Tajn├Ż prepracovan├Ż dizajn Snapchatu unikol-dva roky po tom, ─Źo bungled makeover prin├║til 2 mili├│ny pou┼ż├şvate─żov presta┼ą

SNAPCHAT by mohol dosta┼ą ├║plne nov├Ż redizajn, preto┼że spolo─Źnos┼ą pracuje na dvoch testoch, ktor├ę by mohli aplik├íciu pretvori┼ą.

Sk├║┼íka u┼ż ├║dajne prebieha na telef├│noch mal├ęho percenta pou┼ż├şvate─żov, preto┼że Snap testuje vodu po tom, ako predch├ídzaj├║ci redizajn zlyhal.

Screenshoty nov├ęho dizajnu Snapchat boli ├║dajne odoslan├ę do The Verge.

Prvou testovanou novou funkciou je redizajn aplik├ície pre Android a iOS, ktor├í m├í nov├Ż domov s p├┤vodn├Żmi videami Snap Map a Snapchat.

Druhou je zmena sp├┤sobu, ak├Żm sa v aplik├ícii zobrazuj├║ titulky najnov┼í├şch spr├ív, a ktorej cie─żom je vklada┼ą spravodajsk├ę spr├ívy.

Namiesto toho, aby bola nov├í verzia aplik├ície rozdelen├í na tri obrazovky, m├í teraz k dispoz├şcii p├Ą┼ą na rolovanie.

Aktu├ílna verzia Snapchatu je rozdelen├í na sekcie fotoapar├ítu, ─Źety a sekcie str├ínky Objavi┼ą.

Ak sa chcete dosta┼ą na Snap Map a zisti┼ą, kde s├║ va┼íi priatelia, jednoducho potiahnite nadol na str├ínku fotoapar├ítu.

V novej verzii aplik├ície je v┼íak Snap Map umiestnen├í ako samostatn├í obrazovka v─żavo od va┼íich rozhovorov.

Str├ínka Discover, ktor├í bola pln├í noviniek, bola premenovan├í na ÔÇ×KomunituÔÇť.

P├┤vodn├Ż obsah Snapchatu sa tie┼ż odstra┼łuje z tejto sekcie a umiest┼łuje sa na in├║ kartu s n├ízvom ÔÇ×Objavi┼ąÔÇť.

Aby ste sa vo v┼íetk├Żch t├Żchto nov├Żch veciach lep┼íie zorientovali, sl├║┼żi naviga─Źn├Ż panel, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş klikn├║┼ą tam, kam chcete, namiesto potiahnutia sa tam dosta┼ą.

Hovorky┼ła Snapa pre server The Verge: ÔÇ×Sk├║mame sp├┤soby, ako zefekt├şvni┼ą navig├íciu v programe Snapchat, a ┼żiadame od n├ís sp├Ątn├║ v├Ązbu, aby sme informovali o bud├║cich verzi├ích na┼íej aplik├ície.

ÔÇ×Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie tohto testu pon├║ka viac priestoru na inov├ície a zvy┼íuje mo┼żnos┼ą zapoji┼ą sa a objavi┼ą e┼íte viac z toho, ─Źo Snapchat pon├║ka.ÔÇť

Snapchat je pravdepodobne opatrnej┼í├ş, ne┼ż ├║plne uvedie svoj nov├Ż redizajn, preto┼że od katastrofy pri redizajne uplynuli len dva roky. 2% pou┼ż├şvate─żov aplik├íciu ukon─Źilo.

Spolo─Źnos┼ą sa v┼íak podarilo z├şska┼ą sp├Ą┼ą ─Źas┼ą svojej povesti a v s├║─Źasnosti ju pou┼ż├şva impozantn├Żch 218 mili├│nov ─żud├ş denne.

Bude to tie┼ż testovanie nov├ęho sp├┤sobu, ak├Żm m├┤┼żu u┼ż├şvatelia konzumova┼ą spr├ívy pomocou News Briefs.

Tieto sa zobrazia v jednom riadku a pou┼ż├şvatelia bud├║ m├┤c┼ą klikn├║┼ą na pr├şbeh, ak chc├║ vedie┼ą viac.

Snap pre denn├şk The Verge povedal: ÔÇ×Sme vo ve─żmi ran├Żch f├ízach sk├║mania, ako vyv├şja┼ą ponuky noviniek na Snapchate.

ÔÇ×Spolupracujeme s nieko─żk├Żmi partnermi a testujeme s mal├Żm percentom Snapchatterov v USA. V s├║─Źasnosti nem├íme ─Ćal┼íie podrobnosti, o ktor├ę by sme sa chceli podeli┼ą.ÔÇť

Glamour modelka vynalo┼ż├ş 50 000 libier na plastick├║ chirurgiu, aby jej tv├ír vyzerala, akoby pre┼íla filtrom Snapchat

V ─Ćal┼í├şch novink├ích v├ím geni├ílny trik Google umo┼żn├ş skombinova┼ą dve emod┼żi a vytvori┼ą si tak vlastn├ę n├íhodn├ę n├ívrhy.

Ozval sa miliard├ír Elon Musk Facebook ÔÇ×chrom├ŻÔÇť a vyzval pou┼ż├şvate─żov, aby ho odstr├ínili.

A TikTok bol obvinen├Ż z kop├şrovania Instagram s jeho najnov┼í├şm redizajnom.

Ste fan├║┼íikom Snapchatu? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu