Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy)

Nikto nemá rád chybové hlásenie. Väčšina z nich je zarážajúca, všetci vás prerušujú a zdá sa, že vždy skončí frustráciou. Našťastie je možné niektoré z nich vyriešiť ľahko – napríklad chyba „z pamäte aplikácie“. Ak narazíte na túto chybu, ukážeme vám niekoľko spôsobov, ako dostať svoj Mac späť na svoje miesto.

Pochopte chybové hlásenie

Čo to znamená, keď vám počítač oznámi, že vám došla pamäť? To neznamená miesto na pevnom disku – táto konkrétna chyba hovorí o RAM alebo RAM.

RAM sa používa na ukladanie vecí, na ktorých práve pracujete, a na ukladanie často používaných súborov do vyrovnávacej pamäte, aby počítač mohol pracovať rýchlejšie. Väčšina moderných počítačov Mac sa dodáva s pamäťou s nezávislým prístupom (RAM) 8 GB, ktoré je zvyčajne bohaté. Ak používate starší Mac, ktorý používa menej ako toto, môže byť táto chyba náchylnejšia. RAM môžete skontrolovať kliknutím na Apple Logo> O tomto počítači Mac,

Keď sa zobrazí toto chybové hlásenie, pravdepodobne sa zobrazí nasledujúce okno:

Toto okno vás vyzve, aby ste ukončili aplikácie, aby prestali používať pamäť RAM (RAM) potrebnú na zavedenie vášho počítača. Spravidla ide o veľmi neobvyklé správanie a často to znamená, že v aplikácii došlo k chybe spôsobujúcej „únik pamäte“.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako to napraviť.

1, Vynútite zavádzanie a reštartujte počítač

Keď sa zobrazí chyba „nedostatok pamäte“, prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je ukončenie používaných aplikácií. Aplikácia bude zvyčajne uvedená ako „pozastavená“ a označená červenou farbou, takže s ňou by ste mali začať.

Stačí kliknúť na aplikáciu uvedenú v chybovom hlásení a potom stlačiť Výstup násilím, Po dokončení reštartujte počítač Apple Logo> Reštartovať …,

fixmacslow6

2, Skontrolujte monitor aktivity

Ak sa problém opakuje, je čas skontrolovať aplikáciu Monitorovanie aktivity (je to podobné Správcovi úloh) Windows Používatelia). Správca aktivít vám zobrazí všetky windows Ktoré prebiehajú otvorené procesy a procesy na pozadí a výška všetkých daní v počítači.

Ak chcete otvoriť aplikáciu, môžete prejsť na Vyhľadávač> Aplikácie> Pomôcky> Monitor aktivity Alebo môžete vyhľadať „Activity Monitor“ v aplikácii Spotlight a rýchlejšie ho otvoriť.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 1

Po otvorení kliknite na pamäť Úchytka pozdĺž hornej časti.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 2

V dolnej časti obrazovky sa zobrazí rámček s názvom „Tlak pamäte“. Ak je táto hodnota vysoká, počítač pravdepodobne zaznamená chybu „nedostatok pamäte“, ale ak je nízka a zelená (ako je znázornené), potom ste v poriadku.

Všetky aplikácie označené červenou farbou sú zmrazené alebo nereagujú. Ukončenie môžete vynútiť zvýraznením aplikácie a kliknutím na tlačidlo X V ľavom hornom rohu.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 3

Ak ukončenie týchto programov nepomôže zmierniť stres, môžete sa dozvedieť, ktoré aplikácie používajú najviac pamäte na zistenie problému. Zoznam je automaticky zoradený podľa toho, ktorý je najčastejšie používaný, do menej využívanej pamäte. Skontrolujte názvy v hornej časti a zistite, či si nevšimnete konkrétny program spôsobujúci vaše problémy. Možno budete chcieť znova nainštalovať alebo odstrániť túto aplikáciu z počítača Mac.

3, Vyčistite počítač Mac

Ďalším spôsobom, ako zabezpečiť, aby sa zabránilo budúcim chybám pamäte, je udržiavať počítač Mac čistý a neporiadok. Existujú dva hlavné spôsoby, ako to urobiť: odstrániť spúšťacie aplikácie / služby pri štarte a udržať hlavný disk na menej ako 80%. Môžete použiť CleanMyMac (Preskúmať) z hľadiska efektívnosti, alebo ísť na opravu ručného čistenia (zobrazené nižšie).

Programy, ktoré sa začínajú spúšťať, môžu byť skutočným problémom. Niekedy je to užitočné – napríklad mám nástroj na pozadí, ktorý vždy chcem spustiť, čo je užitočné. Mohol by sa však spustiť iný neužitočný softvér – napríklad pri každom otvorení počítača Mac nepotrebujem program Powerpoint.

Ak chcete tieto programy zastaviť, prejdite na Apple Logo> Predvoľby systému, Potom zvoľte Používatelia a skupiny,

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 4

Potom stlačte Prihlasovacie položky Karta v hornej časti okna.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 5

Ak chcete odstrániť program zo zoznamu skladieb, vyberte ho kliknutím a potom stlačte tlačidlo Mínus. Po prihlásení do počítača Mac sa nespustí.
Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 6

Ak vaše prihlasovacie položky vyzerajú dobre, ďalšiu vec, ktorú môžete urobiť, je vyčistiť pevný disk. Odporúča sa používať iba asi 80% jednotky a zvyšných 20% ponechať zadarmo. To znamená, že ak máte 500 GB jednotku, musíte vyplniť iba 400 GB. To je ešte dôležitejšie, ak používate počítač Mac so štandardným otočným pevným diskom a nie novšie disky SSD. Viac sa o tom dočítate tu, ale vedzte, že použitie viac úložného priestoru, ako je odporúčané, spôsobí zníženie rýchlosti, ktorá môže spôsobiť chybu.

Ak chcete skontrolovať, koľko miesta využívate, prejdite na Apple Logo> O tomto počítači Mac, Potom kliknite na kartu Ukladací priestor. Zobrazí sa analýza všetkých vašich súborov.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 7

Ak sa zdá, že je situácia plná, vyložte súbory do cloudového úložiska a externých jednotiek, ak viete, že si ich chcete ponechať. Ak je na vašom počítači nedôležité miesto, môžete použiť program ako CleanMyMac Kým v roku. CleanMyMac automaticky vyhľadá súbory, ktoré sa dajú odstrániť, umožní vám ich skontrolovať ich pred pokračovaním a potom urobiť všetku ťažkú ​​prácu za vás.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 8

Program je pre predplatiteľov Setapp zadarmo alebo je možné ho zakúpiť samostatne.

4, Skontrolujte prítomnosť vírusov

Vírusy môžu z vášho počítača spôsobovať rôzne druhy podivín, a aj keď sú v počítačoch Mac menej bežné, nie sú nemožné. Tu je niekoľko spôsobov, ako vírus identifikovať:

  • Vyskakovacie okná získate mimo webového prehľadávača alebo počas prehliadania viac ako obvykle.
  • Váš počítač Mac je pomalý a náhle pomalý napriek tomu, že v poslednom čase neuskutočnil žiadne významné zmeny.
  • V počítači uvidíte novú aplikáciu, ktorú si nepamätáte nainštalovať.
  • Pokúsite sa odstrániť aplikáciu, ale nemôžete alebo zakaždým, keď to urobíte znova.

Ak máte podozrenie, že máte vírus, môžete nainštalovať program ako napr Malwarebytes for Mac Skontrolujte disk a vyberte ho. Môžete si to zadarmo a vyčistí váš počítač za vás. CleanMyMac Má podobnú funkciu na kontrolu škodlivého softvéru, ak už program vlastníte.

Systém Mac má nedostatok pamäte aplikácie (4 reformy) 9

záver

Hoci sa chybové hlásenie na prvý pohľad môže zdať strašidelné, nebojte sa! Počítače Mac boli vyvinuté tak, aby boli spoľahlivé už dlhý čas, a ich získanie sa vyžaduje veľa. Chyba „Nedostatok pamäte aplikácie“ môžete ľahko opraviť pomocou ktorejkoľvek z vyššie uvedených metód a mala by byť taká dobrá ako nová v krátkom čase.