Takže si môžete nainštalovať Google Chrome na Android TV

ako nainštalovať chrome na android tv

In Google Play Store Existuje veľa veľmi dobrých prehliadačov Android TV, ale žiadny z nich nie je Google Chrome. A je to, napodiv, Prehliadač Google nemá verziu pre Smart TVTakže bez ohľadu na to, ako ťažko ho hľadáte, v obchode Android TV Play ho nenájdete. To však neznamená, že si ho nemôžete nainštalovať do televízora.

Našťastie, ako Android, Android TV umožňuje inštaláciu ľubovoľnej aplikácie pomocou balíkov APK. Okrem toho existujú aj ďalšie triky, ktoré jednoduchým spôsobom umožňujú inštaláciu prehliadača Chrome na váš Android TV. Ak sa vám teda Chrome stále nepodarilo nainštalovať do televízora, tu sú tri spôsoby, ako to urobiť.

3 spôsoby inštalácie prehliadača Google Chrome do zariadenia Android TV

chrome android tv rozhranie

Tu sú tri najlepšie spôsoby inštalácie prehliadača Chrome na váš Android TV zoradené v poradí od najjednoduchších po najťažšie. Poznač si to, Aj keď je posledná metóda veľmi ťažkopádna, je najefektívnejšia zo všetkých. Ak vám teda prvé dve metódy nefungovali, prejdite rovno k tretej, ktorá je spoľahlivá.

Nainštalujte Google Chrome na Android TV pomocou hlasového príkazu

nainštalujte Chrome Android tv pomocou hlasového príkazu

Niektoré inteligentné televízory so systémom Android TV vám umožňujú nainštalovať Chrome jednoduchým vyslovením niekoľkých slov, ako je toto:

 • Vezmite diaľkové ovládanie svojho Android TV a stlačte tlačidlo tlačidlo mikrofónu alebo ten, ktorý vám umožňuje hovoriť s Asistentom Google.
 • Keď Asistent Google počúva, povedzte “Otvoriť Chrome” alebo “Inštalovať Chrome”.
 • Týmto spôsobom sa otvorí inštalačná stránka prehliadača Chrome, na ktorú budete musieť kliknúť Inštalácia s diaľkovým ovládaním.
 • Po dokončení inštalácie budete musieť prejsť do prehliadača Chrome Nastavenia> Aplikácie> Chrome> Otvoriť.
 • Teraz všetko, čo musíte urobiť, je postupujte podľa krokov zobrazených na obrazovke na konfiguráciu prehliadača Chrome a priradenie vášho účtu Google.

Bohužiaľ, táto jednoduchá metóda nefunguje so všetkými televízormi so systémom Android. Ak to pre vás nefungovalo, skúste ďalší.

Nainštalujte Google Chrome na Android TV z počítača

nainštalovať Chrome Android tv s PC

Ďalším spôsobom, ako nainštalovať Chrome na Android TV, je to urobiť z verzie Google Play Store pre počítače. ako? Postupujte podľa týchto krokov:

 • V prvom rade, aby táto metóda fungovala, váš Android TV musí byť priradený k rovnakému účtu Google, ktorý otvoríte na svojom počítači.
 • Otvorte kartu Chrome v Google Play Store z počítača.
 • zatlačte na Inštalácia.
 • Ak vás požiadajú o prihlásenie, prihláste sa pomocou účtu Google, ktorý ste priradili k svojmu Android TV.
 • V sekcii Vyberte zariadenie, vyberte názov svojho Android TV a kliknite na Inštalovať.

Problém tejto metódy je, že niekedy Google Play Store zvážte to Chrome nie je optimalizovaný pre váš Android TV a neumožňuje vám ho nainštalovať. Ale nebojte sa, s nasledujúcim spôsobom nebudete mať žiadne obmedzenia a Chrome si budete môcť nainštalovať do televízora bez problémov.

Nainštalujte Google Chrome na Android TV pomocou súboru APK

nainštalovať APK Chrome Android TV

Ako sme spomínali v úvode, Android TV umožňuje aj inštaláciu APK. Takže môžeme nainštalovať Chrome s APK takto:

 • Stiahnite si Chrome APK do počítača. Môže to byť z bezpečného zdroja, ako je APKMirror.
 • Teraz musíte preneste súbor APK z prehliadača Chrome do zariadenia Android TV. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je vložiť súbor na USB kľúč a potom ho pripojiť k televízoru.
 • Získajte prístup k umiestneniu APK na pendrive z vášho Android TV pomocou prieskumníka súborov. Ak ho nemáte, odporúčame vám ho nainštalovať File Commander.

File Commander Manager & Cloud

 • Potom stlačte Chrome APK pomocou ovládania vášho Android TV a dokončite inštaláciu podľa krokov zobrazených na obrazovke. Ak to chcete urobiť, možno budete musieť prijať povolenie na inštaláciu aplikácií z externých zdrojov.
 • Po nainštalovaní sa Chrome nezobrazí v ponuke aplikácií Android TV. Ak ho chcete otvoriť, musíte si aplikáciu nainštalovať Spúšťač bočného načítania.

Spúšťač Sideload – Android TV

 • Nakoniec prejdite do spúšťača Sideload a otvorený chróm. Pripravený!

chrome nainštalovaný na android tv apk

Hoci ste si mohli nainštalovať Chrome do svojho Android TV, musíte mať na pamäti, že táto aplikácia nie je určená pre televízory, takže bude trochu zložité sa v ňom orientovať. Ak však používate myš alebo gamepad pripojenú k Android TV, bude pre vás oveľa jednoduchšie používať Chrome na televízore.

V každom prípade, ak si chcete do televízora nainštalovať ďalšie aplikácie, pozývame vás, aby ste navštívili nasledujúci článok, v ktorom nájdete 10 najlepších aplikácií, ktoré vám umožnia vyťažiť maximum zo svojho televízora so systémom Android.