Takto uvidíte všetky účty a heslá v zariadeniach iPhone a iPad

Takto uvidíte všetky účty a heslá v zariadeniach iPhone a iPad 1

iCloud Keychain je funkcia, ktorá sa v predvolenom nastavení nachádza v systémoch iOS a iPadOS. Ide v podstate o heslo a aplikáciu na správu účtov, ktorá sleduje všetky vaše prihlasovacie informácie pre rôzne služby v bezpečnom prostredí. Je to užitočné, ak máte rôzne heslá pre rôzne účty a nešpecifikujete, ktoré heslo je nastavené pre ktorý účet. V tomto scenári môže iCloud Keychain sledovať všetky vaše prihlasovacie informácie a všetko, čo musíte urobiť, je prístup k vstavanej funkcii systému iOS a zobraziť vaše prihlasovacie informácie.

Ako však presne vidíte, ktoré prihlasovacie informácie o účte sú uložené v kľúči iCloud? Existuje jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Táto metóda umožňuje skopírovať požadované používateľské meno alebo heslo. Tie, ktoré existujú, môžete dokonca upraviť, ak ste na niektorej z týchto webových stránok zmenili svoje prihlasovacie údaje. V tomto článku sme preto uviedli jednoduchého sprievodcu, ako zobraziť všetky svoje účty a heslá vo vašom iPhone alebo iPad.

Ako si prezeráte všetky svoje účty a heslá na iPhone alebo iPad?

Táto metóda je jednoduchá a trvá iba niekoľko sekúnd.

Najskôr otvorte Nastavenia na svojom iPhone alebo iPad. Potom prejdite nadol a prejdite na „Heslá a účty“. Kliknite naň. V hornej časti ďalšej ponuky sa teraz zobrazí „Heslo webových stránok a aplikácií“. Stačí kliknúť na túto možnosť.

Takto uvidíte všetky účty a heslá v zariadeniach iPhone a iPad 2

Teraz sa zobrazí výzva na overenie FaceID alebo Touch ID podľa zariadenia, ktoré používate. Po dokončení overenia sa zobrazí zoznam účtov. Toto sú všetky účty, ktoré pre vás iCloud Keychain pre váš prístroj uložil. Klepnite na ktorýkoľvek z účtov, ktorý uprednostňujete podľa svojich potrieb. Zobrazí sa vaše používateľské meno a heslo pre tento účet a môžete ich skopírovať klepnutím na ne. Môžete ho buď skopírovať do schránky, alebo si môžete stiahnuť prihlasovacie informácie do blízkeho okolia Apple jednotkou.

Takto uvidíte všetky účty a heslá v zariadeniach iPhone a iPad

Takto získate prístup k všetkým prihlasovacím informáciám pre svoje účty kľúčov iCloud. V tomto zozname môžete vykonať zmeny pridaním nového účtu s používateľským menom a heslom. Ak ste nedávno v účte vykonali nejaké zmeny, môžete dokonca upraviť používateľské mená a heslá aktuálnych účtov.

Ak máte uložené účty vo svojom kľúči iCloud, bude to skutočne pohodlné, pretože zakaždým, keď sa potrebujete niekde prihlásiť, nemusíte sa dostať do vyššie uvedeného zoznamu. Stačí len prejsť na webovú stránku a keď existuje pole pre užívateľské meno a heslo, klávesnica automaticky ponúkne možnosť „navrhnúť heslo“. To vám umožní pridať heslo priamo z klávesnice. Potrebujete však kľúčenku iCloud, ktorá obsahuje tieto prihlasovacie informácie, aby sa na vašej klávesnici zobrazila ako návrh.

Túto funkciu nemajú iba telefóny iPhone a iPady, pretože ju teraz používajú aj počítače Mac. A ak máte svoj násobok Apple zariadenia s tým spojené Apple účtu, všetky vaše prihlasovacie údaje uložené na všetkých týchto zariadeniach budú synchronizované. Nemusíte sa obávať prihlásenia pomocou žiadneho z nich Apple jednotky, ktoré vlastníte.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tejto príručky, komentujte nižšie. Ďalšie užitočné informácie nájdete aj v našich ďalších článkoch o tipoch a trikoch pre iPhone, tipoch a trikoch pre Android, tipoch a trikoch pre počítače a oveľa viac.