Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Štyri spôsoby, ako výkupné môže spoločnosť zničiť

Zvyčajne sa dá povedať, že žiadna spoločnosť nechce prísť o svoje údaje a prístup do svojich systémov z akéhokoľvek dôvodu, či už ide o výpadok napájania alebo útok ransomware. Niektoré situácie však môžu mať oveľa závažnejšie následky ako iné a je dôležité vedieť, čo tieto následky môžu znamenať. Keď spoločnosť vie, čo je v stávke, keď preberá ransomware, existuje väčšia šanca, že spoločnosť podnikne všetky potrebné kroky, aby zabezpečila, že útoky ransomware sú čo najpravdepodobnejšie. Ransomware je jedným z ekonomicky najničivejších vírusov. Nielenže zamykajú systém za „výkupným“, ktoré musí byť zaplatené, ale neexistuje žiadna záruka, že vyplatenie peňazí systém dokonca obnoví.

Ransom Attack

    Môže to byť časovo náročné

V závislosti od veľkosti spoločnosti môže každý výpadok znamenať stovky alebo dokonca tisíce stratených ziskov, a to sa zvýši iba o jednu minútu. Keď ransomware preberie počítač, môže trvať dlho, kým sa niečo znova odomkne. Samozrejme, veľa vecí závisí od závažnosti ransomware, ale môže trvať nejaký čas, kým nájdu peniaze (často v bitcoíne) potrebné na zaplatenie „výkupného“, a potom môže trvať istý čas, kým sa tvorcovia ransomware vrátia do firmy pomocou dešifrovacieho kľúča. , ak to vôbec vrátia. Ak dešifrovací kľúč nie je uvedený, môže to trvať značné množstvo času, kým sa opraví systém a peniaze sa neustále strácajú. Žiadna spoločnosť nechce, aby sa to stalo.

    Môže to stáť veľa peňazí

To, čo ransomware môže vyžadovať od ľudí infikovaných vírusom, prakticky neexistuje. Niektorí ľudia, ktorí sú pod útokom ransomware, možno budú musieť zaplatiť za bitcoíny v hodnote niekoľkých stoviek dolárov. Aj keď to nie je optimálne, je to omnoho lepšie ako tisíce, ktoré niektoré programy ransomware vyžadujú. V závislosti od typu programu, ktorým je spoločnosť infikovaná, môže stáť značné množstvo peňazí na zaplatenie za každý systém, ktorý je dešifrovaný osobitne. Niektoré programy ransomware dokonca po chvíli vyberú dvakrát toľko peňazí. Pre niektoré menšie spoločnosti to nemusia byť peniaze, ktoré má spoločnosť na prvom mieste. Ak dôjde k útoku na ransomware, okamžite sa poraďte s odborníkom na odstránenie ransomware.

    Môže to stáť veľa údajov

Jedným z ešte znepokojivejších aspektov ransomware, okrem straty peňazí, je hrozba straty všetkých údajov v počítači. Patria sem citlivé informácie o spoločnosti, finančné záznamy a dokumenty, ktoré si spoločnosť nemôže dovoliť stratiť. Ak „výkupné“ nebude zaplatené v stanovenom čase, častejšie ako nie, ransomware sa buď uzamkne, alebo odstráni všetko z počítača. Ak by sa to stalo v podnikovom počítači, došlo v priemysle k značnému množstvu stratených údajov, finančných strát a histórie. Aj keď to nemusí byť ľahká voľba, niekedy je zaplatenie „výkupného“ lepšie ako hrozba straty všetkých údajov.

    Môže to zastaviť podnikanie

Nakoniec, ale v neposlednom rade, môže ransomware prinútiť spoločnosti, aby sa úplne zastavili. Dôvodom je, že ransomware vo všeobecnosti robí zvyšok počítača nepoužiteľným. Ak sa počítač nedá použiť na ďalšie činnosti pri spracovávaní objednávok, práci so žiadosťami o návrat atď., Čo sa vôbec robí? Pravda je, že počas ransomwaru sa často nevykonáva žiadna práca, a to si veľa spoločností nemôže dovoliť.