Str├ínky Facebook d├┤jdu zo sekcie pr├şbehov

Facebook ned├ívno odhalil aktualiz├íciu, ktor├í ├║plne redizajnuje str├ínky soci├ílnej siete a prin├í┼ía d├┤le┼żit├ę zmeny v tejto sekcii. Najv├Żznamnej┼íie je, ┼że sekcia pr├şbehov bude 28. febru├íra 2021 odstr├ínen├í z mo┼żnost├ş odosielania. Ak neviete, t├íto sekcia bola pridan├í v roku 2017 pre zna─Źky a spolo─Źnosti, aby poskytli popis toho, ─Źo robia. Toto sa m├í lep┼íie spoji┼ą s n├ív┼ítevn├şkmi str├ínky.

Tak┼że to, Facebook odoslal spr├ívu majite─żom fanpage, aby presu┼łte svoje inform├ície pridan├ę do sekcie pr├şbehov do sekcie ─Äal┼íie inform├ície. D├┤vodom tejto zmeny je, ┼że Facebook chcete, aby bol v├í┼í nov├Ż vzh─żad str├ínky jednoduch┼í├ş a intuit├şvnej┼í├ş, aby ─żudia mohli jednoduch┼íie n├íjs┼ą to, ─Źo h─żadaj├║. Odstr├ínia v┼íetko, ─Źo pou┼ż├şvate─ż nepova┼żuje za d├┤le┼żit├ę.

─îas┼ą pr├şbehov str├ínok Facebook, ale prich├ídza nov├Ż dizajn

Na fanpages na Facebooku prestane by┼ą sekcia pr├şbehov

V s├║─Źasnej dobe je sekcia pr├şbehov str├ínok Facebook sa zobrazuje na sekund├írnom informa─Źnom paneli v sekcii ÔÇ×OÔÇť, ktor├Ż vyzer├í trochu nepreh─żadne. Aby sme to vyrie┼íili, Facebook rozhodla odstr├í┼łte t├║to sekciu z domovskej str├ínky a presu┼łte ju na upozornenie alebo kartu ─Äal┼íie inform├ície na ktor├║ m├┤┼żu zainteresovan├ş pou┼ż├şvatelia klikn├║┼ą a dozvedie┼ą sa viac o spolo─Źnosti alebo zna─Źke.

T├íto zmena samozrejme nebude vykonan├í automaticky. Ak m├íte fanpage, mus├şte popis sekcie pr├şbehov odosla┼ą sami do ─Źasti ─Äal┼íie inform├ície komu prisp├┤sobte str├ínku nov├ęmu rozlo┼żeniu. M├┤┼żete to urobi┼ą pomocou odkazu, ktor├Ż obsahuje spr├ívu, ktor├║ ste odoslali Facebook alebo z Nastavenia> Inform├ície o str├ínke> ─Äal┼íie inform├ície.

nov├Ż dizajn facebookov├Żch str├ínok

Okrem vy┼í┼íie uveden├Żch, ─Ćal┼íie zmeny, ktor├ę prich├ídzaj├║ s najnov┼íou aktualiz├íciou str├ínok z Facebook s├║ nasleduj├║ce:

  • Redizajn, ktor├Ż pon├║ka a jednoduch┼í├ş a intuit├şvnej┼í├ş z├í┼żitok.
  • P├í─Źi sa mi to, aby sa zameral na sledovate─żov, aby sa zjednodu┼íil sp├┤sob, ak├Żm sa ─żudia prip├íjaj├║ k svojim ob─ż├║ben├Żm str├ínkam.

  • Vyhraden├Ż informa─Źn├Ż kan├íl objavova┼ą a sp├íja┼ą sa s konverz├íciami, sledova┼ą trendy, komunikova┼ą s kolegami a sp├íja┼ą sa s fan├║┼íikmi.
  • Jednoduch┼íia navig├ícia medzi osobn├Żm profilom a str├ínkami.
  • Nov├Ż form├ít ot├ízok a odpoved├ş podporova┼ą interakt├şvnej┼íie a vecnej┼íie konverz├ície.
  • Ovl├ídacie prvky spr├ívy na z├íklade konkr├ętnych ├║loh, ktor├ę dajte d├┤veryhodn├Żm spr├ívcom str├ínok ├║pln├║ kontrolu alebo ─Źiasto─Źn├Ż pr├şstup.
  • Relevantnej┼íie upozornenia.
  • Nov├ę bezpe─Źnostn├ę funkcie pre detekova┼ą spamov├Ż obsah a kop├şrova┼ą ├║─Źty.

To je v┼íetko! St├íle ─Źak├íme, k├Żm povolia aplik├ícii WhatsApp odpoveda┼ą Facebook Str├ínky, aj ke─Ć zrejme hovorila, ┼że funkcia zostala f├ímou.