Tablet Huawei série M, ktorý má byť uvedený na trh v Indii v prvom marcovom týždni, bude konkurovať iPadu

Tablet Huawei série M, ktorý má byť uvedený na trh v Indii v prvom marcovom týždni, bude konkurovať iPadu 1

Spoločnosť Huawei plánuje uviesť na trh nový prémiový tablet v Indii. Čínsky sieťový gigant sa chce rozšíriť ďalej smartphones v druhej najľudnatejšej krajine na svete. Spoločnosť BGR India sa dozvedela, že tento nový tablet v prémiovej kategórii bude uvedený na trh v prvom marcovom týždni. Dozvedeli sme sa, že za tablety sa bude účtovať ako vlajkový vrah. Produkt bude konkurovať základnej úrovni Jablká 9,7-inch iPad a očakáva sa, že ceny sa pohybujú medzi 20 000 a 25 000 R. Očakáva sa, že nový tablet bude uvedený na trh ako tablet Huawei série M v Indii.

Spoločnosť Huawei už v krajine predáva zariadenia MediaPad T5 a MediaPad M5 Lite. Očakáva sa, že nový tablet bude konkurencieschopnejší, pokiaľ ide o cenu a vlastnosti. Stále nie je jasné, ktorý konkrétny model bude uvedený na trh v Indii. Mohli by sme však vidieť, že spoločnosť Huawei uviedla na trh svoje portfólio tabliet M6 v krajine. Na svojom domácom trhu v Číne ponúka spoločnosť Huawei model M6 v dvoch modeloch. Základný model je dodávaný s 8,4-inch displej a Kirin 980 SoC. K dispozícii je tiež 10.8- tableta M6 s Kirin 980 SoC.

Tieto dva modely sú k dispozícii od RMB 2199 (okolo 22 500 R) a RMB 2, 699 (približne Rs 27,600). Spoločnosť BGR India sa tiež dozvedela, že tablet Huawei série M bude obsahovať zabudovaný štvorpásmový reproduktorový systém Harman Kardon. Tablet tiež zabalí výkonný pamäťový systém a vyťaží veľký displej. Tablet bude tiež podporovať dotykové pero. Očakáva sa, že dotykové pero aj tableta budú mať kovové telo. Vďaka tomuto novému tabletu Huawei vstúpi na konkurenčný trh Apple má osvedčený produkt.

Avšak, Apple nebude pre Huawei na indickom trhu s tabletmi jedinou výzvou. Očakávame, že Huawei bude konkurovať aj spoločnostiam Lenovo a Samsung. Podľa spoločnosti CMR sa číslo Lenovo stalo 1 hráč na trhu tabliet pre 10. nasledujúci štvrťrok. Nasledujú spoločnosti Samsung a iBall. Apple, zostáva lídrom v prémiovom segmente a celkovo štvrtým. Nie je tiež jasné, či tableta Huawei série M bude ponúkať mobilné služby Google, ale očakáva sa, že bude Android používať hneď po vybalení.