Tablet Nokia by mohol prísť budúci mesiac

Nokia mohla byť v minulosti kráľom mobilného trhu, ale jej značka nikdy nezaznamenala rovnaký úspech alebo všadeprítomnosť na trhu tabletov. Počas celej jeho búrlivej nedávnej histórie boli pod jeho názvom iba štyri tablety, vrátane vreckových „internetových tabletov“ Nokia N800 a N810. Zdá sa, že táto nešťastná história neznepokojila spoločnosť HMD Global, ktorá licencovala názov pre mobilné zariadenia. Na svojom nadchádzajúcom októbrovom podujatí môže predstaviť nielen nový telefón strednej triedy, ale aj svoj prvý tablet značky Nokia.

Dokonca aj vtedy, keď Nokia ešte vyrábala svoje vlastné zariadenia, sotva sa hrala v niečom väčšom ako telefón, aj keď prišla s telefónmi podobnými tabletom, ako je nezvyčajná Nokia 7710. Keď Microsoft „prevzal kontrolu“, vyrobil Nokia Lumia 2520, ktorá bol jeden z mála Windows RT tablety, ktoré boli kedy uvedené na trh. Jeho posledným pokusom bola vyššie uvedená Nokia N1 z roku 2015, ktorá bola tabletom s Androidom na báze Intelu a zdalo sa, že napodobňuje iPad mini.

Teraz sa zdá, že HMD Global sa bude snažiť vybojovať meno pre Nokiu na trhu tabletov. Výrobca svoju októbrovú udalosť len podpichol a povedal, že jeho rodina sa neustále rozrastá. Vzhľadom na to, že už má desiatky smartphones, jediný spôsob, ako by mohol rásť, by bola veľkosť.

O tomto tablete značky Nokia sa povrávalo, ale pred pár mesiacmi sa tu a tam pošuškávalo. Tablet, ktorý sa údajne nazýva Nokia T20, má údajne 10,36-palcový displej, 4 GB RAM a procesor Unisoc. K dispozícii bude iba 64 GB, dúfajme, rozšíriteľné úložisko a sieťové pripojenie podporuje iba Wi-Fi a 4G.

Súdiac podľa týchto špecifikácií, Nokia T20 nebude nič ohromujúce a s najväčšou pravdepodobnosťou sa zameria na trhy základnej úrovne, dúfajme, že aj s cenovkou na základnej úrovni. Podujatie HMD Global je naplánované na október 6, a tiež sa očakáva, že oznámi nový 6.8-palcová Nokia G50 5G poháňaná procesorom Snapdragon 480.