Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Super trik pre viac energie: Ako môžete predĺžiť životnosť batérie vášho mobilného telefónu pomocou zámku kľúča

Naše mobilné telefóny sa neustále používajú každý deň. Niet divu, že niekedy im chýba potrebná energia. Aby ste však nemuseli svoj smartphone neustále nabíjať na cestách, urobíme vám trik, ako vydrží batéria dlhšie. S tým vám môže pomôcť zámok tlačidiel na telefóne.

Najlepší článok na túto tému10 GB úložného priestoru pre iPhone

S veľmi jednoduchou zmenou nastavení môžete zmeniť čas aktivácie zámku tlačidiel na displeji a ušetriť tak energiu po celý deň.

Ak sa nedotknete dotykovej obrazovky mobilného telefónu, po určitom čase sa displej automaticky stlmí. Pretože jas displeja je rozhodujúci z hľadiska spotreby batérie, tento automatický zámok môže pomôcť znížiť zaťaženie batérie. Ak aktivujete časový limit obrazovky po krátkej dobe, budete používať displej menej a šetríte energiu. Vaša batéria potom bude pracovať podstatne dlhšie.

Takto funguje trik s batériou pre Android a iOS

S iPhone môžete v nastaveniach telefónu skrátiť čas automatického zámku. V podpoložke Displej a jas nájdete klávesový zámok a môžete ho stlačiť až na 30 sekúnd.

V nastaveniach môžete zmeniť automatický zámok.

V nastaveniach môžete zmeniť automatický zámok. Foto: TECHBOOK

V zariadeniach so systémom Android môžu používatelia tiež meniť čas do uzamknutia obrazovky v nastaveniach. V položke ponuky Displej môžete zmeniť čas, kým displej nestmavne, a tým šetriť elektrinu v oblasti vypršania času obrazovky.