Tablet Android sa nenabíja? Vyskúšajte tieto opravy

Keď sa váš tablet s Androidom nenabíja, môžete si myslieť, že jeho čas bude nový. Ale napriek tomu to ešte neurobte. Namiesto toho zvážte riešenie problémov s tabletom a zistite, či je skutočne potrebné ho vymeniť. Nakoniec si môžete ušetriť nejaké peniaze.

Ak sa váš tablet s Androidom nenabíja, vyskúšajte nižšie uvedené metódy.

Najviditeľnejšie riešenie ako prvé

Ak sa váš tablet s Androidom nenabíja, je potrebné skontrolovať, či je kábel samotný a ktorý obsahuje aj nabíjací adaptér. Nemusíte byť technikom tohto. Vyberte kábel z tabletu a prepnite ho iným. Stále nefunguje? Switch namiesto toho vyberte nabíjací adaptér. Stále nefunguje? Dvakrát skontrolujte sieťovú zásuvku pomocou. Vymeňte iný kábel a vykonajte rovnaké kontroly a vyváženie. Aj keď ste na to, dajte tabletu tiež reštartovať.

Tým sa vylúči, že je pripojený k chybným vodičom alebo k elektrickým zásuvkám bez napájania. Bohužiaľ, ak to váš problém nevyrieši, potom to zvyčajne znamená nabíjací port alebo samotný tablet.

Vyčistite nabíjací port

Jedným z vedľajších účinkov otvorenia nabíjacieho portu je, že vo konektoroch sa môžu nahromadiť nečistoty, špina a prach. V takom prípade nie je možné správne spojenie. To viedlo k tomu, že ste uhádli, že ste svoj tablet Android odmietli nabíjať.

Tu nájdete, čo môžete urobiť:

1, Stlačte a podržte kláves Sila button. Úplne vypnite tablet Android. Dajte mu asi 60 sekúnd, aby ste sa uistili, že všetky procesy prestali.

Výstraha: Ak zariadenie nevypnete pred prechodom na krok 2 môže dôjsť k úrazu elektrickým prúdom. Bol si varovaný.

2, Vezmite tenký predmet, napr drevené špáradloa opatrne zamieňajte okraje nabíjacieho portu. NEPOUŽÍVAJTE nič kovové. Ak vidíte nejaký gunk, môžete ho zoškrabať.

3, Navyše, ak máte plechovku stlačený vzduch, môžete vyhodiť do vnútra. Uistite sa, že ste nádobu držali vo zvislej polohe 6 na 8 palcov od zariadenia.

Preskúmajte integritu nabíjacieho prístavu

Ak ste si zvykli vytiahnuť nabíjací kábel von, je tu veľká šanca, že je kábel ohnutý z tvaru. Vložte nabíjací kábel do portu. Krúti sa tam a späť? Ak áno, problém ste našli.

Nabíjacie káble majú veľmi tenké konce, vďaka čomu sú veľmi náchylné na ohyb. Keď sa ohnú z tvaru, odmietnu sedieť v prístave správnou cestou. Na záver dostanete kábel, ktorý tabletu Android nenabíja.

Na druhú stranu, ak vložíte úplne nový kábel a stále sa krčí, potom je to vlastne samotný port, ktorý je ohnutý z tvaru. To si bude vyžadovať opravu technikom.

Váš Android Android je super mŕtvy

Tablety a ďalšie vreckové zariadenia majú dva stavy smrti. Prvým druhom je, keď vaša batéria zomrie a zariadenie sa vypne, stále však v ňom ešte zostáva šťava. Je to v podstate pokus o zachovanie moci. Druhý stav smrti, super smrť, je, keď bolo zariadenie úplne a úplne vybité. Nepoužíva sa ani v núdzovom režime.

Aký je medzi nimi rozdiel? Prvý druh smrti znamená, že môžete pripojiť nabíjačku a pokračovať v používaní tabletu. Získava dostatok energie na používanie a pokračovanie v nabíjaní. Druhý druh tak nefunguje. Ak pripojíte nabíjačku, nenaznačuje to, že jej nabíjanie je v skutočnosti to je,

Inými slovami, tabletu musíte chvíľu nechať nabíjať. Nepokúšajte sa ho zapnúť alebo sa s ním pokaziť. Nechajte tabletu stáť asi 30 minút sám. Sociálne médiá môžu čakať.

Odinštalujte malvér

Teraz je čas sa presťahovať do nebezpečného územia. Verte tomu alebo nie, vinníkom môže byť malware. Aj keď je to menej pravdepodobné ako riešenia a možnosti uvedené vyššie, stále je potrebné sa na ne pozerať.

Škodlivý softvér obyčajne ovplyvňuje funkcie zariadení, najmä čo sa týka napájania. Keď malware neustále odosiela informácie o tablete na nejaký cudzí server, vyčerpá to batériu. Okrem toho môže zabrániť uskutočňovaniu určitých funkcií, pre ktoré môže byť váš nabíjací port cieľom.

Ak takú ešte nemáte, investujte do antivírusovej aplikácie. Tu je niekoľko odporúčaných aplikácií, ktoré si môžete vyzdvihnúť pre Android:

Vyžaduje sa výmena batérie

Nestáva sa to často, ale ak ste svoj tablet Android mali už niekoľko rokov, môže to byť spôsobené novou batériou. Všeobecne povedané, súčasná generácia batérií môže trvať pomerne niekoľko rokov, kým sa nevyskytne niekoľko generácií Androidov, než dôjde k opotrebeniu. Nebudú však trvať večne.