Steven Seagal sa usad├ş s US SEC o propag├ícii kryptomeny

Steven Seagal, hviezda ak─Źn├Żch filmov vr├ítane Above the Law a Out for Justice, sa dohodla, ┼że zaplat├ş 314 000 dol├írov na vyrie┼íenie obvinen├ş z ÔÇ×nez├íkonn├ęho vychy─żovaniaÔÇť z ponuky kryptomeny, uviedol vo ┼ítvrtok americk├Ż regul├ítor cenn├Żch papierov. Seagal (67) s├║hlasil s t├Żm, ┼że sa vzd├í slabo z├şskan├Żch ziskov 157 000 dol├írov a zaplat├ş ─Ćal┼í├şch 157 000 dol├írov ako pokutu za nezverejnenie platieb, ktor├ę dostal za podporu invest├şcie do p├┤vodnej ponuky minc├ş od spolo─Źnosti Bitcoiin2Gen (B2G). vo vyhl├ísen├ş.

SEC sa rozhodla obmedzi┼ą tak├ęto propag├ície. Agent├║ra v roku 2017 uviedla, ┼że potvrdenia soci├ílnych m├ędi├ş od celebr├şt, ktor├ę maj├║ ─żud├ş nab├ída┼ą k n├íkupu akci├ş a in├Żch invest├şci├ş, m├┤┼żu by┼ą nez├íkonn├ę, ak nezverejnia podrobnosti o prijatej kompenz├ícii.

Seagal, ktor├Ż nepriznal ┼żiadne priestupky, neodhalil, ┼że mu bolo s─ż├║ben├ę $1 mili├│n v hotovosti a tokeny B2G v├Żmenou za tieto potvrdenia, SEK uviedla.

Z├ístupcovia spolo─Źnosti Seagal neodpovedali okam┼żite na ┼żiadosti o pripomienky.

Seagal, hollywoodsky herec a odborn├şk na bojov├ę umenia, ktor├Ż teraz ┼żije v Rusku, sa stal ÔÇ×veriacimÔÇť a ÔÇ×ve─żvyslancom zna─ŹkyÔÇť minc├ş, uviedol B2G vo vyhl├ísen├ş vo febru├íri 2018. Od pribli┼żne febru├íra do marca 2018 Seagal pov├Ż┼íil B2G na jeho Facebook a Twitter nasledovn├şci s v├Żrokmi vr├ítane ÔÇ×Nenechajte si ujs┼ąÔÇť.

ÔÇ×T├şto investori boli opr├ívnen├ş vedie┼ą o platb├ích, ktor├ę Seagal dostal alebo bolo s─ż├║ben├ę, ┼że t├║to invest├şciu schv├ília, aby sa mohli rozhodn├║┼ą, ─Źi bude neobjekt├şvny,ÔÇť uviedla Kristina Littman, ved├║ca kybernetickej jednotky div├şzie SEC.

V r├ímci dohody sa herec dohodol nepropagova┼ą ┼żiadne cenn├ę papiere po─Źas troch rokov.

Seagal je americk├Ż ob─Źan ┼żij├║ci v Moskve.

V auguste 2018 rusk├ę ministerstvo zahrani─Źn├Żch vec├ş uviedlo, ┼że menovalo Seagala za svojho osobitn├ęho z├ístupcu pre rusko-americk├ę humanit├írne v├Ązby, ktor├ęho ├║lohou bolo preh─║bi┼ą kult├║rne, umeleck├ę a ml├íde┼żn├şcke vz┼ąahy medzi t├Żmito dvoma krajinami.

Prezident Vladimir Putin predlo┼żil v roku 2016 rusk├ęmu pasu Seagalovi a uviedol, ┼że d├║fa, ┼że to bude symbolom toho, ako sa za─Ź├şnaj├║ zlep┼íova┼ą frakt├ílne vz┼ąahy medzi Moskvou a Washingtonom.