Takto fungujú tajné konverzácie Facebook

Vedeli ste, že môžete vytvárať tajné konverzácie v Facebook Messenger? Ak ste to nevedeli, teraz áno. Sociálna sieť zahrnula do svojej aplikácie na odosielanie správ novú funkciu, ktorá umožňuje každému používateľovi vytvárať tajné rozhovory s inými ľuďmi, prečo? takže nikto nemôže čítať tieto správy (sú šifrované end-to-end).

O čom sú tajné rozhovory? Facebook?

Na čo slúžia tajné rozhovory? Facebook Messenger

Použitie, ktoré je možné tejto funkcii poskytnúť, sa líši podľa potrieb používateľa, tj. ak si myslíte, že vás niekto špehujealebo sa obávate, že niektoré hackery zachytia vaše správy, tajné rozhovory z webu Facebook vám umožnia bezpečne odosielať správy.

Na druhej strane však slúžia aj vtedy, keď ich chcete použiť Facebook Messenger byť pripojený k verejnej sieti WiFi, pretože niekedy tieto typy sietí sú “Špehovaný” ľuďmi, ktorí chcú len ukradnúť osobné informácie.

Ako vytvoríte tajné konverzácie používateľa Facebook?

Vytvorte v ňom tajnú konverzáciu Facebook Messenger Je to jednoduchšie, ako sa zdá, pretože na to, aby ste mohli používať túto funkciu, musíte vykonať iba niekoľko krokov. Ak neviete, ako postupovať, postupujte podľa tohto návodu:

Ako vytvoriť tajnú konverzáciu Facebook

  • Vo vnútri aplikácie Facebook Messenger, Budeš musieť kliknite na malú ceruzku ktorý sa nachádza v pravom hornom rohu obrazovky.
  • Preto by ste mali kliknite na malý visiaci zámok zobrazené v pravom hornom rohu obrazovky.
  • Keď je táto možnosť aktivovaná, vyhľadajte meno osoby, s ktorou chcete viesť tajnú konverzáciu, a potom kliknite na používateľa.
  • Kliknite na tlačidlo OK zobrazené na obrazovke.

Ak ste urobili všetky kroky správne, Messenger vytvorí tajný chat, v ktorom sa budete môcť rozprávať s priateľmi a rodinou (nikto nebude mať prístup k vašim konverzáciám).

Aké sú rozdiely medzi tajným chatom a bežným chatom Facebook?

Rozdiely v tajnej konverzácii a normálnej konverzácii

Ako uvádza Facebook, rozdiely medzi normálnym a tajným rozhovorom sú minimálne. To najdôležitejšie má do činenia s bezpečnosťou šifrovania, čo umožňuje obom ľuďom bezpečne hovoriť bez toho, aby riskovali, že to zvládne niekto iný “pozerať” odoslané správy.

Ďalším rozdielom je funkcia, ktorá vám umožní odstrániť tajný chat po uplynutí nakonfigurovaného času predtým používateľ, ktorý dotyčný chat vytvoril. Ak v čase vytvárania konverzácie tohto typu bolo povedané, že 2 hodiny by sa mal automaticky odstrániť, Facebook Messenger vymaže ho a nezanechá stopy po žiadnych odoslaných správach.

V neposlednom rade, tento typ konverzácie umožňuje snímanie obrazovky, funkcia, u ktorej sa očakávalo, že bude zrušená sociálnou sieťou. Jednoducho povedané, na vytváranie snímok obrazovky uzamknutých aplikácií si nemusíte sťahovať aplikáciu.