Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Square-Enix nemá v úmysle spustiť „exkluzívne“ hry PS5 a Xbox Series X na dlhú dobu …

Vlajka PS5 a Xbox Europe

Square-Enix, krížový gén pred budúcim génom

Ako viete, koniec roka 2020 bude poznačený dostupnosťou novej konzoly PlayStation 5 Sony, ale aj nový Xbox Series X od spoločnosti Microsoft, ktorého nové technické informácie boli nedávno zverejnené. Ako vždy, počas prvých mesiacov by hráči mali očakávať, že uvidia veľa titulov Cross-gen, a editor Square-Enix bol na túto tému obzvlášť transparentný.

Na stretnutí s akcionármi vydavateľ, pôvodca titulov ako Final Fantasy, Dragon Quest alebo Kingdom Hearts skutočne potvrdil, že nechcel spustiť žiadnu hru. next-gen pred dlhým časom. To neznamená, že si nebudete môcť užiť hry Square-Enix na PS5 a Xbox Series X, ale budú k dispozícii aj na PS4 a Xbox One.

Square Enix logo

Štvorec Enix

Podľa Yosuke Matsudy: Budúca generácia konzol bude spätne kompatibilná, takže plánujeme sprístupniť naše nové hry pre súčasnú aj pre ďalšiu generáciu konzol. Pre Square-Enix to nemohlo byť jasnejšie, neexistujú žiadne plány ponúknuť exkluzívnu hru pre novú generáciu konzol pred rokom 2021 (pozri 2022 …).

Na strane Square-Enix je zrejmé, že manéver je dosť šikovný, pretože redaktor bude mať úžitok nielen zo šialenstva pre nové série PS5 a Xbox X, ale aj z obrovského inštalovaného parku PS4 a Xbox One. Pre hráča to naopak znamená, že prvé hry next-gen od Square-Enix sa nebudú vyvíjať špeciálne pre novú generáciu konzol, a preto budeme musieť akceptovať hranie verzií amliores Hry PS4 a Xbox One…

Nie je to exkluzívne zariadenie Square-Enix, ďaleko od neho a pri prechode z jednej generácie konzol na druhú je vždy dosť zložité prechodné obdobie. Spomíname si napríklad na spustenie PS4 a Xbox One na konci roka 2013, s hrami ako Assassin's Creed Black Flag, Call of Duty Ghosts alebo dokonca Battlefield 4, dostupné aj pre predchádzajúcu generáciu.