Strava sa teraz prip├íja k Apple HealthKit a dod├íva orez├ívanie aktiv├şt

Strava sa teraz prip├íja k Apple HealthKit a dod├íva orez├ívanie aktiv├şt 1

Strava ozn├ímila, ┼że jej platforma sa teraz bude synchronizova┼ą Apple Healthkit prv├Żkr├ít – a zaviedla orez├ívanie aktivity, ke─Ć zabudnete vypn├║┼ą be┼żeck├ę hodinky.

T├ş, ktor├ş cvi─Źia s aktivitou sledovanou Apple Watch bud├║ teraz m├┤c┼ą synchronizova┼ą svoje ├║daje so slu┼żbou Strava bez pou┼żitia ┼ípecializovanej aplik├ície alebo rie┼íenia rie┼íenia.

Apple Watch podporuje aplik├ície tret├şch str├ín a slu┼żba Strava je jednou z lep┼í├şch slu┼żieb – ale m├┤┼żete sledova┼ą iba cykly a spusti┼ą rel├ície.

A ─Źo viac, pou┼ż├şvanie aplik├ície znamen├í, ┼że aktivita sa neobjav├ş na webe Apple Aktivity sa nezaoberaj├║ r├┤znymi v├Żzvami. Teoreticky by to malo pon├║knu┼ą to najlep┼íie z oboch svetov AppleU┼ż├şvatelia Strava.

Ak chcete t├║to funkciu povoli┼ą, prejdite do aplik├ície a profilu Strava> Nastavenia> Aplik├ície, slu┼żby a zariadenia ÔÇťa vyberte polo┼żku Apple Health.

St├íle ─Źak├íme na potvrdenie, ┼że v┼íetky Apple Watch├Üdaje sa zaznamen├ívaj├║ do aplik├ície Strava a nejde o z├║fal├Ż z├í┼żitok.

Nepotvrdilo sa ani to, ak├ę ├║daje, ak existuj├║, id├║ opa─Źne a spres┼łuj├║ ┼ítatistiky v r├ímci Apple Ekosyst├ęm zdravia. Screenshoty z tejto funkcie v┼íak ukazuj├║ mo┼żnos┼ą odosla┼ą ├║daje Strava do zdravia – aj ke─Ć Garmin, Suunto a Polar a v├Ą─Ź┼íina zna─Źiek fitness m├í t├║to funk─Źnos┼ą aj tak.

Bude to tie┼ż obrovsk├Ż v├Żstrel do ramena pre Stravu, ktor├Ż tie┼ż tento t├Ż┼żde┼ł ozn├ímil, ┼że prekonal 50 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş skombinovali 3 miliardy sledovan├Żch tr├ęningov.