Surface Adaptive Kit je dnes najuniverzálnejšie vydanie od spoločnosti Microsoft

Microsoft má pre súpravu Surface Adaptive Kit pripravený súbor pevných a na mieru strihaných materiálov s priľnavou zadnou stranou. Táto súprava pozostáva zo štítkov na kryte klávesov, 3-rozmerné štítky, indikátory portov a otvárače. Pomocou týchto prvkov si používatelia upravia svoje zariadenia Surface podľa svojich predstáv. Tento druh súpravy by mal byť dostupný od výrobcov hardvéru všade – ak vyrábate pohyblivé časti, 3D štítky a doplnky, ako sú tieto, by mali byť štandardne pripravené na uvedenie na trh.

Tento produkt obsahuje 1 sada 12 štítkov na kľúčenky, 1 sada 16 3- rozmerné nálepky, 1 súbor 5 indikátory portov, 1 otvárač krúžkov, 1 vytiahnuť otvárač kariet a 1 aplikátor kľúčenky. Spoločnosť Microsoft obsahuje v každej súprave niekoľko farieb, ktoré zodpovedajú akémukoľvek zariadeniu, ktoré máte po ruke, a/alebo pomáhajú pri farebnej indikácii jednotlivých tlačidiel a/alebo portov. Farby zahŕňajú sivú, bielu, zelenú, oranžovú/červenú, modrú a žltú.

Štítky klobúčikov možno aplikovať pomocou aplikátora klobúčikov, ktorý je súčasťou súpravy. Tieto označujú „tlačidlá zvýraznenia pre spoľahlivú dotykovú interakciu“ s hmatovými indikátormi. Podpora otvárača (s 1 otvárač krúžkov a 1 otvárač pútka) umožňuje používateľovi „ďalší pákový efekt a flexibilitu na jednoduchšie otváranie veka alebo stojana zariadenia Surface“.

Aj keď bola táto súprava navrhnutá s ohľadom na určitých používateľov – ako je znázornené na tlačových fotografiách od spoločnosti Microsoft – skutočne ju môže použiť takmer každý. Úprava hardvéru týmto spôsobom je taká vec, vďaka ktorej si človek zamiluje svoj vlastný jedinečný nákup tým viac, čím dlhšie s ním interaguje – za predpokladu, že hardvér a materiály, ktoré tvoria túto súpravu, obstoja v skúške času.

Existuje zoznam kompatibilných zariadení Surface, ktoré ponúka spoločnosť Microsoft, ale tieto môžu (technicky) fungovať pre väčšinu prenosných počítačov. Microsoft tvrdí, že táto súprava je kompatibilná s klávesnicou Microsoft Bluetooth Keyboard, Number Pad a Designer Compact Keyboard. Navrhujú tiež, aby ste súpravu mohli použiť s prenosným počítačom Surface 4 alebo 3, Laptop Studio, Pro 7, 7+, alebo 8, Surface Book 3alebo Surface Dock 2.

Viac o dátume vydania a cene tohto kitu sa dozvieme už čoskoro. Držte sa a pozrite sa na zvyšok nových zariadení Surface a príslušenstva od spoločnosti Microsoft dnes popoludní a v blízkej budúcnosti aj na skúšobnom zariadení SlashGear.