Surface Laptop Studio predstavuje nový elegantný pánt dotykovej obrazovky a Thunderbolt 4

Povesti mali pravdu: Microsoft mal pre svoj najnovší notebook naplánované niečo veľké a Surface Laptop Studio je pravdepodobne najväčším odklonom spoločnosti. Windows PC, ktoré sme doteraz videli. A 14.4-palcový notebook s dotykovou obrazovkou, najnovší prírastok do radu Surface, má šikovný dvojitý pánt, ktorý umožňuje vytiahnutie displeja dopredu, či už sa dá zložiť naplocho na klávesnicu, alebo sa pred ňou vznášať.

Ako by ste dúfali, nie je to ani obyčajný displej. Microsoft to nazýva PixelSense Flow a rozlíšenie 2400 x 1600 3:2 dotyková obrazovka podporuje Dolby Vision a obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz.

Pri pravidelnom používaní budete môcť so Surface Laptop Studio zaobchádzať ako so štandardným notebookom. Pre umenie a zábavu je však možné dotykovú obrazovku vytiahnuť dopredu, čím sa zakryje klávesnica. Alebo ho môžete zatlačiť nadol úplne naplocho, čím sa notebook zmení na (pomerne hrubý, pri 0.7-palec) tablet.

Microsoft to nazýva Dynamic Woven Hinge a pod ním je dok pre nové Surface Slim Pen 2. Tam sa prepracované dotykové pero nabíja, keď je to potrebné; má ostrejší hrot pre presnejšie skicovanie, písanie alebo anotácie, ako aj podporu nulovej tlakovej sily a nízkej latencie. Vo vnútri je tiež haptický motor, o ktorom spoločnosť Microsoft hovorí, že pri interakcii s ním poskytuje jemnú spätnú väzbu Windows 11 a aplikácie Microsoft 365.

Všetko poháňa buď štvorjadrový procesor Intel 11. generácie Core H35 i5-11300H alebo Core H35 i7-11370H. Na Core i5 je spárovaný s grafikou Intel Iris Xe Graphics; Core i7 dostane na výber GPU NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti so 4 GB vyhradenej pamäte GDDR6 alebo v komerčnom SKU GPU NVIDIA RTX A2000 so 4 GB vlastnej pamäte.

V opačnom prípade je k dispozícii buď 16 GB z 32 GB pamäte LPDDR4x RAM a na výber 256 GB, 512 GB, 1 TB alebo 2 TB SSD – posledné vymeniteľné pre neskoršie inovácie. Webová kamera s rozlíšením 1080p Windows Podpora Hello je nad displejom a sú tu dva mikrofóny Studio Mics na diaľku spolu s reproduktormi Quad Omnisonic Dolby Atmos.

Čo sa týka konektivity, je tu vítaná zmena oproti predchádzajúcim modelom Surface, Microsoft konečne pridal Thunderbolt 4 podpora. Sú tam dve USB 4.0 porty s kompatibilitou spolu s a 30,5 mm konektor pre slúchadlá a port Surface Connect. Na bezdrôtovej strane získate WiFi 6 a Bluetooth 5.1

Čo sa týka napájania, model Core i5 by mal podľa Microsoftu vydržať až 19 hodín bežného používania, zatiaľ čo Core i7 by mal vydržať až 18 hodín. Prvý z nich je dodávaný so 65W povrchovým zdrojom napájania, ktorý stále obsahuje užitočný 5W port na nabíjanie príslušenstva USB-A. Ten dostane 102W zdroj so 7W USB-A portom.

Surface Laptop Studio je k dispozícii na predobjednávku od dnešného dňa za cenu od $1599,99. Čo sa týka pera Surface Slim Pen 2, ktorej cena je samostatne 129,99 USD.