┼átandardn├ę spustenie siete Wi-Fi 6 Nov├í technol├│gia 802.11ax je ofici├ílne uveden├í na trh

Dnes je ofici├ílny de┼ł uvedenia nov├ęho ┼ítandardu na trh Wi-Fi 6N├ízov sa t├Żka technol├│gie 802.11ax, Posledn├í gener├ícia konektivity sa objavila aj v novom pomenovacom syst├ęme vytvorenom zdru┼żen├şm Wi-Fi Alliance, konzorciom technologick├Żch spolo─Źnost├ş, ktor├ę definuje ┼ítandardiz├íciu bezdr├┤tovej komunik├ície. Pod─ża nich je cie─żom zmeny mien a vytvorenia nov├Żch technologick├Żch k├│dov u─żah─Źenie ich porozumenia a lep┼íie uznanie vytv├írania sie┼ąov├ęho pripojenia.

Kontroln├ę vzory:
– Wi-Fi ozna─Źuje 6 Do technol├│gie 802.11ax
– Wi-Fi ozna─Źuje 5 Do technol├│gie 802.11ac
– Wi-Fi ozna─Źuje 4 Do technol├│gie 802.11n

Predch├ídzaj├║ca gener├ícia je podporovan├í najaktu├ílnej┼í├şmi a najpopul├írnej┼í├şmi zariadeniami je 802.11ac. S pr├şchodom ┼ítandardu 802.11ax sa pon├║kaj├║ niektor├ę vylep┼íenia konektivity. Je zrejm├ę, ┼że okrem pon├║kania vy┼í┼í├şch r├Żchlost├ş je k dispoz├şcii aj Wi-Fi 6 Tie┼ż v├Ą─Ź┼í├ş dosah kontaktov, ktor├Ż zaru─Źuje ni┼ż┼íiu spotrebu bat├ęrie a vy┼í┼íiu bezpe─Źnos┼ą. Nov├Ż ┼ítandard Wi-Fi je preto dod├ívan├Ż s najnov┼í├şmi bezpe─Źnostn├Żmi protokolmi WPA3. T├íto technol├│gia tie┼ż zlep┼íuje spr├ívu viacer├Żch zariaden├ş pripojen├Żch k jedn├ęmu smerova─Źu alebo pr├şstupov├ęmu bodu Wi-Fi, ─Źo je zauj├şmav├ę napr├şklad pre obchodn├ę pripojenia.

Workshop spolo─Źnosti Qualcomm vyzdvihuje technick├ę detaily siete Wi-Fi 6 , Bud├║ci nov├Ż ┼ítandard

S ofici├ílnym spusten├şm Wi-Fi 6 , V├Żrobcovia m├┤┼żu z├şska┼ą certifik├íciu svojich kompatibiln├Żch zariaden├ş pomocou ÔÇ×Certifik├ícia Wi-Fi 6Nov├Ż smartphones Spolo─Źnosti Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Max bud├║ ma┼ą n├írok na Wi-Fi 6 Po spusten├ş.

─Äal┼í├şmi zariadeniami podporuj├║cimi t├║to nov├║ technol├│giu s├║ nov├ę platformy Qualcomm Pro Series Nerworking a procesory Intel Ice Lake 10nm, ktor├ę prich├ídzaj├║ s podporou Thunderboltu. 3 A Wi-Fi 6,

Ak sa chcete hlb┼íie venova┼ą t├ęme, m├┤┼żete sa pozrie┼ą na t├║to str├ínku Cel├Ż ─Źl├ínok o tom, ─Źo je Wi-Fi 6 Tu v prepojenom svete.

Via: 9to5Mac