Tak┼że m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą Google Play Store na akomko─żvek Androide

Mo┼żno ste to u┼ż vedeli, ale stoj├ş za to si to zapam├Ąta┼ą nie v┼íetky zariadenia s Androidom prin├í┼íaj├║ Google Play Store z l├ítky, napriek tomu, ┼że ide o obchod s aplik├íciami a hrami par excellence tohto opera─Źn├ęho syst├ęmu. A aby bol zahrnut├Ż aj obchod Google, v├Żrobcovia musia certifikova┼ą svoje zariadenia s ve─żk├Żm G, ─Źo niektor├ş nie, preto┼że to nepova┼żuj├║ za potrebn├ę alebo kv├┤li konkr├ętnym z├íkazom alebo z├ísad├ím.

Huawei napr├şklad nem├┤┼że polo┼żi┼ą Google Play Store do svojich zariaden├ş kv├┤li vetu uvalen├ęmu USA na spolo─Źnos┼ą. Z podobn├Żch d├┤vodov, V├Ą─Ź┼íina telef├│nov s Androidom pred├ívan├Żch v ─î├şne neposkytuje slu┼żby Google (ani v├í┼í obchod). Namiesto toho, Amazon nenain┼ítaluje obchod Google do svojich tabletov Fire, preto┼że uprednost┼łuje, aby pou┼ż├şvatelia pou┼ż├şvali svoj vlastn├Ż obchod s aplik├íciami (Amazon Obchod s aplikaciami). Na┼í┼ąastie existuje sp├┤sob, ako nain┼ítalova┼ą Google Play Store ktor├ęmuko─żvek z t├Żchto Androidov, ktor├ę nie s├║ certifikovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google, a potom v├ím ho predstav├şme.

Ako nain┼ítalova┼ą Google Play Store na akomko─żvek Androide

duchov├ę aktualiz├ície v obchode Google Play

V prvom rade by ste mali vedie┼ą, ┼że sp├┤sob in┼ítal├ície, ktor├Ż v├ím tu predstav├şme Google Play Store v ka┼żdom syst├ęme Android je v┼íeobecn├Ż, a preto nemus├ş fungova┼ą s ur─Źit├Żmi zariadeniami. Existuj├║ zariadenia s Androidom, ktor├ę so sebou prin├í┼íaj├║ konkr├ętne softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőobmedzenia alebo z├íkazy znemo┼żni┼ą in┼ítal├íciu Google Play Store jednoduch├Żm sp├┤sobom a vy┼żaduj├║ si konkr├ętnej┼íie met├│dy. Dobr├Żm pr├şkladom toho s├║ najnov┼íie telef├│ny Huawei a tablety Fire z roku Amazon. Ak chcete nain┼ítalova┼ą obchod Google na tieto zariadenia, tu s├║ dve konkr├ętne pr├şru─Źky, pomocou ktor├Żch to m├┤┼żete neomylne dosiahnu┼ą:

Bez oh─żadu na to, ak├ę zariadenie Android m├íte, Odpor├║─Źame v├ím vysk├║┼ía┼ą v┼íeobecn├║ met├│du ktor├ę v├ím hne─Ć predstav├şme. Mo┼żno v├ím to bude fungova┼ą bez toho, aby ste museli robi┼ą ve─ża komplikovan├Żch procesov. Bez ─Ćal┼í├şch okolkov sa teda pozrime, ak├ę kroky je potrebn├ę vykona┼ą.

Aktivujte in┼ítal├íciu aplik├íci├ş z nezn├ímych zdrojov

aktivujte nezn├íme zdroje v syst├ęme Android 7 nug├ít

Na in┼ítal├íciu Google Play Store v syst├ęme Android, ktor├Ż ho nem├í, mus├şte nain┼ítalova┼ą ┼ítyri s├║bory APK. Zariadenie Android v├ím v predvolenom nastaven├ş neumo┼ż┼łuje nain┼ítalova┼ą tieto s├║bory APK, preto┼że poch├ídzaj├║ zo zdroja, ktor├Ż pova┼żuje za nezn├ímy. Preto mus├şte v prvom rade aktivova┼ą in┼ítal├íciu aplik├íci├ş z nezn├ímych alebo extern├Żch zdrojov. V najnov┼í├şch verzi├ích syst├ęmu Android (8, 9 a 10), to sa rob├ş pri in┼ítal├ícii s├║borov APK. To znamen├í, ┼że ke─Ć kliknete na APK, syst├ęm sa v├ís op├Żta, ─Źi povol├şte in┼ítal├íciu z tohto zdroja a mus├şte s├║hlasi┼ą.

Aj ke─Ć to v┼íetko z├ívis├ş od zna─Źky alebo vrstvy prisp├┤sobenia, ktor├║ v├í┼í Android pou┼ż├şva. Niektor├ę v├ím zobrazia vyskakovacie okno, v ktorom m├┤┼żete prejs┼ą na polo┼żku Nastavenia a tam t├║to mo┼żnos┼ą aktivova┼ą D├┤verujte tomuto zdroju alebo in├ę podobn├ę meno. Namiesto toho v star├Żch verzi├ích syst├ęmu Android (7.0 a star┼íie) mus├şte aktivova┼ą glob├ílne povolenie, aby ste povolili in┼ítal├íciu extern├Żch s├║borov APK nasledovne:

  • Cho─Ćte do Nastavenie o Nastavenia v├í┼ího Androidu.
  • Zadajte mo┼żnos┼ą Zabezpe─Źenie.
  • Mala by sa tam zobrazi┼ą t├íto mo┼żnos┼ą Nezn├íme zdroje, ktor├║ mus├şte aktivova┼ą stla─Źen├şm.
  • Nakoniec klepnite na Prija┼ą.

V├í┼í mobil bude teda nakonfigurovan├Ż tak, aby dok├ízal in┼ítalova┼ą potrebn├ę s├║bory APK z Google Play Store.

Zozn├ímte sa s relevantn├Żmi inform├íciami o svojom zariaden├ş, aby ste vedeli, ktor├ę s├║bory APK je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą

pozna┼ą verziu syst├ęmu Android a architekt├║ru zariadenia

APK, ktor├ę nain┼ítalujeme, sa dod├ívaj├║ v r├┤znych variantoch v z├ívislosti od zariadenia, na ktor├ę sa bud├║ in┼ítalova┼ą. Mus├şte si stiahnu┼ą iba tie, ktor├ę s├║ kompatibiln├ę s va┼íim zariaden├şm. Av┼íak, Ako to vedie┼ą? Jednoduch├ę, len to mus├şte vedie┼ą ak├║ verziu syst├ęmu Android m├í va┼íe zariadenie a ak├í je architekt├║ra CPU pou┼ż├şva┼í. Ak chcete zisti┼ą verziu syst├ęmu Android, prejdite na polo┼żku Nastavenia> Inform├ície o telef├│ne. Niektor├ę zariadenia, ako napr├şklad tablety Fire z AmazonNamiesto zobrazenia verzie pre Android zobrazuj├║ verziu vrstvy.

Aby ste poznali verziu syst├ęmu Android a architekt├║ru CPU, je lep┼íie nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku WhatDevice zo svojho zariadenia. Hne─Ć ako k nemu z├şskate pr├şstup, uvid├şte, ak├║ verziu syst├ęmu Android m├íte a architekt├║ru. Tieto dva ├║daje si vezmite na vedomie a ulo┼żte ich. Ak nem├┤┼żete z├şska┼ą tieto inform├ície pomocou syst├ęmu WhatDevice, preto┼że v├í┼í prehliada─Ź blokuje jeho ─Źinnos┼ą, pou┼żite aplik├íciu HW s inform├íciami o zariaden├ş. V tejto aplik├ícii je verzia pre Android v sekcii V┼íeobecn├ę a architekt├║ra je v sekcii SoC, konkr├ętne v poli ABI.

Stiahnite si APK potrebn├ę na in┼ítal├íciu Google Play Store

spr├ívne s┼ąahujte apky z obchodu Google Play

┼átyri aplik├ície, ktor├ę si mus├şte nain┼ítalova┼ą Google Play Store s├║ nasleduj├║ce: Spr├ívca ├║─Źtov Google, R├ímec slu┼żieb Google, Slu┼żby Google Play a Google Play Store. Prv├ę tri pridaj├║ z├íkladn├ę slu┼żby a rozhrania API na sp├║┼í┼ąanie aplik├íci├ş Google vo va┼íom zariaden├ş a posledn├Żm je samotn├Ż obchod Google.

Tu ni┼ż┼íie v├ím ponech├íme odkazy na zrkadlo APK (bezpe─Źn├ę a spo─żahliv├ę ├║lo┼żisko APK) na stiahnutie potrebn├Żch APK. Pam├Ątajte si stiahnite si najnov┼íiu dostupn├║ verziu ka┼żdej aplik├ície kompatibiln├║ s va┼íou verziou syst├ęmu Android a architekt├║rou v├í┼ího zariadenia.

Ke─Ć si stiahnete v┼íetky s├║bory APK, Nebude┼í vedie┼ą. ─Äalej vysvetl├şme, ako ich nain┼ítalova┼ą v spr├ívnom porad├ş.

In┼ítal├ícia Google Play Store na va┼íom zariaden├ş

Inštalácia Google Play Store Huawei P40

Ke─Ć si stiahnete v┼íetky s├║bory APK, kone─Źne nastal ─Źas na in┼ítal├íciu Google Play Store. Ak pou┼ż├şvate kartu microSD, najsk├┤r ju pred in┼ítal├íciou vyberte. Potom prejdite do spr├ívcu s├║borov svojho syst├ęmu Android a prejdite do prie─Źinka, kde s├║ stiahnut├ę s├║bory APK. Potom ich jeden po druhom nain┼ítalujte v nasleduj├║com porad├ş:

  • com.google.gsf.login
  • com.google.android.gsf
  • com.google.android.gms
  • com.android.vending

Ak ich nenain┼ítalujete v uvedenom porad├ş, ur─Źite Google Play Store nep├┤jde to. A Ak nechcete nain┼ítalova┼ą aplik├íciu, uistite sa, ┼że ste si stiahli spr├ívny s├║bor APK, v z├ívislosti od verzie syst├ęmu Android a architekt├║ry v├í┼ího mobiln├ęho telef├│nu. V ka┼żdom pr├şpade po in┼ítal├ícii v┼íetk├Żch aplik├íci├ş re┼ítartujte zariadenie a potom budete ma┼ą pr├şstup Google Play Store, prihl├íste sa a za─Źnite s┼ąahova┼ą v┼íetky po┼żadovan├ę aplik├ície a hry.

Pozna─Ź si to niektor├ę aplik├ície, ktor├ę pon├║ka Google Play Store vy┼żaduj├║ ofici├ílnu certifik├íciu Google (ako Google Pay), tak┼że vo va┼íom zariaden├ş nemusia fungova┼ą. Nezabudnite tie┼ż, ┼że t├íto met├│da nie je spo─żahliv├í. Ak sa v├ím podarilo nain┼ítalova┼ą obchod, ale st├íle sa zatv├íra, mo┼żno budete musie┼ą prejs┼ą komplikovanej┼í├şm sp├┤sobom (ako je in┼ítal├ícia vlastnej pam├Ąte ROM alebo rootovania zariadenia). Google Play Store dobre pracova┼ą. Ale ak nechcete sk├║si┼ą nie─Źo in├ę, ako ├║techu v├ím tu ponech├íme najlep┼íie alternat├şvy Google Play Store.