Sucuri vs. CloudFlare (klady a z├ípory): ktor├Ż z nich je lep┼í├ş?

S rast├║cim d├┤razom na bezpe─Źnos┼ą str├ínok v dne┼ínom digit├ílnom prostred├ş je jednou z najbe┼żnej┼í├şch po┼żiadaviek ─Źitate─żov spusti┼ą Sucuriho anal├Żzu pre CloudFlare a v nev├Żhode, aby bolo mo┼żn├ę vysvetli┼ą, ─Źo je lep┼íie. Sucuri a CloudFlare s├║ online slu┼żby, ktor├ę pon├║kaj├║ ochranu webov├Żch str├ínok, CDN a DDoS firewall. V tomto ─Źl├ínku porovn├íme Sucuri vs Cloudflare s v├Żhodami a nev├Żhodami, aby sme zistili, ktor├Ż z nich je lep┼í├ş.

Dokonca aj najbezpe─Źnej┼íie webov├ę str├ínky na internete s├║ zranite─żn├ę vo─Źi ├║tokom DDoS (Distributed Denial of Service), pokusom o hackovanie a injekcii ┼íkodliv├ęho softv├ęru.

Ako vlastn├şk str├ínok WordPress m├┤┼żete pou┼żi┼ą niektor├ę odpor├║─Źan├ę bezpe─Źnostn├ę met├│dy, ako napr├şklad: Ochrana hesla spr├ívcu kni┼żnice, obmedzenie pokusov o prihl├ísenie, pridanie dvojfaktorovej autentifik├ície at─Ć.

Tieto tipy v┼íak funguj├║ iba na ├║rovni softv├ęru, tak┼że va┼íe str├ínky ost├ívaj├║ otvoren├ę pre ─Ćal┼íie typy ├║tokov. Tieto ├║toky m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą finan─Źn├ę ┼íkody, stratu ├║dajov, zl├ę hodnotenie pri vyh─żad├ívan├ş a zl├║ sk├║senos┼ą pou┼ż├şvate─żov.

Sucuri a CloudFlare pon├║kaj├║ Firewall webov├Żch aplik├íci├ş (WAF).

To znamen├í, ┼że v┼íetka prev├ídzka na va┼íe str├ínky je smerovan├í cez skenery v├í┼ího servera. Ak sa zd├í, ┼że ┼żiados┼ą je ┼íkodliv├í, br├ína firewall ju zablokuje sk├┤r, ako sa dostane na va┼íe str├ínky.

Na povrchu vyzeraj├║ tieto dve slu┼żby takmer identicky, existuj├║ v┼íak d├┤le┼żit├ę rozdiely.

V tomto porovnan├ş sa zameriavame na:

  • rysy
  • ceny
  • Odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru

Nakoniec presne viete, ktorá platforma je pre vás najlepšia.

Pripraven├Ż? Po─Ćme porovna┼ą Sucuri s Cloudflare.

rysy

V tejto ─Źasti s├║ uveden├ę funkcie Sucuri a CloudFlare.

Je d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że obe slu┼żby pon├║kaj├║ r├┤zne pl├íny s r├┤znymi charakteristikami.

Ako pou┼ż├şvate─ż sa uistite, ┼że nie ste obe┼ąou svojho marketingov├ęho webu, preto┼że nie v┼íetky pl├íny zah┼Ľ┼łaj├║ v┼íetky funkcie.

Funkcie CloudFlare

CloudFlare je zn├ímy pre svoju bezplatn├║ slu┼żbu CDN. ┼ápecializuj├║ sa na prevenciu ├║tokov DDOS pomocou produktu Firewall webovej aplik├ície. CloudFlare udr┼żiava va┼íe str├ínky pr├şstupn├ę pou┼ż├şvate─żom po─Źas ├║toku alebo intenz├şvnej prem├ívky, ke─Ć v├í┼í server nereaguje.

Br├ína firewall v├í┼ího webu blokuje podozriv├Ż prenos sk├┤r, ako sa dostane na v├í┼í web. Br├ína firewall sa tie┼ż roz┼íiruje o zasielanie formul├írov, ktor├ę chr├ínia va┼íe str├ínky pred spamom z koment├írov a protokolov├Żm spamom.

CloudFlare tie┼ż pon├║ka bezplatn├ę personalizovan├ę SSL certifik├íty so v┼íetk├Żmi ich pl├ínmi. S bezplatn├Żmi a profesion├ílnymi pl├ínmi m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą iba certifik├ít vydan├Ż spolo─Źnos┼ąou CloudFlare. V pr├şpade vlastn├ęho certifik├ítu inovujte na svoj obchodn├Ż alebo obchodn├Ż pl├ín.

Hoci CloudFlare pon├║ka bezplatn├║ mo┼żnos┼ą, ktor├í obsahuje CDN, v├Ą─Ź┼íina ─Ćal┼í├şch funkci├ş zah┼Ľ┼ła aplika─Źn├Ż firewall tejto lokality. vy┼żaduje platen├Ż program,

CloudFlare nepon├║ka slu┼żbu skenovania servera na detekciu ┼íkodliv├ęho softv├ęru. Nezaru─Źuje tie┼ż odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru, ak bol napadnut├Ż do va┼íich hodiniek.

Vlastnosti Sucuri

Sucuri je jednou z najzn├ímej┼í├şch bezpe─Źnostn├Żch a monitorovac├şch slu┼żieb pre str├ínky. Poskytuj├║ komplexn├ę monitorovanie str├ínok, skenovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru, ochranu DDoS a odstra┼łovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru.

Spolo─Źnos┼ą Sucuri pon├║ka CloudProxy, webov├║ br├ínu firewall a vyrovn├íva─Ź z├í┼ąa┼że. ├Ü─Źinn├Żm blokovan├şm ├║tokov DDoS, vstrekovania k├│du, nefunk─Źn├Żch robotov a in├Żch hrozieb na webe zabr├í┼łte podozriv├ęmu prenosu na va┼íe str├ínky. Pozrite si na┼íu pr├şpadov├║ ┼ít├║diu o tom, ako n├ím Sucuri pomohol pri 450 000 ├║tokoch 3 Mesiace na zablokovanie.

Sucuri pon├║ka integr├íciu s bezplatn├Żm SSL. Po─Ćme ┼íifrova┼ą v├í┼í z├íkladn├Ż pl├ín. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą vlastn├ę certifik├íty SSL pre svoje obchodn├ę a obchodn├ę pl├íny.

Sucuri CloudProxy

Spolo─Źnos┼ą Sucuri pravidelne kontroluje va┼íe str├ínky, ─Źi neobsahuj├║ zmeny s├║borov, vkladanie k├│du a ┼íkodliv├Ż softv├ęr. ─îistia napadnut├ę weby a podporuj├║ v┼íetky be┼żn├ę programy CMS, ako s├║ WordPress, Joomla, Drupal at─Ć.

v├ş┼ąazi: Spolo─Źnos┼ą Sucuri je jasn├Żm v├ş┼ąazom, preto┼że pon├║ka lep┼íiu kombin├íciu n├ístrojov a slu┼żieb (firewall na mieste + vyrovn├ívanie z├í┼ąa┼że + odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru / oprava hacku).

ceny

Cena je d├┤le┼żit├Żm faktorom pre mnoho mal├Żch podnikov.

Tu porovn├ívame r├┤zne cenov├ę pl├íny spolo─Źnosti CloudFlare a Sucuri, tak┼że presne viete, ─Źo z├şskate za svoje peniaze.

ZADARMO nie je v┼żdy lep┼íie :) :)

Cenov├ę pl├íny CloudFlare

CloudFlare pon├║ka bezplatn├║ slu┼żbu CDN pre ka┼żd├ęho. Nepo─Ź├ştaj├║ ┼í├şrku p├ísma, ─Źo znamen├í, ┼że m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą svoje CDN zadarmo bez oh─żadu na va┼íu prev├ídzku.

Tento bezplatn├Ż pl├ín sa v┼íak nedod├íva s aplika─Źn├Żm firewallom lokality. V├í┼í web m├┤┼że ma┼ą ├║┼żitok z CDN, ale nie je primerane chr├ínen├Ż proti ├║tokom DDoS, spamu, slab├ęmu prenosu at─Ć.

Pre firewall va┼íej webovej aplik├ície potrebujete Pro-Plan, 20 n├íkladov v americk├Żch dol├íroch za mesiac (je to potrebn├ę na zv├Ż┼íenie bezpe─Źnosti).

Tento profesion├ílny pl├ín neobsahuje roz┼í├şren├ę DDoS ani vlastn├ę obmedzenia SSL. Pre tieto funkcie potrebujete obchodn├Ż pl├ín, ktor├Ż stoj├ş 200 dol├írov mesa─Źne.

Plány cien Sucuri

Na rozdiel od CloudFlare Sucuri nepon├║ka bezplatn├║ sadzbu. Pl├ín zabezpe─Źenia va┼íich str├ínok za─Ź├şna na 199,99 dol├írov ro─Źne, lacnej┼íie ako profesion├ílny pl├ín spolo─Źnosti CloudFlier.

Tento z├íkladn├Ż pl├ín zah┼Ľ┼ła ├║pln├ę monitorovanie webov├Żch str├ínok, firewall aplika─Źn├Żch aplik├íci├ş, ochranu DDoS, odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru a bezplatn├Ż certifik├ít LetsEncrypt SSL.

Namiesto toho, aby Sucuri vyl├║─Źil prvky z podriaden├Żch pl├ínov, vyu┼ż├şva prioritu ako stimul pre vy┼í┼íie pl├íny platieb.

Napr├şklad odhadovan├Ż ─Źas na odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru pre z├íkladn├Ż pl├ín 12 hod├şn pre profesion├ílny pl├ín. 6 Otv├íracie hodiny a podnikate─żsk├Ż pl├ín. 4 Hod├şn. Skuto─Źn├ę ─Źasy ─Źistenia s├║ v┼íak pre v┼íetk├Żch z├íkazn├şkov ove─ża r├Żchlej┼íie.

Dan 24 /7 Podpora ako s├║─Źas┼ą v┼íetk├Żch pl├ínov. Odberatelia podnikate─żsk├ęho pl├ínu m├┤┼żu tie┼ż vyu┼ż├şva┼ą podporu ┼żiv├ęho chatu.

v├ş┼ąazi: Sucuri je jasnou vo─żbou pre mal├ę podniky, pokia─ż ide o tvorbu cien. CloudFlare Pro stoj├ş $ 240 / rok vs. Sucuri 199 dol├írov / rok a pon├║ka nieko─żko funkci├ş. Ak chcete odomkn├║┼ą rovnak├ę funkcie, prejdite na pl├ín CloudFlare za 2 400 $ ro─Źne. Najdrah┼í├ş pl├ín spolo─Źnosti Sucuri je 499 dol├írov ro─Źne.

Odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru

Okrem ├║tokov na odmietnutie slu┼żby s├║ vlastn├şkmi str├ínok WordPress najbe┼żnej┼íou hrozbou vstrekovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru a k├│du.

Pozrime sa, ako obe slu┼żby chr├ínia va┼íe str├ínky pred t├Żmito be┼żn├Żmi hrozbami.

Zabezpe─Źenie webov├Żch str├ínok a odstr├ínenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru

CloudFlare – Odstr├ínenie zabezpe─Źenia a ┼íkodliv├ęho softv├ęru

Bezplatn├í verzia slu┼żby CloudFlare je v podstate sie┼ą na doru─Źovanie obsahu, ktor├í v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą ur├Żchli┼ą va┼íe str├ínky.

Firewall webovej str├ínky je dod├ívan├Ż s platen├Żm programom. Obsahuje pripraven├║ vlastn├║ sadu pravidiel CloudFlare. Tieto pravidl├í chr├ínia va┼íe str├ínky pred v┼íeobecn├Żmi ├║tokmi s vlo┼żen├şm k├│du, ├║tokmi JavaScript XSS a odoslan├şm formul├írov.

Nepon├║kaj├║ v┼íak ├║pravu s├║borov, skenovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru, monitorovanie ─Źiernych listov a mnoho ─Ćal┼í├şch bezpe─Źnostn├Żch funkci├ş. M├┤┼żete prida┼ą aplik├ície na skenovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru tret├şch str├ín, ale za tieto slu┼żby sa ├║─Źtuj├║ ─Ćal┼íie poplatky.

Sucuri – Odstr├ínenie zabezpe─Źenia a ┼íkodliv├ęho softv├ęru

Sucuri je spolo─Źnos┼ą zameran├í na bezpe─Źnos┼ą. ┼ápecializuj├║ sa na sledovanie webov├Żch str├ínok a ich ochranu pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom a in├Żmi ├║tokmi.

Firewall webovej str├ínky Sucuri v├ís chr├íni pred DDOS, injekciami SQL, injekciami JavaScript XSS, koment├írmi a spamom v kontaktn├Żch formul├íroch.

Ak v┼íak nie─Źo prekro─Ź├ş v┼íetky tieto bezpe─Źnostn├ę prek├í┼żky a nejako sa dostane na va┼íe str├ínky, spolo─Źnos┼ą Sucuri pon├║ka ─Źistenie v├í┼ího webu (zadarmo).

Ak u┼ż m├íte web ovplyvnen├Ż ┼íkodliv├Żm softv├ęrom, spolo─Źnos┼ą Sucuri ho tie┼ż vy─Źist├ş.

v├ş┼ąazi: Sucuri: kombinuje firewall webov├Żch aplik├íci├ş s monitorovac├şmi slu┼żbami, ochranou pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom a ─Źisten├şm.

záver

CloudFlare a Sucuri poskytuj├║ ochranu pred ├║tokmi DDoS na va┼íe str├ínky. CloudFlare funguje v r├ímci siete na doru─Źovanie obsahu trochu lep┼íie.

Celkovo Sucuri pon├║ka lep┼íie vlastnosti, lep┼íie monitorovanie zabezpe─Źenia a ni┼ż┼íie ceny. Ak pou┼ż├şvate redak─Źn├Ż syst├ęm, ako je WordPress, Sucuri je presne to, ─Źo potrebujete.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol porovna┼ą v├Żhody a nev├Żhody Sucuri a CloudFlare. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą n├í┼í zoznam 7 Najlep┼íie z├ílohovacie doplnky WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,