Sú súbory stále otvorené v programe Poznámkový blok? Ako…

Je pravda, že niektoré škodlivé programy spôsobia, že počítač otvorí súbory .exe pomocou programu Poznámkový blok. Nemusí to však byť spôsobené vírusom. Váš počítač môže byť úplne zdravý a tento problém sa môže vyskytnúť.

Vy alebo niekto iný ste pravdepodobne zmenili nastavenie .exe na možnosti priečinka. Tu je návod, ako vyriešiť problém.

Dočasné riešenie

Toto riešenie nie je niečo trvalé. Ale ak ste v zhone a potrebujete použiť program bez spustenia v programe Poznámkový blok, je to rýchly spôsob, ako to urobiť. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu aplikácie a vyberte položku Otvoriť pomocou … Potom vyberte zo zoznamu program, ktorý chcete spustiť.

Použite skript na predbežné registráciu

Najjednoduchšou a najjednoduchšou možnosťou je stiahnutie predvoleného registračného skriptu, ktorý automaticky vyrieši tento problém. Musíte však urobiť nejaký výskum. Ďalším problémom je, že musíte skontrolovať, či je skript bezpečný. Stiahnite si ho iba z dôveryhodných webových stránok.

To všetko môže výrazne obmedziť vaše vyhľadávanie. Preto môžete mať sklon upravovať Windows registrácia ručne.

Možno budete chcieť znečistiť ruky a tento problém vyriešiť sami. Aj keď sa to môže zdať trochu komplikované, ak budete postupovať podľa pokynov v tomto článku, problém sa to vyrieši v žiadnom momente.

Použite symbol pre systém

Táto metóda vyžaduje, aby ste niečo napísali do systémového symbolu, ale pravdepodobne je to najrýchlejší dostupný. Otvorte systém symbolov. Kliknite na zavčas a napíš "Symbol systému, Alebo stlačte Win + R Vyvolá dialógové okno Spustiť. Potom napíšte „cmd"O"príkaz„Na to stlačte Prihláste sa,

súbory sa otvárajú aj v poznámkach: ako priradiť správny program

Vo vnútri symbolu systému zadajte „assoc .exe = exefile„A zasiahla Prihláste sa, Tento problém by mal vyriešiť veľmi rýchlo.

vydanie Windows Manuálna registrácia

Symbol písania v systéme “okno kompaktných diskov„A stlačte Prihláste sa, Tento príkaz by mal byť povolený Windows zložky. Zadajte "regedit„A zasiahla Prihláste sa, Otvorí sa Editor databázy Registry.

Keď ste v editore registra, prejdite na tento kľúč: HKEY_CLASSES_ROOT .exe, Potom zmeňte hodnotu v pravom paneli standard na exe súbor,

Potom prejdite na Príkaz HKEY_CLASSES_ROOT exefile shell open, Na pravej table zmeňte standard hodnota „"%1″% *, "

Vypnite a reštartujte počítač. To by malo vyriešiť problém so zápisníkom.

Používajte jednoduché nástroje na opravu

Pre tých, ktorí sa nechcú zaoberať vyhľadávaním skriptov online, hraním so systémovou ikonou a editorom registrov, spoločnosť Microsoft používala jednoduché riešenie. Tieto nástroje a riešenia boli, žiaľ, prerušené. Pri riešení tohto typu problému sa už nespolieha na štandardného poradcu pri riešení problémov.

Ak chcete vyskúšať nástroj na riešenie problémov, kliknite na tlačidlo zavčasgo konfiguráciaa prejdite na Aktualizácia a bezpečnosť, Kliknite na túto obrazovku riešenie problémov,

Požiada vás o výber typu riešenia problémov, ktoré chcete vykonať. Keď vyberiete všetko, kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov,

Poradca pri riešení problémov trvá nejakú dobu, kým vykonáva svoju prácu, takže sa posaďte a trvať niekoľko minút. Tento nástroj vás môže požiadať o zodpovedanie niekoľkých otázok. Táto funkcia bohužiaľ nie je vždy úspešná, preto bude možno potrebné zvážiť jednu z vyššie uvedených možností.

súbory sa stále otvárajú v poznámkach

Opravte prenosný počítač

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyriešiť problém Poznámkový blok otvorením súborov .exe. Odporúčame vám viesť vozidlo Windows nástroj na riešenie problémov, ale v prípade, že sa tým problém nevyrieši, možno budete musieť uchýliť sa k jednému z ďalších riešení v zozname.

Bol tento článok pre vás užitočný? Vyriešili ste problém so súbormi .exe? Máte ďalšie riešenie? Neváhajte a choďte do sekcie komentárov a pridajte akékoľvek otázky, myšlienky alebo rady, ktoré môžete mať.