Sú súbory stále otvárané v programe Poznámkový blok? Tu je návod, ako …

Je pravda, že niektoré škodlivé programy spôsobia, že počítač otvorí súbory .exe pomocou programu Poznámkový blok. Nemusí to však byť spôsobené vírusom. Váš počítač môže byť dokonale zdravý a tento problém môžete mať stále.

S najväčšou pravdepodobnosťou ste vy alebo niekto iný zmenili nastavenie .exe v Možnosti priečinka. Tu je návod, ako tento problém vyriešiť.

Dočasné riešenie

Toto riešenie nie je niečo trvalé. Ak sa však ponáhľate a potrebujete používať aplikáciu bez toho, aby bola spustená v programe Poznámkový blok, je to rýchly spôsob, ako to urobiť. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu aplikácie a vyberte položku Otvoriť pomocou … Potom vyberte zo zoznamu program, s ktorým chcete program spustiť.

Použitie skriptu na registráciu premade

Najjednoduchšou a najjednoduchšou možnosťou by bolo stiahnutie predvoleného registračného skriptu, ktorý automaticky vyrieši tento problém. Budete však musieť urobiť malý prieskum. Ďalším problémom je, že musíte skontrolovať, či je skript bezpečný. Stiahnite si ho iba z dôveryhodných miest online.

To všetko môže výrazne obmedziť vaše vyhľadávanie. Preto by ste mohli mať sklon upravovať Windows registrácia ručne.

Možno budete chcieť znečistiť ruky a tento problém vyriešiť sami. Aj keď sa to môže zdať trochu komplikované, ak budete postupovať podľa pokynov v tomto článku opatrne, tento problém vyrieši v žiadnom momente.

Použite príkazový riadok

Táto metóda bude vyžadovať zadanie niečoho na príkazovom riadku, ale pravdepodobne je najrýchlejšia. Otvorte príkazový riadok. Kliknite na začiatok a napíš "Príkazový riadok, Alebo stlačte Win + R Vyvolá dialógové okno Spustiť. Potom napíšte „cmd"O"príkaz„Na to stlačte Prihláste sa,

Do príkazového riadka zadajte „assoc .exe = exefile„A zasiahla Prihláste sa, To by malo problém vyriešiť veľmi rýchlo.

vydanie Windows Manuálna registrácia

Do príkazového riadka napíšte „okná z kompaktných diskov„A stlačte Prihláste sa, Tento príkaz by mal aktivovať príkaz Windows zložky. Teraz napíšte „regedit„A zasiahla Prihláste sa, Otvorí sa Editor databázy Registry.

Keď ste v editore registra, prejdite na tento kľúč: HKEY_CLASSES_ROOT .exe, Potom na pravej table zmeňte hodnotu štandardné na exe súbor,

Potom prejdite na Príkaz HKEY_CLASSES_ROOT exefile shell open, Na pravej table zmeňte štandardné hodnota „"%1″% *, "

Ukončite a reštartujte počítač. To by malo vyriešiť problém s programom Poznámkový blok.

Používajte ľahko opraviteľné nástroje

Pre tých, ktorí sa nechcú zaoberať vyhľadávaním skriptov online, správami s príkazovým riadkom a editorom registrov, spoločnosť Microsoft používala jednoduché riešenie. Tieto nástroje a riešenia boli, žiaľ, zastavené. Pri riešení tohto typu problému sa už nespolieha na štandardného poradcu pri riešení problémov.

Ak chcete vyskúšať nástroj na riešenie problémov, kliknite na tlačidlo začiatokgo konfiguráciaa prejdite na Aktualizácia a bezpečnosť, Na tejto obrazovke kliknite Riešenie problémov,

Požiada vás o výber typu riešenia problémov, ktoré chcete vykonať. Po výbere všetkého kliknite na Spustite nástroj na riešenie problémov,

Poradca pri riešení problémov bude chvíľu trvať, kým bude pracovať, a preto si sadnite a pár minút to trvá. Tento nástroj vás môže požiadať o zodpovedanie niekoľkých otázok. Táto funkcia, žiaľ, nie je vždy úspešná, takže sa možno budete musieť uchýliť k jednej z vyššie uvedených možností.

súbory sa v programe Poznámkový blok stále otvárajú

Riešenie problému s programom Poznámkový blok

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyriešiť problém s programom Poznámkový blok otvorením súborov .exe. Odporúčame vám spustiť Windows nástroj na riešenie problémov, ale v prípade, že sa tým problém nevyrieši, možno budete musieť uchýliť sa k jednému z ďalších riešení v zozname.

Bol tento článok pre vás užitočný? Vyriešili ste problém pomocou súborov .exe? Máte ďalšie riešenie? Neváhajte a choďte do sekcie komentárov a pridajte akékoľvek otázky, myšlienky alebo rady, ktoré môžete mať.