Tajomstvo snímania snímok obrazovky na Nexus 6P

Mohlo by sa to zdať ako jedna z najjednoduchších vecí, ale ak máte problém urobiť si na zariadení Nexus 6P snímku obrazovky, nie ste sami. Ak ste sa presťahovali z iPhone alebo dokonca iného zariadenia s Androidom, môže to byť mätúce, pretože sa budete musieť naučiť nové kombinácie tlačidiel a bojovať so svalovou pamäťou.

Tu je niekoľko spôsobov, ako vytvárať snímky obrazovky na Nexus 6P.

Metóda 1: Fyzické stlačenie tlačidla

Najľahší spôsob, ako vytvoriť snímku obrazovky, je podržať kombináciu tlačidiel na zariadení.

Vytvorenie snímky obrazovky na 6P;

Krok 1:

Podržte stlačené Moc a Znížiť hlasitosť tlačidlá spolu. (Malo by to trvať iba niekoľko sekúnd.)

Podržte súčasne tlačidlá napájania a zníženia hlasitosti.

Krok 2:

Teraz by ste zo svojho zariadenia mali počuť zvuk spúšte, ktorý znamená, že bola nasnímaná snímka obrazovky. (Mali by ste tiež vidieť snímku obrazovky uloženú vo vašom rozbaľovacom paneli s upozorneniami.)

Snímka obrazovky zachytená

Metóda 2: Pomocou tlačidla Domov na obrazovke

Existuje aj druhý spôsob vytvárania snímok obrazovky, ktorý môže byť pre vás užitočnejší v závislosti od toho, ako fungujú fyzické tlačidlá. (Niektorí používatelia hlásili problémy pri pokuse o kombináciu.)

Pre túto metódu;

Krok 1:

Namiesto použitia Znížiť hlasitosť tlačidlo, môžete stlačiť a podržať obrazovku Domov Tlačidlo s Moc urobte snímku obrazovky.

Krok 2:

Z vášho zariadenia by ste opäť mali počuť zvuk spúšte, ktorý znamená, že bola nasnímaná snímka obrazovky.

Kryt obrazovky

Kde nájdem svoje snímky obrazovky?

Niekoľko používateľov uviedlo, že nemôžu nájsť svoje snímky obrazovky v hlavnom priečinku fotoaparátu svojho zariadenia alebo dokonca vo svojej galérii. V systéme Android 6.0 predvolená aplikácia pre fotografie nebude vždy zobrazovať vaše snímky obrazovky vo vašom priečinku s obrázkami, takže by mohla pomôcť iná aplikácia pre fotoaparát.

Po nasnímaní by ste mali mať možnosť vidieť snímku obrazovky (a otvoriť obrázok) v rozbaľovacom paneli s upozorneniami.

Snímka obrazovky zachytená

Ak sa vaše snímky obrazovky počas cesty stratili;

Prejdite do hlavnej ponuky a prejdite na Priečinky zariadenia.Klepnite na položku Priečinky zariadeniaa vaše snímky obrazovky sa nachádzajú tu.

Snímky obrazovky môžete nájsť aj podľa;

Chystáte sa do svojho nastaveniea klepnutím Úložisko a USB.Klepnite na položku Preskúmaťa klepnite na Obrázky možnosť. Klepnite na Snímky obrazovky vyvolať obrázky, ktoré ste urobili.

Záver

Asi to bude chcieť nejaký cvik, ale nakoniec dostanete kombináciu. Je to väčšinou otázka načasovania a pomôže to, ak dokážete zostať trpezliví, kým si na to zvyknete.

Ak máte stále problémy, je vhodné prípad odstrániť, ak ho máte, aby ste zistili, či to neblokuje stlačenie tlačidiel, pretože tým sa vyriešilo problémy so snímaním obrazovky u niekoľkých vlastníkov.

Súvisiace: Snímka obrazovky systému Android

Ak sme zmeškali jednoduchý spôsob, ako urobiť snímku obrazovky, alebo máte otázky k postupu, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Odporúčaný kredit obrázku