SuperSU, kompletn├Ż sprievodca: ─Źo to je, na ─Źo sa pou┼ż├şva a ako sa pou┼ż├şva

SuperSU, kompletn├Ż sprievodca: ─Źo to je, na ─Źo sa pou┼ż├şva a ako sa pou┼ż├şva 1

SuperSU a root boli v┼żdy dva tradi─Źn├ę prvky, s ktor├Żmi Android v┼żdy chodil ruka v ruke, najm├Ą v ─Źasoch, ke─Ć bolo ve─ża pou┼ż├şvate─żov n├║ten├Żch zmeni┼ą ROM a vykona┼ą zmeny v termin├íli, aby sa zv├Ż┼íil jeho v├Żkon, v porovnan├ş s energiou, ktor├║ zariadenie pon├║ka, ke─Ć sa uvo─żn├ş.

Ako prejs┼ą z SuperSu na Magick├ę

Dnes t├║to t├ęmu preh─║bime a podrobne to vysvetl├şme Supers, odpoved├í na naj─Źastej┼íie ot├ízky t├Żkaj├║ce sa tejto aplik├ície a pon├║ka v├ím inform├ície, ktor├ę potrebujete, aby ste vedeli, pre ─Źo s├║, ako ich pou┼ż├şva┼ą a ako ich nain┼ítalova┼ą do svojho zariadenia.

─îo je SuperSU?

SuperSU je aplik├ícia vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Chainfire, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje spravova┼ą root a ude─żova┼ą povolenia aplik├íci├ím, ktor├ę to potrebuj├║, preto┼że po tom v┼íetkom by tieto povolenia ako spr├ívca nemali by┼ą udelen├ę ─żahko a samotn├Ż Android ke─Ć hovor├şme o root, neobsahuje nat├şvneho mana┼ż├ęra.

Ako viete, v─Ćaka root m├┤┼żeme pre niektor├ę aplik├ície udeli┼ą administra─Źn├ę pr├íva na vykon├ívanie aktiv├şt na na┼íom smartf├│ne, ─Źo samo o sebe nem├┤┼że syst├ęm Android napr├şklad odstr├íni┼ą zo syst├ęmu ┼żiadnu aplik├íciu. Nie─Źo, ─Źo m├í svoje v├Żhody, ale ktor├ę zase m├┤┼że ma┼ą ur─Źit├ę riziko. Ako odstr├íni┼ą Bloatware na zariadeniach s Androidom!

Stru─Źne povedan├ę, SuperSU je n├ístroj pou┼ż├şvan├Ż na spr├ívu pr├şstupu rootov aplik├íci├ş ktor├ę mus├şme nain┼ítalova┼ą na n├í┼í termin├íl a t├Żmto sp├┤sobom ma┼ą ur─Źit├║ kontrolu nad ─Źinnos┼ąami, ktor├ę tento typ aplik├ície vykon├íva.

Ako nain┼ítalova┼ą SuperSU na Android?

Aj ke─Ć spolo─Źnos┼ą Google t├║to aplik├íciu z ofici├ílneho obchodu pred chv├ş─żou odstr├ínila, dnes je in┼ítal├ícia jednoduch├í, sta─Ź├ş ju vyh─żada┼ą v slu┼żbe Google Play a stiahnite si ju, aj ke─Ć na to m├┤┼żete v┼żdy pou┼żi┼ą ofici├ílnu webov├║ str├ínku spolo─Źnosti Chainfire.

Na ofici├ílnom webe Chainfire, na rozdiel od Google Play, stiahneme ZIP, ku ktor├ęmu potrebujeme pr├şstup, pr├şstupom k osobn├ęmu obnoveniu, ktor├ę sme u┼ż nain┼ítalovali do n├í┼ího smartf├│nu. Ako nain┼ítalova┼ą TWRP na telef├│ny s Androidom pomocou Flashify

Aby ste to urobili, je potrebn├ę tento ZIP ulo┼żi┼ą do vn├║tornej pam├Ąte termin├ílu a z├şska┼ą pr├şstup k osobn├ęmu vynulovaniu stla─Źen├şm tla─Źidla, aby ste vypli a zn├ş┼żili hlasitos┼ą, ke─Ć je smartphone vypnut├Ż. Potom kliknite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą a vyh─żadajte s├║bor ZIP v pam├Ąti smartf├│nu. Akon├íhle to urob├şte, m├┤┼żete re┼ítartova┼ą termin├íl a n├íjdete aplik├íciu nain┼ítalovan├║ spr├ívne. Ako nain┼ítalova┼ą SuperSu na Android

Pop├şsan├í met├│da je v┼íak najzlo┼żitej┼íia a m├┤┼żu sa vyskytn├║┼ą niektor├ę probl├ęmy s in┼ítal├íciou, preto je najlep┼íie ju stiahnu┼ą z Obchodu Play, aby ste predi┼íli probl├ęmom s t├Żmto postupom. Je zrejm├ę, ┼że je d├┤le┼żit├ę to jasne pozna┼ą Ak na termin├íli nem├íte pr├şstup typu root, t├íto aplik├ícia v├ím nepom├┤┼że, preto┼że to tak nie je kore┼ł a nespracov├íva ani opr├ívnenia typu root. Ako rootova┼ą Android

Preto, ak chcete termin├íl rootova┼ą, odpor├║─Źame v├ím pr├şstup na f├│ra, ako s├║ v├Żvoj├íri XDA alebo HTC Mania, a vyh─żada┼ą podf├│ra v├í┼ího smartf├│nu. Kde h─żada┼ą – ak je to mo┼żn├ę – n├ívod, ako rootova┼ą v├í┼í smartphone alebo tablet, preto┼że v z├ívislosti od modelu sa to d├í urobi┼ą tak ─Źi onak.

Ako pou┼ż├şva┼ą SuperSU?

SuperSU je spr├ívca rootovsk├ęho ┼ít├ítu, a preto je jeho hlavnou ├║lohou poskytova┼ą pou┼ż├şvate─żom superpou┼ż├şvate─żov opr├ívnenie udeli┼ą alebo zamietnu┼ą opr├ívnenie aplik├íci├ím, ktor├ę o to po┼żiadaj├║, a m├┤┼żeme to urobi┼ą dvoma r├┤znymi sp├┤sobmi.

Najsk├┤r, ke─Ć ┼żiados┼ą vy┼żaduje schv├ílenie, zobraz├ş sa kontextov├ę okno, v ktorom m├┤┼żeme na t├║to ┼żiados┼ą da┼ą kladn├║ alebo z├íporn├║ odpove─Ć.

Ak v┼íak uvedieme samotn├║ aplik├íciu, zobraz├ş sa zoznam aplik├íci├ş, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ tento typ autoriz├ície. Samozrejme, ak nestla─Ź├şte ┼żiadnu z 15 sekundov├Żch volieb, SuperSU automaticky odmietne pr├şstup root.

Ak sme to udelili, ved─ża symbolu sa zobraz├ş zelen├ę pol├ş─Źko a n├ízov aplik├ície, ak bude zamietnut├Ż, sa zobraz├ş ─Źervenou farbou.

Tu, m├┤┼żeme zmeni┼ą rozhodnutie, ktor├ę sme urobili pri prvej ┼żiadosti, nie─Źo, ─Źo je u┼żito─Źn├ę, ak sme to nespr├ívne dali, m├┤┼żeme zmeni┼ą svoje rozhodnutie alebo jednoducho udeli┼ą opr├ívnenie typu root iba v ur─Źit├Żch ─Źasoch.

Na druhej strane m├í aplik├ícia ─Ćal┼íie s├║visiace funkcie, ktor├ę poskytuj├║ ve─żk├║ pridan├║ hodnotu a dokonca aj re┼żim Premium, s ktor├Żm m├íte pr├şstup k zlo┼żitej┼í├şm mo┼żnostiam, napr├şklad:

Do─Źasne odstr├í┼łte pr├şstup root. Ozn├ímenia o pr├şstupe k povoleniam na super pou┼żitie pre aplik├ície. Natrvalo odstr├í┼łte pr├şstup root. Konfigur├ícia individu├ílnych pr├şstupov├Żch spr├ív pre ka┼żd├║ aplik├íciu. Konvertujte aplik├ície tret├şch str├ín na syst├ęmy. Hibern├ícia.
4 r├┤zne t├ęmy aplik├ície. Automatick├Ż ┼ítart pred ├║pln├Żm zapnut├şm termin├ílu. Duchov├Ż re┼żim.

Toto s├║ funkcie, ktor├ę vylep┼íuj├║ prostredie pr├şstupu root.

Napr├şklad niektor├ę aplik├ície, napr├şklad Super Mario Run, nebud├║ fungova┼ą, ak zistia, ┼że tieto povolenia s├║ dostupn├ę na va┼íom termin├íli, tak┼że by ste mohli rozhodn├║┼ą sa do─Źasne zak├íza┼ą root pr├şstup k hre. Alebo m├┤┼żete previes┼ą Nova Launcher na aplik├íciu syst├ęmu, tak┼że ju neodstra┼łujte omylom.

Magic vs SuperSU – rozdiely