Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ste v alebo von? Začína sa oznamovanie ukončenia zmluvy

Od dnešného dňa sa od všetkých mobilných sietí vyžaduje, aby posielali oznámenia o ukončení zmluvy, keď sa ich zákaznícke zmluvy na mobilný telefón blíži ku koncu.

OFCOM to zaviedol v snahe ukončiť takzvanú vernostnú pokutu, podľa ktorej zákazníci nechtiac pokračujú v platení vysokej ceny pôvodnej zmluvy – často nastavenej na zaplatenie nákladov na smartfón – aj keď zmluva skončila a telefón bol vyplatený.

Chcete sa dozvedieť viac o ECN do hĺbky? Tu je náš všetko, čo potrebujete vedieť o sprievodcovi oznámeniami o ukončení zmluvy.

Nedostatočné povedomie o zákazke môže viesť k tomu, že zákazníci platia stovky libier viac, ako musia, pričom siete sú šťastné, že mlčia a získavajú ďalšie peniaze. Akonáhle vaša zmluva skončí, môžete samozrejme prepínať aj siete, ak nájdete lepšiu ponuku.

Keď sa blížite ku koncu svojej zmluvy, od vašej siete sa teraz vyžaduje, aby vám zaslalo oznámenie o ukončení zmluvy prostredníctvom textu, e-mailu alebo listu. Dostanete ho medzi 10 – 40 dňami pred ukončením vašej zmluvy a bude obsahovať nasledujúce informácie:

  • Dátum ukončenia platnosti vašich zmlúv
  • Cena, ktorú práve platíte
  • Cena, ktorú zaplatíte po skončení vašej zmluvy
  • Informácie o nových obchodoch, ktoré môže váš poskytovateľ ponúknuť

Na základe týchto informácií môžu zákazníci teraz urobiť informované rozhodnutie o tom, či by sa mali držať svojho súčasného poskytovateľa alebo hľadať nový obchod inde.

Uswitch už dlho vedie kampaň za OFCOM, aby zaviedla oznámenia o ukončení zmluvy. Vidieť ich, ako sa konečne presadzujú v sieťach, je medzníkom pre spravodlivosť spotrebiteľov. Tlačí kampaň na povedomie ECN, OFCOM sa pýta spotrebiteľov "ste v alebo von?".

Lindsey Fussell, riaditeľka spotrebiteľskej skupiny Ofcoms, uviedla: Milióny ľudí sú momentálne mimo zmluvu a platia viac, ako potrebujú. Tieto nové pravidlá uľahčujú získanie lepšieho riešenia.

Na webe Uswitch odporúčame spotrebiteľom, aby si predtým, ako dostanú ECN, vyhľadali informácie o svojej zmluve a vždy si boli vedomí svojich možností.

Richard Neudegg, vedúci oddelenia regulácie na webe Uswitch.com, hovorí: Poskytovatelia už roky profitujú z toho, že nie sú vždy úplne transparentní, pokiaľ ide o stav ich zmlúv. “

Zavedenie oznámení o ukončení zmluvy a ročných mimosmluvných upomienok by malo konečne ukončiť tento kalný postup a pomôcť spotrebiteľom zistiť najlepší čas na zváženie ich možností.

„S cieľom zabezpečiť, aby ste pre svoje potreby dostali čo najlepšiu ponuku, a vyzbrojení podrobnosťami o tom, koľko budete platiť, je dobré urobiť rýchle porovnanie a zistiť, čo ostatní poskytovatelia v súčasnosti ponúkajú.“

Ak viete, že ste mimo zmluvu, nečakajte na list, ktorý by vám spadol cez predné dvere. Pripojte sa online a začnite skúmať, aké ponuky sú k dispozícii, aj keď sa týkajú vášho súčasného poskytovateľa.

Chcete prepnúť siete za lepšiu ponuku mobilných telefónov? Tu sú všetky naše najlepšie ponuky mobilných telefónov.

Skôr máte slobodu dohody iba so SIM kartou? Prezrite si všetky naše najlepšie ponuky týkajúce sa iba SIM karty.