Takto jednoducho môžete na svojom Chromebooku vytvárať snímky obrazovky

Displej Chromebooku

Ak s Chromebookom len začínate, môže chvíľu trvať, kým sa zoznámite s niektorými jeho trikmi. Ak je to aj váš prípad, máme pre vás skvelú správu, keďže v tomto článku vám to ukážeme ako urobiť snímky obrazovky na Chromebooku Jednoduchým spôsobom. Si pripravený? Potom začnime.

Urobte si snímky obrazovky na svojom Chromebooku

aktualizácie chromebooku 8 rokov

Predtým sme vám ukázali, ako nainštalovať aplikácie pre Android na Chromebook, ale teraz je čas na niečo oveľa jednoduchšie: ako robiť snímky obrazovky. Je to tak a najlepšie zo všetkého je, že existuje viac spôsobov, ako to urobiť, a potom vám každý z nich ukážeme.

Ako urobiť snímky obrazovky pomocou klávesov na Chromebooku?

Snímka obrazovky Chromebooku

Vo väčšine prípadov je najjednoduchší spôsob vytvorenia snímky obrazovky na Chromebooku pomocou kombinácie klávesov. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť:

Klávesnica Chromebooku

  • Ak chcete nasnímať celú obrazovku, musíte stlačiť Ctrl + kláves Prepnúť okno alebo Switch kľúč okna v rovnaký čas. Tento posledný kláves nájdete v hornom riadku klávesnice a je označený obdĺžnikom, za ktorým nasledujú dva riadky.
  • Ak chcete urobiť čiastočnú snímku obrazovky, stačí stlačiť Ctrl + Shift + kláves okna Prepnúť. Potom obrazovka mierne stmavne a pomocou ukazovateľa myši môžete vybrať časť obrazovky, ktorú chcete zachytiť.

Ak používate Chromebook v režime tabletu, môžete tiež vytvárať snímky obrazovky

Tablet Chromebook

Ak používate Chromebook v režime tabletu a chcete urobiť snímku obrazovky, môžete to urobiť tiež. V tomto prípade klávesnica je neaktívna, ale urobenie snímky obrazovky je stále celkom jednoduché:

  • V tejto situácii stačí stlačiť tlačidlo napájania + tlačidlo zníženia hlasitosti súčasne.

Mali by ste vedieť, že toto je jediná dostupná možnosť keď je Chromebook v režime tabletu. Ak nepotrebujete snímku celej obrazovky, budete musieť manuálne orezať časť obrazovky, ktorú chcete uložiť.

Snímky obrazovky môžete robiť aj dotykovým perom

Snímky obrazovky optickej ceruzky

Ak máte model Chromebooku, ktorý obsahuje dotykové pero, máte dodatočná možnosť snímania snímok obrazovky. Pri každom použití stylusu budete mať v pravom dolnom rohu k dispozícii ponuku nástrojov. V tejto ponuke budete mať možnosť snímať celú obrazovku alebo nakresliť časť, ktorú chcete zachytiť, pomocou dotykového pera.

a ty Viete o nejakom inom spôsobe snímania snímok obrazovky na Chromebooku?