Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Stanfordskí vedci vyvíjajú novú zobrazovaciu techniku ​​kľúčovej dierky

Stanfordskí vedci vyvíjajú novú zobrazovaciu techniku ​​kľúčovej dierky 1

Vedci zo Stanfordskej univerzity vyvinuli novú techniku ​​zobrazovania kľúčových dierok. Technológia zobrazovania a sledovania mimo riadku lokality (NLOS) je novou technológiou. Systém umožňuje zistiť tvarovú polohu predmetov v rohoch a za rôznymi difuzérmi pomocou prechodných meraní času letu a rozptýleného svetla.

Súčasná technológia zobrazovania NLOS vyžaduje zobrazovací hardvér na skenovanie veľkej oblasti viditeľného povrchu na nepriame svetelné dráhy. Aj keď zobrazovanie NLOS znie ako sci -fi, jeho skutočná funkčná technológia, ktorá by mohla mať aplikácie v autonómnom riadení, ako aj iné scenáre. Stanfordskí vedci majú novú techniku ​​zobrazovania kľúčovej dierky, ktorá dokáže zachytiť sekvenciu prechodných meraní pomocou jednej optickej cesty.

Táto technika má názov zobrazovanie pomocou kľúčovej dierky, pretože jediná svetelná dráha je dostatočne malá na to, aby prešla kľúčovou dierkou do miestnosti. Ak sa skrytý predmet v tejto miestnosti pohybuje počas doby získavania snímok, technológia môže zachytiť časovo rozlíšené projekcie tvaru skrytého objektu. Táto technológia by mohla byť užitočná pre políciu a armádu pri určovaní toho, čo je v miestnosti pred ich vstupom.

Stanfordov systém používa detektor s časovým rozlíšením a pulzný laser na osvetlenie obrazového bodu v miestnosti, ktorý je viditeľný cez kľúčovú dierku. Rozptýlené svetlo z tohto laserového lúča presvitá kľúčovou dierkou a rozptýleným svetlom zasahuje skrytý cieľ. Časovo rozlíšená meracia časť zobrazovacieho systému môže pomocou rozptýleného svetla rekonštruovať tvar predmetov v miestnosti.

Stanfordskí vedci pri testovaní získali zhruba približný skrytý tvar figuríny a písmen skrytých po boku lúča svetla používaného zobrazovacím systémom. Jednou zrejmou výhradou systému je, že kľúčové diery dnes nie sú bežné, čo môže obmedzovať užitočnosť systému na zobrazenie v neotvorených miestnostiach. Najpravdepodobnejším použitím tohto druhu technológie je však pomôcť autonómnym automobilom zistiť, čo je za rohom.