Steam Next Fest sa koná od októbra 1 do októbra 7

Steam potvrdil, kedy sa uskutoční Next Fest, ktorý sa začne v októbri 1 o 10:00 PDT a do konca októbra 7. Next Fest je viacdenná oslava budúcich hier, ktorá hráčom umožňuje objavovať a hrať stovky rôznych ukážok hier. Počas podujatia budú môcť fanúšikovia sledovať živé prenosy vývojárov a chatovať s vývojárskymi tímami o hrách, ktoré čoskoro vyjdú na Steam.

Spolu s oznámením dátumov Steam zdieľal aj ukážkové video, ktoré ukazuje viacero hier, ktoré budú predstavené. Jedna z najzaujímavejších ukážok hier, ktoré budú k dispozícii počas podujatia, pochádza od tvorcov za „No Man’s Sky“. O tejto hre toho v súčasnosti veľa nevieme, no od vývojárov sa očakávajú veľké veci.

Medzi ďalšie hry, ktoré môžete vidieť vo videu s ukážkou, patria „Starship Troopers – Terran Command“, „Life of Delta“ a niekoľko ďalších. Podujatie bude obsahovať zmes ukážok hier od etablovaných vývojárov s viacerými titulmi a začínajúcich vývojárov, ktorí práve vstupujú na scénu.

Udalosti Next Fest sa počas pandémie vyskytovali často, pretože pandémia zabránila stretnutiam, na ktorých môžu fanúšikovia komunikovať s vývojármi alebo spoločne hrať. Next Fest sa predtým volal Steam Game Festival, no v júni tohto roku sa jeho názov zmenil.

V oficiálnom oznámení o udalosti Steam potvrdil, že prestal hľadať vývojárov, ktorí by predstavili svoje demá na októbrovom vydaní Next Festu 15. augusta. Po začatí októbrového festivalu to bude pravdepodobne aspoň pár mesiacov. predtým, než dôjde k ďalšej udalosti.