Streamovacia platforma FB.gg Is Facebookodpoveď na Twitch

Facebook teraz predstavil Fb.gg – centrum streamovania hier, aby poskytovalo živým vysielateľom prominentnejšie umiestnenie pre objaviteľov a hľadačov.

Fb.gg ponúka streamy od hráčov, ktoré užívateľ sleduje lajkom na stránke alebo skupine, ako aj vybraných vybraných autorov a iných typov priemyselného obsahu. Primárnym cieľom systému je umožniť používateľom nájsť nové streamery a hry bez toho, aby museli triediť ich spravodajský kanál.

Kým Twitch zostáva najlepším názvom v hre, pokiaľ ide o streamovanie hier, Facebook v januári spustite pilotný program, ktorý je podobný programu Twitch Partnerský program. Cieľom tejto funkcie bolo odlákať strímre od Twitch a YouTube s atraktívnejším speňažením a možnosťou pre širšie publikum.

Zatiaľ čo mnoho oddaných hráčov pozná Twitch a YouTube streamovanie, existuje niekoľko príležitostných hráčov, ktorí môžu veľmi dobre naraziť Facebook toky – či už je to z obľúbeného streameru, z ktorého migruje Twitch alebo YouTube alebo úplne nová osobnosť. Facebook zvádza bitku do kopca, ak očakávajú, že budú schopní konkurovať podobným ľuďom Twitch, ale určite majú zdroje na to, aby šírili informácie o svojej platforme, ak si to želajú.

Facebook si kladie za cieľ byť platformou pre zaznamenané video aj pre priame prenosy s fb.gg, ale je zrejmé, že ich primárnym záujmom je upútať časť pozornosti masívneho publika, ktoré denne sleduje a prispieva Twitch. Používatelia majú predplatné svojich obľúbených streamerov Twitch často využívajú množstvo skvelých výhod, ako sú emodži a ich správy o darovaní, ktoré sa objavujú v streamoch, a Twitch zaberá 50% z každého predplatného. Prihlásili sa stovky tisíc ľudí TwitchJe ľahké vidieť, že je to mimoriadne lukratívny trh.

Zdá sa, že v kroku, ktorý je celkom múdry, Fb.gg väčšinou pozostáva z Fortnite potoky. Ako jedna z najpopulárnejších hier na svete s obrovským publikom Twitch, je zrejmé, že Fb.gg má potenciál preniknúť na tento obrovský trh. Prekvapivo je obecenstvo, ktoré sleduje okolo 210 000 ľudí Fortnite na Fb.gg, čím sa celkom približuje číslam, na ktorých vidíme Twitch.

Uvidí sa, ako sa myšlienka Fb.gg prejaví, ale Facebook nie je v myšlienke priamych prenosov úplne nové – najmä v hrách. Dohoda o vysielaní streamovania Overwatch a nedávne partnerstvo s ESL One na vysielaní Dota 2 a súťaže Counter-Strike GO, je zrejmé, že sú ochotní vložiť svoje peniaze tam, kde majú ústa, aby sa z Fb.gg stal dôstojný konkurent priemyselných monštier ako Twitch a YouTube.