Syst├ęm Genius ÔÇ×MedicspotÔÇť umo┼ż┼łuje lek├írom pom├┤c┼ą pacientom otestova┼ą sa prostredn├şctvom videa

BRITSK├ü technologick├í firma transformuje bezpe─Źnos┼ą v ordin├íci├ích praktick├Żch lek├írov pomocou svojich jedine─Źn├Żch centier, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ lek├írom na dia─żku sk├║ma┼ą ┼żivotne d├┤le┼żit├ę faktory, ako s├║ hladiny kysl├şka u pacientov, a vykon├íva┼ą kontroly srdca a p─ż├║c.

Ned├ívny v├Żskum Britskej lek├írskej asoci├ície (BMA) odhalil, ┼że takmer dve tretiny v┼íeobecn├Żch lek├írov uviedli nedostatok osobn├Żch ochrann├Żch prostriedkov.

Aby sa zlep┼íila kontrola infekci├ş a zabr├ínilo sa ┼í├şreniu Covid-19, spolo─Źnos┼ą Medicspot dod├íva technol├│giu pre pacientov na virtu├ílne konzult├ície s lek├írmi bez rizika prenosu v├şrusu.

N├íboje, ktor├ę s├║ vyr├íban├ę v meste Hastings, East Sussex, ved├║ pacientov k tomu, aby na sebe vykonali vy┼íetrenie, k├Żm lek├ír zaist├ş, ┼że to robia spr├ívne.

Lek├íri m├┤┼żu odobera┼ą vitality v re├ílnom ─Źase a vykon├íva┼ą dia─żkov├ę vy┼íetrenie na presn├║ diagnostiku, spr├ívu a z├íchranu pacientov v sieti.

Medicspot umo┼ż┼łuje praktick├Żm lek├írom sk├║ma┼ą teplotu, hladiny kysl├şka pacienta a vykon├íva┼ą kontroly srdca a p─ż├║c bez nutnosti OOP.

Len ┼íes┼ą percent pacientov mus├ş by┼ą po pou┼żit├ş syst├ęmu Medicspot odporu─Źen├Żch na osobn├║ konzult├íciu.

Medicspot umo┼ż┼łuje lek├írom, ktor├ş sa izoluj├║, pokra─Źova┼ą v pr├íci, zatia─ż ─Źo lek├íri na d├┤chodku, ktor├ş sa vracaj├║ do medic├şny bojova┼ą proti v├şrusu, m├┤┼żu vies┼ą konzult├ície z bezpe─Źia svojho domova.

T├íto technol├│gia poskytuje alternat├şvu aj pre lek├írov, ktor├ş maj├║ probl├ęm n├íjs┼ą spr├ívne OOPP, preto┼że maj├║ brady na n├íbo┼żensk├ę ├║─Źely.

S Medicspotom spolupracuje u┼ż sedemdesiat┼ítyri oper├íci├ş praktick├ęho lek├íra, vr├ítane The Golborne Medical Center v Kensingtone.

Doktor Yasmin Razak, prim├ír GP v Golborne, povedal: ÔÇ×Nain┼ítalovali sme Medicspot ako rie┼íenie na hodnotenie pacientov bez nebezpe─Źenstva prenosu Covid-19 a tie┼ż na to, aby boli schopn├ş lie─Źi┼ą pacientov, ktor├ş trpeli r├┤znymi chorobami.

“M├┤┼żeme ├║plne pos├║di┼ą ORL (ucho, nos, hrdlo), kardiovaskul├írny a respira─Źn├Ż syst├ęm a ─Ćal┼íie bez rizika infekcie pre lek├íra alebo pacienta.”

“Hodnota dia─żkov├ęho monitorovania kysl├şka je nemerate─żn├í.” Je to najbli┼ż┼íie k tomu, aby sme sa v s├║─Źasnej dobe a s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou e┼íte nieko─żko mesiacov dostali k osobnej konzult├ícii.

“Je to ├║┼żasn├Ż n├ístroj a neexistuje ┼żiadne in├ę podobn├ę rie┼íenie – je 10 -kr├ít lep┼íie ako ─Ćal┼íia technol├│gia.”

Medicspot spolupracuje so skupinami klinick├ęho uv├ídzania do prev├ídzky, sie┼ąami prim├írnej starostlivosti a ordin├íciami praktick├Żch lek├írov v celej Ve─żkej Brit├ínii na zaveden├ş syst├ęmu diagnostiky zdravia.

In┼ítal├ície m├┤┼żu by┼ą spusten├ę do jedn├ęho t├Ż┼żd┼ła od prv├ęho vy┼íetrenia praktick├Żm lek├írom, pri─Źom ┼íkolenia pre lek├írov a praktick├Ż person├íl poskytne spolo─Źnos┼ą Medicspot.

Dr Zubair Ahmed, gener├ílny riadite─ż GP a Medicspot, povedal: ÔÇ×T├íto inovat├şvna technol├│gia by mohla v s├║─Źasnej epid├ęmii koronav├şrusu zachr├íni┼ą ┼żivot.

ÔÇ×Ke─Ć┼że sa v┼íeobecn├ş lek├íri na d├┤chodku v tejto dobe vracaj├║ do pr├íce na podporu NHS a hl├ísen├í ┼ítvrtina zdravotn├şckych pracovn├şkov je izolovan├í, schopnos┼ą dia─żkovo diagnostikova┼ą pacientov odstra┼łuje s├║visiace riziko v┼íeobecn├Żch lek├írov a pacientov nakazenia v├şrusom.

“Zni┼żuje to aj s├║─Źasn├Ż tlak na poskytovanie OOP, ktor├Żch je nedostatok.”

“Tento syst├ęm navy┼íe umo┼żn├ş v┼íeobecn├Żm lek├írom mo┼żnos┼ą re┼ítartova┼ą pl├ínovan├ę slu┼żby v oblasti chronick├Żch chor├┤b.”

“Pacienti s chorobami, ako je vysok├Ż krvn├Ż tlak, CHOCHP alebo astma, nie s├║ vzh─żadom na s├║─Źasn├║ situ├íciu monitorovan├ş a je nevyhnutn├ę, aby sme urobili v┼íetko, ─Źo je v na┼íich sil├ích, aby sme pomohli znova za─Źa┼ą tento proces kontroly, ke─Ć je na to vhodn├Ż ─Źas.”

Video ukazuje, ako ka┼íe─ż v lietadle m├┤┼że ┼í├şri┼ą koronav├şrus do celej kab├şny

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Facebook ned├ívno pridal nov├ę reakcie ÔÇ×starostlivostiÔÇť na pou┼żitie po─Źas kr├şzy koronav├şrusu.

Mapy Google vydali ÔÇ×spr├ívy o mobiliteÔÇť, ktor├ę zobrazuj├║ hotspoty, kam sa ─żudia po─Źas v├Żluky st├íle chystaj├║.

YouTube ned├ívno zn├ş┼żila kvalitu videa, aby sa zn├ş┼żilo nap├Ątie v sie┼ąach.

Instagram zak├ízala nebezpe─Źn├ę, bezoh─żadn├ę a necitliv├ę filtre proti koronav├şrusu.

Zlo─Źinci zneu┼ż├şvaj├║ epid├ęmiu Covid-19 a odosielaj├║ podvodn├ę e-maily, ktor├ę tvrdia, ┼że poch├ídzaj├║ od WHO.

A odhalili sme niektor├ę z najhanebnej┼í├şch te├│ri├ş sprisahania o koronav├şruse.

─îo si mysl├şte o tejto m├║drej technol├│gii? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu