Ste novým používateľom Macu? Ako vyprázdniť kôš na počítači Mac

Prázdny kôš Menu Prázdny kôš Prázdny kôš

Ak poznáte aktívny kôš Windows Pokiaľ ide o nechcené položky, po prepnutí na počítač Mac sa tento priečinok jednoducho nazýva Kôš. A rovnako ako odpadky sa musia z času na čas vyprázdniť, aj odpadky.

Na počítačoch Mac môžete vyprázdniť celý kôš alebo len niekoľko položiek. Okrem toho môžete kôš vyprázdniť automaticky, takže sa nemusíte obávať sami. Ak ste novým počítačom Mac, tu vám ukážeme, ako vyprázdniť kôš.

Vyprázdnite všetky koše

Uviedli sme štyri rôzne metódy, pomocou ktorých môžete vyprázdniť celý priečinok Kôš. Toto ponúka niekoľko možností v závislosti od toho, čo v súčasnosti na počítači Mac robíte.

Metóda jedna:

Váš priečinok Kôš je v doku Mac v poriadku. Ak teda chcete rýchlo vyprázdniť všetky položky, je to najjednoduchší spôsob. Medzi kliknite pravým tlačidlom myši alebo holding Ovládajte a kliknite Smeti. Tak si vyberte Prázdne koše,

Vyprázdnite kôš Mac Dock

Druhá metóda:

Ak sa rozhodnete kliknúť a otvoriť Koš, aby ste sa uistili, že ste pripravení sa rozlúčiť so všetkým, kliknite na tlačidlo Prázdne tlačidlo v pravom hornom rohu.

Tlačidlo Vyprázdniť kôš Mac

Metóda tri:

Alebo s otvoreným košom môžete kliknite pravým tlačidlom myši alebo holding Ovládajte a kliknite v okne Kôš a vyberte položku Prázdne koše v kontextovej ponuke.

Empty Trash Menu Empty Trash Prázdne koše

Metóda štyri:

Ďalším spôsobom vyprázdnenia celého koša je použitie panela s ponukami. cvaknutie Vynálezca > Prázdne koše,

Prázdna lišta ponuky Trash Mac

Vyprázdnite určité súbory z koša

Možno, že pri čistení pružiny vášho počítača Mac nájdete v koši niekoľko súborov, o ktorých nie ste pripravení oddeliť alebo si nie ste istí. Ale sú tu aj iní, o ktorých viete, že ich už viac nechcete vidieť.

Niektoré súbory môžete z koša ľahko odstrániť. Pravé tlačidlo myši alebo holding Ovládajte a kliknite Požadovaná položka je navždy stratená. Vybrať Okamžite zmažte v kontextovej ponuke.

Prázdne Mac Odstrániť koše okamžite

Obnoviť kôš

Nezabudnite, že po vyprázdnení koša sú položky navždy preč. Ak teda zmeníte názor na súbor a chcete ho uložiť, kliknite pravým tlačidlom myši alebo podržte Control a kliknite na položku a vyberte Polož to späť v kontextovej ponuke.

Súbor na reštartovanie koša Mac

Kôš vyprázdnite automaticky

Možno ste príliš zlí, pretože si pamätáte, aby ste vybrali odpadky. V takom prípade ho môžete nastaviť tak, aby sa automaticky vyprázdňoval (čo by bolo s našimi fyzickými odpadkami úžasné, že?).

1) Vybrať Vynálezca > preferencie na paneli s ponukami.

2) kliknite na odkaz vyššie rana

3) Začiarknite políčko Odstrániť položky z koša každých 30 dní.,

Vyprázdnite kôš Mac automaticky

Potom môžete zatvoriť okno Predvoľby vyhľadávača.

Vyprázdnite kôš terminálom

Aj keď ste novým používateľom počítačov Mac, môžete byť zvyknutí používať príkazový riadok alebo si zvyknúť na rýchle používanie akcií terminálu. V takom prípade môžete tiež vyprázdniť kôš.

Prejdite a otvorte Terminál na počítači Mac pomocou funkcie Spotlight Search, Poď > užitočnosť na paneli s ponukami alebo naliehavá žiadosť > užitočnosť z pracovnej stanice Ďalej otvorte priečinok Kôš. Potom vyprázdnite odpadky pomocou terminálu.

1) V okne Terminál zadajte príkaz:

sudo rm -R

(nezabudnite použiť medzery za písmenom R)

Nestláčajte tlačidlo Return,

Prázdny príkaz Mac Trash Terminal

2) Vyberte všetky, jeden alebo viac súborov z koša, ktoré chcete odstrániť, a presuňte ich do okna Terminál. Po uvoľnení prsta sa v okne zobrazí názov súboru.

Prázdne názvy súborov terminálov Mac z koša

3) Teraz stlačte výnos kľúč

4) Zadajte používateľské heslo svojho počítača Mac (nebude sa zobrazovať) a stlačte výnos,

V priečinku Kôš sa zobrazia chýbajúce položky.

Zabaliť

Ako vidíte, systém MacOS ponúka niekoľko spôsobov, ako vyprázdniť priečinok Kôš. Takže v súčasnosti používajte čokoľvek, čo je pre vás najpohodlnejšie alebo najpohodlnejšie. Akú metódu alebo metódu použijete?

V súvisiacich príručkách nájdete informácie o tom, ako okamžite obísť Koš a odstrániť súbory alebo čo robiť, ak vaše súbory nie sú odstránené z koša.