bude ich prvá chuť pracovať na diaľku. Nerobte si starosti – mám vás zakryté.

Pre tých, ktorí boli nedávno vylúčení zo svojich kancelárií, existuje veľa sprievodcov „pracujúcich z domu“, tak prečo by si ma mal počúvať? No, už viac ako desať rokov som doma pracujúcim v domácnosti, v niekoľkých rôznych mestách a vo všetkom, od malých bytov po špecializované domáce kancelárske priestory. Môj partner pracoval tiež z domova po mnoho rokov, takže sme tiež museli prísť na to, ako zdieľať priestor. Nechcem tvrdiť, že sme na to prišli, ale určite sme pevne na palube #TeamNoCommute.

V priebehu rokov som vyskúšal väčšinu trendov domácej kancelárie. Stojace stoly. Bežecké pásy. 12-palcový prenosný počítač s viacerými obrazovkami. Z tohto hľadiska si myslím, že by sa mali nováčikovia z práce zamerať na to, ako sa vyhnúť najbežnejším chybám v oblasti štartovacích opatrení a na ktoré by ste radšej míňali peniaze – a kde ich môžete ušetriť.

Najlepšie domáce pracovné prostredie potrebuje hranice

Mať vyhradený priestor pre domáce kancelárie môže byť skutočným luxusom. Je tu veľa toho, čo sa dá povedať o schopnosti zavrieť dvere a nechať niekoho iného doma vedieť, že ste v „pracovnom režime“ a že nie je otvorená sezóna, ktorá by vás rušila. Zároveň je skvelé mať možnosť zavrieť tieto dvere na konci dňa a prepnúť svoj mozog späť do „domáceho režimu“.

Takže ste uviazli v práci z domu ... Ako zaobchádzať s karanténou 1

Nie každý má samozrejme na to ten správny priestor. Možno jediný skutočný pracovný priestor, ku ktorému máte doma prístup, je kuchynský stôl alebo dokonca sedenie vášho počítača na lone na pohovke. Vďaka tomu sú hranice nastavení trochu sprísnené, ale nie je to neprekonateľné, ak na to dáte myseľ.

Pre mňa je to o zvyku dať veci do práce, keď budem „vypršať“, takže sa nebude cítiť, akoby som bývala v mojej kancelárii. Možno vložíte prenosný počítač späť do pracovnej tašky a necháte ho pri dverách; Ak máte papiere a viac na prácu, veľkú plastovú krabičku, do ktorej môžete vložiť všetko, čo pomáha pri celom prístupe „z dohľadu, z očí“.

Ak zdieľate priestor s niekým iným, musia tu byť vopred stanovené hranice. Inak sa veci môžu rýchlo napnúť. Ak nemôžete zavrieť dvere v rodine, potom máte rozpoznaný indikátor, že sa zameriavate – či už je to tak, že máte na sebe slúchadlá, ktoré rušia hluk, alebo máte podlepený nápis oznamujúci, kedy sa chystáte užiť prestávka – nastavuje očakávania, že iba preto, že ste fyzicky prítomní, to neznamená, že ste duševne dostupní. Ak rodina správu nedostane, zvážte zverejnenie svojich „úradných hodín“, kedy budete mať možnosť sa s nimi porozprávať, a nezabudnite sa držať týchto časov, aby ste si pomohli vybudovať konzistentnosť.

Stôl pre domácich majstrov je dobrý spôsob, ako sa vyhnúť lenivosti – a výdavkom

Stolové stoly nemusia byť drahé. Aj keď sa pozeráte na luxusné motorizované vozidlá, ktoré dokážu upraviť svoju výšku na rôznych úrovniach, v súčasnosti sú v oblasti stoviek dolárov, nie tisícov. Ak môžete žiť s pevným stolom, môžete to urobiť ešte lacnejšie so stolovou doskou a nohami od IKEA.

Takže ste uviazli v práci z domu ... Ako zaobchádzať s karanténou 2

Myslím si však, že aj to je zbytočné, najmä ak práve začínate pracovať z domu – alebo ak to bude len dočasné. Aj keď som vyskúšal niekoľko komerčne dostupných stolov, tiež som si zo stohov škatúľ a kníh vyrobil svoje vlastné stojace povrchy a pravdepodobne to tiež funguje. Dôležitou súčasťou je správne nastavenie ergonómie: poloha tela a poloha klávesnice a ďalších periférnych zariadení vo vzťahu k vášmu telu. V skutočnosti to môže byť jednoduchšie dosiahnuť jednoduchým pridaním alebo odstránením knihy alebo škatule z hromady.

Čo by som odporučil každému, aby začal pracovať, keď bude investovať, je slušná podlahová rohož. Aj keď môžete ušetriť peniaze na pracovnej stanici, v priebehu dňa – alebo dokonca niekoľko hodín – sa vaše nohy a nohy budú bolieť. Proti únavová podlahová rohož stojí približne 40 dolárov, aj keď v závislosti od jej hrúbky a veľkosti a od materiálov, z ktorých je vyrobená, môžete minúť oveľa viac. Išiel som za tento a moje nohy mi za to poďakovali.

Ďalšia dobrá vec, ktorá sa týka stola pre domácich majstrov, je schopnosť ho na konci dňa znova zobrať. Je to dobrý mentálny oznamovateľ, že je čas prestať rozmýšľať o práci a začať sa sústrediť na relaxáciu; je to v podstate ekvivalent domáceho pracovníka k dochádzaniu.

Nezabudnite sa pohnúť

Jedna vec, ktorú som si všimol veľmi rýchlo po tom, ako som začal pracovať výlučne z domu, je to, že som sa presťahoval oveľa menej. Nepomohla ani skutočnosť, že som strašná ísť do posilňovne alebo cvičiť všeobecne. Skombinujte to v blízkosti kuchyne pre ľahké občerstvenie a je to recept na priberanie na váhe.

Idem sa s vami vyrovnať, stále som desiatu. Čiastočne to píšem ako príležitosť vstať a pohybovať sa – aj keď je to iba od môjho stola do kuchyne. Z toho istého dôvodu, namiesto toho, aby som pripravoval jednu veľkú nádobu na kávu a potom celý deň dusil kofeín, urobím z toho šálku naraz. Týmto spôsobom vstávam a pohybujem sa trochu viac a uvedomujem si svoj celkový príjem kofeínu.

Takže ste uviazli v práci z domu ... Ako zaobchádzať s karanténou 3

Odpoveďou na väčšinu snackov je pamätať na pravidelné stravovanie. Len preto, že máte prístup do svojej kuchyne, neočakávate, že každý deň budete bičovať plný a zdravý obed. Podľa mojej skúsenosti je to vždy najslabšie ovocie, ktoré chodíte zakaždým, čo zvyčajne znamená, že jedlo bude „hrsť obedového mäsa a nejaké zemiakové lupienky“. A to je dobrý deň.

Plánovanie dopredu a mať niečo, čokoľvek podstatnejší je kľúč. Mohlo by to byť také jednoduché, ako keby ste dali polievku, panvicu na zahriatie a misku a lyžicu, aby ste mali čo najmenšiu výhovorku, že ju nebudete mať namiesto pol litra zmrzliny. Ak sa cítite plnší, budete radšej menej občerstvovať, než sa pasiete celý deň a zistíte, že ste naložili prázdne kalórie.

Dostat sa z domu sa nemusí zdať ako dobrý nápad v súčasnej zdravotnej situácii, ale je tiež dôležité prejsť sa po bloku alebo dokonca zabehnúť park. Ak pracujete na diaľku, môže to byť dobrá príležitosť zavolať priateľovi alebo spolupracovníkovi a tiež získať dobeh. Odmietnutie osamelosti je rovnako dôležité ako vytvorenie správneho pracovného priestoru.

Len dajte pozor, aby ste sa nedostali tiež rozptýliť. Trávim veľa času Twittera niekedy si musím pripomenúť, že ešte stále treba urobiť niečo pre písanie. Ak ste hráčom, môže byť užitočné skryť ovládač, kým nie ste oficiálne vyradení z činnosti. Neodporúča sa tiež uvádzať Netflix v pozadí; Zistil som, že dokážem spracovať hudbu bez rozptyľovania, ale čokoľvek s vizuálnymi prvkami mi pritiahne pozornosť.

Nebuďte prekvapení, keď konverzácia vyschne

Prechod od môjho partnera a pracujúcich v kanceláriách, pri každej práci z domu, mal neočakávaný vedľajší účinok: jednoducho sme nemali rovnaké príbehy na pracovisku, ktoré by sme mohli zdieľať, keď sme varili večeru alebo sedeli a jedli. Mohlo by sa to zdať hlúpe, ale tí, ktorí predávajú anekdoty o tom, čo vám kolega povedal o svojich deťoch, alebo rozprávajú sa o novej televíznej relácii v kancelárskej kuchyni, sa premietajú do tém konverzácie doma. Bez nich to môže veľmi rýchlo stíchnuť.

Takže ste uviazli v práci z domu ... Ako zaobchádzať s karanténou 4

Nehovorím, že by ste si mali napísať zoznam „Veci, ktoré chcete prediskutovať“ pri večernom jedle, ale uvedomujem si, že konverzácia je ďalším dôležitým prvkom, ako vás dostať z „pracovného“ priestoru nad hlavou a do „domáceho“ priestoru je naozaj užitočné. Možno si budete potrebovať desať minút na prečítanie niečoho, čo priamo nesúvisí s prácou a o ktorom viete, že by vás mohol váš partner zaujímať. Možno existuje podcast, ktorý by ste si mohli vypočuť, keď ste na tejto prechádzke, čo vám dá niečo na večer.

Toto nie je debatný klub: Nemajte pocit, že ho musíte skriptovať. Zároveň sa však dá ľahko zachytiť na rovnakých štyroch stenách, či už preto, že pracujete z domu alebo pod karanténou.

Tri veci, na ktoré by mali domáci pracovníci minúť peniaze

Je ľahké si myslieť, že ak chcete byť produktívni, musíte replikovať celú kancelársku inštaláciu doma. Ak ste zvyknutí na súpravu s viacerými monitormi, prechod z tejto obrazovky na jedinú obrazovku prenosného počítača bude určite nepríjemný. Rovnako ako v prípade stojaceho stolu si myslím, že existujú miesta, ktoré majú zmysel utrácať peniaze – a ďalšie oblasti, kde to nepotrebujete.

Prvé miesto, kde začať, je vaše kreslo. Iste, môžete sedieť pri kuchynskej stoličke a byť produktívny, ale vaše chrbát bude pravdepodobne ľutovať. Existuje veľa posudkov pre pracovné stoličky, ktoré nevyhnutne nezlomia banku, ale nenahradzujú to, že sa vydáte do obchodu a skutočne sedíte na pár. Milujem napríklad svoj HAG Capisco 8106, ale nie je to pre každého. Ak pracujete, stojíte, samozrejme, aj rozpočet na túto podlahovú rohož.

Takže ste uviazli v práci z domu ... Ako zaobchádzať s karanténou 5

Dobré miesto je tiež na slušné slúchadlá s mikrofónom. Ak je to možné, môžete si pohodlne vypočuť hudbu, ak vám to pomôže, a tiež pomocou hlasových hovorov a videohovorov zostať v kontakte s kolegami a inými firmami. Vždy som bol fanúšikom náhlavných súprav Plantronics, ale AppleAirPods Pro a ďalšie nedávne Bluetooth slúchadlá rýchlo prepúšťajú vyhradenú pracovnú náhlavnú súpravu. Jedna vec, ktorú som objavil, je, že osobne sú náhlavné súpravy s ušnými háčikmi pohodlnejšie po dlhšiu dobu nosenia ako puky do uší.

Nakoniec využite to, že ste doma, a zvážte, či v kuchyni urobíte niečo nové. Crockpot je na to skvelý, alebo dokonca fajčiar, ak sa cítite dobrodružne, aj keď by som od tej doby hľadal pelety na báze peliet, nemusíte monitorovať teplotu každých tridsať minút. Jedným z dôvodov, pre ktoré nemám rád ísť do kancelárie, je schopnosť ráno začať niečo na večeru a večeru pripraviť pomerne časovo náročné (ale nie intenzívne) jedlo. Vyrobte dosť a zajtra by ste mali mať zvyšky na obed … a vy ich nebudete musieť zdieľať ani s chamtivými spolupracovníkmi.

Zverejnenie: SlashGear používa pridružené odkazy. Ak kliknete na odkaz v tomto článku a kúpite niečo, dostaneme malú časť predaja.