Takto m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenia pre prehliada─Ź Chrome na Edge

Microsoft len ÔÇőÔÇőned├ívno pri┼íiel s nov├Żm prehliada─Źom Edge pre Windows 10, mobil a macOS. Rovnako ako predch├ídzaj├║ce verzie v┼íak aj toto m├í iba mal├Ż po─Źet roz┼í├şren├ş schv├ílen├Żch spolo─Źnos┼ąou Microsoft. Dobrou spr├ívou v┼íak je, ┼że na Edge si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenia pre prehliada─Ź Chrome. Ak neviete, ako na to, potom je v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, pop├şsan├ę ni┼ż┼íie.

Nov├Ż prehliada─Ź Edge: v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą

Nov├Ż prehliada─Ź Edge od spolo─Źnosti Microsoft odhodil svoj desa┼ą rokov star├Ż vykres─żovac├ş modul v prospech prehliada─Źa Chromium. Google Chrome je tie┼ż zalo┼żen├Ż na rovnakom motore Chromium. To znamen├í, ┼że prehliada─Ź Edge m├í ─żahk├Ż pr├şstup k rozsiahlej sekcii roz┼í├şren├ş, ktor├ę m├┤┼że internetov├Ż obchod Chrome pon├║knu┼ą.

Napriek tomu, ┼że spolo─Źnos┼ą Microsoft pon├║ka niektor├ę roz┼í├şrenia ┼ípecifick├ę pre Edge a ich po─Źet sa zvy┼íuje, nie je ani z─Ćaleka bl├şzko roz┼í├şren├ş, ktor├ę pon├║ka prehliada─Ź Chrome. Na Edge si teda m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenia pre Chrome, ale na to mus├şte urobi┼ą nieko─żko ─Ćal┼í├şch krokov. Celkov├Ż postup je jednoduch├Ż a kone─Źn├Ż v├Żsledok prinesie ove─ża lep┼í├ş z├í┼żitok z hrania.

Predt├Żm, ako podrobne pop├ş┼íeme proces in┼ítal├ície roz┼í├şren├ş pre prehliada─Ź Chrome na Edge, by ste mali vedie┼ą nieko─żko vec├ş. Po prv├ę, ak nejak├ę roz┼í├şrenie z├ívis├ş od funkci├ş ├║─Źtu Google, nemus├ş fungova┼ą v prehliada─Źi Edge. Za druh├ę, ak nejak├ę roz┼í├şrenie pre prehliada─Ź Chrome z├ívis├ş od sprievodn├ęho softv├ęru v po─Ź├şta─Źi, nemus├ş fungova┼ą, aj ke─Ć ho nain┼ítalujete.

─Äal┼íia vec, ktor├║ by ste mali vedie┼ą, je, ┼że farebn├ę mot├şvy prehliada─Źa Google Chrome, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii v Internetovom obchode Chrome, s Edge nefunguj├║. V s├║─Źasnosti teda na Edge bud├║ fungova┼ą iba roz┼í├şrenia. Teraz si prejdeme procesom in┼ítal├ície roz┼í├şren├ş pre prehliada─Ź Chrome na Edge.

Ako nain┼ítalova┼ą roz┼í├şrenia pre prehliada─Ź Chrome na Edge

Pri in┼ítal├ícii roz┼í├şren├ş pre prehliada─Ź Chrome na Edge postupujte nasledovne:

Krok 1: Najprv mus├şte povoli┼ą podporu roz┼í├şren├ş Google. Ak to chcete urobi┼ą, spustite prehliada─Ź a potom prejdite na polo┼żku Nastavenia> Roz┼í├şrenia.

Krok 2: V spodnej ─Źasti ─żav├ęho panela bude tla─Źidlo Povoli┼ą roz┼í├şrenia z in├Żch obchodov. Zapn├║┼ą.

Krok 3: Zobraz├ş sa varovn├í spr├íva, ┼że spolo─Źnos┼ą Microsoft netestovala roz┼í├şrenia v Internetovom obchode Chrome. Kliknut├şm na polo┼żku ÔÇ×Povoli┼ąÔÇť sa posuniete vpred.

Krok 4: Teraz cho─Ćte do Internetov├ęho obchodu Chrome a nain┼ítalujte si po┼żadovan├ę roz┼í├şrenie. M├┤┼żete tie┼ż vyh─żada┼ą ak├ęko─żvek roz┼í├şrenie.

Krok 5: Akon├íhle z├şskate roz┼í├şrenie, ktor├ę h─żad├íte, kliknite na tla─Źidlo Prida┼ą do prehliada─Źa Chrome a potom na polo┼żku Prida┼ą roz┼í├şrenie na overenie.

To je v┼íetko! Teraz sa roz┼í├şrenie nain┼ítaluje podobne ako v prehliada─Źi Google Chrome.

Ak chcete zobrazi┼ą nain┼ítalovan├ę roz┼í├şrenia, prejdite na polo┼żku Nastavenia> Roz┼í├şrenia. Tu z├şskate zoznam v┼íetk├Żch roz┼í├şren├ş, ktor├ę ste nain┼ítalovali z obchodu Microsoft Store. Roz┼í├şrenia z prehliada─Źa Chrome sa zobrazia v ─Źasti Z in├Żch zdrojov.

Ak chcete odstr├íni┼ą ak├ęko─żvek roz┼í├şrenie, ktor├ę ste predt├Żm nain┼ítalovali, prejdite na kartu ÔÇ×Roz┼í├şreniaÔÇť. Tu budete ma┼ą v┼íetky roz┼í├şrenia pre prehliada─Ź Chrome zoraden├ę pod─ża obchodu, z ktor├ęho ste ich stiahli. Po v├Żbere ak├ęhoko─żvek roz┼í├şrenia z├şskate mo┼żnos┼ą ÔÇ×Odstr├íni┼ąÔÇť.

Ako z├şska┼ą nov├Ż prehliada─Ź Edge

Nov├Ż prehliada─Ź Edge od spolo─Źnosti Microsoft prich├ídza s re┼żimom Internet Explorer pre firmy, vstavanou ochranou proti sledovaniu a funkciou Zbierky na z├şskavanie obr├ízkov a obsahu z webu. Tento nov├Ż prehliada─Ź (ako je uveden├ę vy┼í┼íie) je pre Windows, pou┼ż├şvatelia syst├ęmu macOS a mobiln├Żch zariaden├ş. Ak chcete z├şska┼ą nov├Ż prehliada─Ź Edge, postupujte takto:

Krok 1: Prejdite na stránku Microsoft Edge a stiahnite si inštalátor.

Krok 2: Spustite in┼ítal├ítor. Ak ste u┼ż mali star├║ verziu Edge, jeho logo sa zmen├ş na nov├ę na ikone panela ├║loh.

Krok 3: Spustite prehliada─Ź Edge. Z├şskate mo┼żnos┼ą importova┼ą ├║daje z prehliada─Źa Chrome alebo star├ęho Edge alebo za─Źa┼ą ako nov├ę. Budete ma┼ą tie┼ż mo┼żnos┼ą zmeni┼ą vzh─żad nov├Żch kariet. Okrem toho sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą pomocou svojho ├║─Źtu Microsoft a synchronizova┼ą ob─ż├║ben├ę polo┼żky, hesl├í a ─Ćal┼íie polo┼żky. Ak chcete zak├íza┼ą prisp├┤soben├ę reklamy, vyh─żad├ívanie a spr├ívy od spolo─Źnosti Microsoft, klepnite na tla─Źidlo ÔÇ×─ÄalejÔÇť.

Teraz, ke─Ć ste nakonfigurovali nov├Ż prehliada─Ź Edge, pozrime sa na kroky na in┼ítal├íciu roz┼í├şren├ş Edge od spolo─Źnosti Microsoft:

Krok 1: Spustite prehliada─Ź Edge a kliknite na elipsy ved─ża profilov├ęho obr├ízku.

Krok 2: V rozba─żovacej ponuke vyberte polo┼żku Roz┼í├şrenia.

Krok 3: Teraz v─żavo vyberte ÔÇ×Z├şska┼ą roz┼í├şrenia z Microsoft StoreÔÇť.

Krok 4: Vyh─żadajte roz┼í├şrenia Edge v obchode Microsoft Store.

Krok 5: Ak n├íjdete nie─Źo zauj├şmav├ę, sta─Ź├ş, ak kliknete na ÔÇ×Z├şska┼ąÔÇť. Roz┼í├şrenie sa automaticky prid├í do prehliada─Źa.