Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Stardew Valley dosahuje obrovský míľnik

Stardew Valley dosahuje obrovský míľnik 1

Odkedy bol v roku 2016 uvedený na trh s počítačmi, Údolie Stardew je jednou z najobľúbenejších nezávislých hier v okolí. Často uvádzané spolu s titulmi ako Celeste, Terraria, Cupheada Lopata rytier ako jeden z najlepších na svete nezávislých hier, Údolie Stardew našiel veľa úspechov na rôznych platformách. Dnes sa dozvedáme, aká úspešná je hra, pretože podľa oficiálnych čísel je hra predaná 10 miliónov kópií.

Toto číslo pochádza z oficiálnej tlačovej stránky Údolie Stardew webovú stránku a prvýkrát ho videli ľudia na DualShockers. Poznamenávajú, že naposledy sme dostali oficiálne predajné čísla v auguste 2019, keď bola táto tlačová stránka aktualizovaná, aby to ukázala 6 sa predalo milión kópií.

Zdá sa teda, že veľa ľudí kúpilo Údolie Stardew zhruba za päť mesiacov medzi vtedy a teraz. Aj keď sú štyri milióny tržieb v priebehu piatich mesiacov veľkým problémom, určite by sa to dalo vysvetliť tým, že Údolie Stardew je k dispozícii na každej modernej hernej platforme. Pridajte k tomu rôzne prázdninové výpredaje, ktoré sme videli počas celého decembra, a povesť, ktorá nasleduje po podobnej hre Údolie Stardew, a máte recept na tonu výpredajov.

10 miliónov predaných kópií je obrovský problém pre každú hru, ale je obzvlášť pôsobivý v prípade Údolie Stardew, ktorý bol sólovým projektom spoločnosti Barone pre veľkú časť jej histórie vývoja. Po spustení hry na PC Barone hľadal pomoc ostatných pri jej uvádzaní na iné platformy, ale pokiaľ ide o stavbu pôvodnej verzie pre PC, všetko to bol Barone.

Napriek tomu, že má Barone a jeho tím takmer štyri roky, stále podporuje hru aj novým obsahom. V roku 2018 bol do hry pridaný multiplayer a v minulom roku Barone predstavil veľkú aktualizáciu pre všetky platformy. Nie sme si istí, čo bude ďalej Údolie Stardew, ale pokiaľ sa bude naďalej predávať, pravdepodobne sa nám preň bude naďalej zobrazovať nový obsah.