Stále viac používateľov sa sťažuje na spotrebu batérie v systéme iOS 13.5,1

IOS 13.5,1 sa objavil prvý júnový deň, aby vyriešil problém, ktorý umožnil prístup k jailbeak na iPhone. Apple rýchlo zaslepil otvor operačného systému a tým zabránil jeho zlomeniu.

Je zrejmé, že, ako je to obvykle v prípade značky, používatelia sa rýchlo aktualizujú na najnovšiu verziu, hoci neexistujú žiadne viditeľné správy. Problém je v tom, že narastajú sťažnosti týkajúce sa problémov s batériou.

Apple    Problém s používaním batérie v systéme iOS

Nové problémy pre Apple

Verzia 13 systému iOS, ako vieme, nebola bez problémov, z ktorých niektoré boli vážne a bránili používaniu zariadenia iPhone. Apple vždy sa snažili tieto problémy vyriešiť, čo mnohí používatelia s úspechom neočakávali.

Teraz sa zdá, že posledná sťažnosť pochádza z najnovšej verzie systému iOS 13.5,1, čo spôsobuje mnohým používateľom problémy s batériou. Čo je hlásené, životnosť tohto komponentu sa skracuje, najmä keď je smartphone pozastavený.

Apple    Problém s používaním batérie v systéme iOS

iOS 13.5,1 problémy s používaním batérie

Sťažnosti ukazujú, že spotreba batérie sa nezvyčajne zvýšila a že iPhone vyžaduje častejšie nabíjanie. Analýza ukazuje, že k tomuto neobvyklému opotrebeniu dochádza väčšinou, keď sa smartphone nepoužíva.

Dôvod tohto problému nie je pochopený, pretože Apple už mali vedomosti, zručnosti a podobné situácie v predchádzajúcej verzii, hoci v menšom počte. Je tiež bežné, že tieto situácie sa objavujú v prvých verziách, a nie v tých, ktoré majú túto zrelosť.

Apple    Problém s používaním batérie v systéme iOS

Nová verzia bude čoskoro k dispozícii a môže tento problém vyriešiť

Na chvíľu Apple zatiaľ nepriznal problém a nie je známe, či na ňom bude pracovať. Existuje však spôsob, ako to minimalizovať, napriek poškodeniu používateľa. Aktivita na pozadí musí byť v systéme iOS zakázaná, aby nespotrebovala energiu batérie.

Dobrou správou je, že iOS 13.6 by mala prísť čoskoro a môže tento problém vyriešiť. Keďže sa jedná o tretiu skúšobnú verziu, mala by byť len otázkou času, kým sa objaví vo vašich rukách Apple,