Ste novým používateľom Macu? Ako vyprázdniť kôš na počítači Mac

Ak poznáte aktívny kôš Windows V prípade nevyžiadaných položiek sa tento priečinok pri prechode do systému Mac jednoducho nazýva Kôš. A rovnako ako odpadky sa musia z času na čas vyprázdniť, platí to aj pre popelnicu.

Na počítačoch Mac môžete vyprázdniť celý Kôš alebo len určité položky. Kôš môžete navyše vyprázdniť automaticky, takže sa nemusíte obávať sami. Ak ste novým používateľom počítačov Mac, ukážeme vám, ako vyprázdniť kôš.

Vyprázdnite všetky koše

Uviedli sme štyri rôzne metódy, pomocou ktorých môžete vyprázdniť celý priečinok Kôš. To vám poskytuje veľa možností v závislosti od toho, čo v súčasnosti na počítači Mac robíte.

Metóda jedna:

Váš priečinok Kôš je v doku počítača Mac dobrý, takže ak chcete rýchlo vyprázdniť všetky položky, je to najjednoduchší spôsob. medzi kliknite pravým tlačidlom myši alebo držať sa Ovládajte a kliknite Smeti. Potom zvoľte Prázdne koše,

Vyprázdnite kôš Mac Dock Trash

Druhá metóda:

Ak sa rozhodnete kliknúť a otvoriť Kôš, aby ste sa uistili, že ste pripravení sa rozlúčiť so všetkým v nej, môžete kliknúť Prázdne tlačidlo v pravom hornom rohu ju vyberte.

Tlačidlo Vyprázdniť kôš Mac Vyprázdniť

Metóda tri:

Alebo s otvoreným košom môžete kliknite pravým tlačidlom myši alebo držať sa Ovládajte a kliknite v okne Kôš a vyberte položku Prázdne koše z kontextovej ponuky.

Menu Empty Trash Empty Trash Prázdne koše

Metóda štyri:

Ďalším spôsobom vyprázdnenia celého koša je použitie panela s ponukami. cvaknutie Vynálezca > Prázdne koše,

Prázdny panel s ponukami systému Mac

Vyprázdnite určité súbory z koša

Možno, keď budete na jar čistiť počítač Mac, v koši nájdete niekoľko súborov, ktoré nie ste pripravení oddeliť alebo si nie ste istí. Ale sú tu aj iní, o ktorých viete, že ich už viac nechcete vidieť.

Niektoré súbory môžete z koša ľahko odstrániť. Pravé tlačidlo myši alebo držať sa Ovládajte a kliknite Požadovaná položka je navždy stratená. Vybrať Okamžite zmažte z kontextovej ponuky.

Prázdne Mac koše okamžite zmazať

Obnoviť kôš

Len nezabudnite, že keď vyprázdniete kôš, položky sú navždy preč, Ak teda zmeníte názor na súbor a chcete ho uložiť, kliknite pravým tlačidlom myši alebo podržte Control a kliknite na položku a vyberte Polož to späť z kontextovej ponuky.

Súbor pre vloženie koša Mac

Kôš vyprázdnite automaticky

Možno ste naozaj zlí, pretože si pamätáte, ako si vyberať odpadky. Ak áno, môžete ho nastaviť tak, aby sa automaticky vyprázdňoval (čo by bolo úžasné s naším fyzickým odpadom, nie?).

1) Vybrať Vynálezca > preferencie z ponukovej lišty.

2) Kliknite na odkaz vyššie riasa

3) Začiarknite políčko na Odstrániť položky z koša každých 30 dní.,

Automaticky vyprázdniť kôš Mac

Potom môžete zatvoriť okno Predvoľby vyhľadávača.

Vyprázdnite odpad pomocou terminálu

Aj keď je pre Mac nový, môžete byť zvyknutí používať požadovaný príkaz alebo sa pokúšať zvyknúť si na rýchle používanie terminálu. Ak je to tak, môžete tiež Kôš vyprázdniť.

Prejdite a otvorte Terminál na počítači Mac pomocou funkcie Spotlight Search, Poďme > užitočnosť z ponukovej lišty alebo žiadosť > užitočnosť z doku Potom otvorte priečinok Kôš. Potom vyprázdnite svoj kôš pomocou terminálu.

1) V okne Terminál zadajte nasledujúci príkaz:

sudo rm -R

(nezabudnite použiť medzery za písmenom R)

Nestláčajte tlačidlo Return,

Prázdny príkaz terminálu z koša Mac

2) Vyberte všetky, jeden alebo viac súborov z koša, ktoré chcete odstrániť, a presuňte ich do okna Terminál. Po uvoľnení prsta sa v okne zobrazí názov súboru.

Kôš prázdny názvy súborov terminálov Mac

3) Teraz stlačte spiatočný kľúč

4) Zadajte používateľské heslo svojho počítača Mac (nebude sa zobrazovať) a stlačte spiatočný,

V priečinku Kôš sa zobrazia chýbajúce položky.

Zabaliť

Ako vidíte, systém MacOS ponúka veľa spôsobov, ako vyprázdniť priečinok Kôš. Preto noste to, čo je pre vás najpohodlnejšie alebo najpohodlnejšie v tom čase. Akú metódu alebo metódu použijete?

V prípade súvisiacich výukových programov si prečítajte, ako preskočiť Kôš a okamžite odstrániť súbory, alebo čo robiť, ak vaše súbory z koša nebudú odstránené.