Sprievodca pre za─Źiato─Źn├şkov k Office 365 Planner

Microsoft Planner je doplnok pre Office 365, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że organizova┼ą t├şmy a zosta┼ą na vrchole va┼íich projektov. Jeho pou┼żitie je neuverite─żne ─żahk├ę, plne integrovan├ę so v┼íetk├Żmi va┼íimi aplik├íciami bal├şka Office a je bezplatn├ę, pokia─ż je Planner s├║─Źas┼ąou v├í┼ího predplatn├ęho Office 365.

Program Office 365 Planner je v podstate sp├┤sob, ak├Żm spolo─Źnos┼ą Microsoft zais┼ąuje, aby sa jej predplatitelia pri riaden├ş projektov nemuseli spolieha┼ą na aplik├ície tret├şch str├ín. Je to celkom ─żahk├ę, sk├┤r ako Trello ako Asana, ale ako jeden z mnoh├Żch skvel├Żch doplnkov pre Office 365 sa Planner neust├íle zlep┼íuje.

Ak ste nikdy predt├Żm s Plannerom nepracovali, nebojte sa: 80% je ─żahk├ę. Pokr├Żvame 20% ─żud├ş, ktor├ş zakopn├║, vr├ítane r├Żchleho sprievodcu.

Preh─żad pl├ínova─Źa Office 365

Pomocou aplik├ície Office 365 Planner m├┤┼żete vytv├íra┼ą a monitorova┼ą podrobn├ę pl├íny v neporiadku. Na ─żavom paneli sa zobrazia niektor├ę mo┼żnosti:

 • Nov├Ż pl├ín Spustite Pl├ínova─Ź a vytvorte skupinu Office 365 pre ka┼żd├ęho, kto v├ís pozve na pl├ín.
 • Centrum pl├ínova─Źa v├ím umo┼żn├ş sledova┼ą v┼íetky va┼íe pl├íny. M├┤┼żete si vytvori┼ą ob─ż├║ben├ę pl├íny, aby ste ich s├║stredili alebo si najsk├┤r prezerali najnov┼íie.
 • Moje ├║lohy v├ím umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą nadch├ídzaj├║ce ├║lohy roz─Źlenen├ę pod─ża v┼íetk├Żch va┼íich s├║visiacich pl├ínov.

Ako organiza─Źn├Ż n├ístroj je pl├ínova─Ź Office 365 jednoduch├Ż, ─Źist├Ż a obratn├Ż. Pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş pracovali v prostrediach Kanban alebo Scrum, bude Planner intuit├şvny.

Tu je pr├şklad Pl├ínova─Źa Office 365, ktor├Ż som pr├íve zostavil, ako je vidie┼ą na zobrazen├ş na informa─Źnom paneli:

M├┤┼żete vidie┼ą z├íkladn├ę ─Źlenenie ├║lohy zobrazen├ę ako karty, ktor├ę s├║ usporiadan├ę v kocky, Mohlo by to by┼ą aj na tabuli, a to je n├ípad.

 • ├║lohy s├║ to akcie, ktor├ę sa musia dokon─Źi┼ą ako s├║─Źas┼ą projektu. Ka┼żd├í ├║loha m├í digit├ílnu kartu, kde m├┤┼żete priradi┼ą ─żud├ş, d├ítumy za─Źiatku / konca a ├║rove┼ł priority. Ke─Ć sa dozviete viac o svojom projekte, m├┤┼żete k ├║lohe prida┼ą s├║bory, pozn├ímky a aktualiz├ície. Po dokon─Źen├ş m├┤┼żete ├║lohu odstr├íni┼ą zo zobrazenia bez straty ak├Żchko─żvek d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş. (Viac inform├íci├ş o vykonan├ş podobn├Żch akci├ş n├íjdete ni┼ż┼íie v n├ívode).
 • kocky Toto s├║ kateg├│rie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu r├Żchlo rozl├ş┼íi┼ą pr├şslu┼ín├ę charakteristiky ├║loh, ako napr├şklad stav alebo klasifik├ícia. ├Ülohy m├┤┼żete presun├║┼ą z jedn├ęho ├║lo┼żiska do druh├ęho v priebehu postupu projektu alebo v pr├şpade, ┼że je potrebn├ę, aby sa ujali vedenia in├ş ─żudia.

Pr├şstrojov├í doska rastie, ke─Ć prid├ívate nov├ę ├║lohy a kocky, ale toto je len jeden zo sp├┤sobov, ako si m├┤┼żete vizualizova┼ą svoj projekt v Pl├ínova─Źi. V hornej ─Źasti okna m├┤┼żete v Pl├ínova─Źi Office 365 prep├şna┼ą medzi tromi r├┤znymi zobrazeniami:

horn├Ż panel pl├ínova─Źa kancel├írie 365

Tam je doskaktor├ę sme videli, ale tie┼ż grafika a kalend├ír, Prep├şnan├şm medzi t├Żmito zobrazeniami premen├şte v├í┼í surov├Ż vstup do Pl├ínova─Źa na u┼żito─Źn├ę obr├ízky, ktor├ę sa daj├║ ─żahko zdie─ża┼ą.

V zobrazen├ş grafu z├şskate preh─żad o tom, ako sa veci vyv├şjaj├║, ako aj n├ístroje na z├║┼żenie zamerania. Z├şskajte preh─żad o rozlohe 30 000 st├┤p alebo prejdite do konkr├ętnych oblast├ş pracovnej z├í┼ąa┼że a vyh─żadajte vzory a probl├ęmy.

V makete ni┼ż┼íie je uveden├ę jasn├ę rozdelenie stavu spolu s okam┼żit├Żm zn├ízornen├şm ├║loh a skup├şn:

Zobrazenie pl├ínova─Źa Office 365

├Ülohy v grafoch m├┤┼żete prid├íva┼ą a upravova┼ą rovnako ako v zobrazen├ş na dashboarde. A ak budete pokra─Źova┼ą v pos├║van├ş, uvid├şte, ┼że Planner vykreslil ├║daje pozd─║┼ż nieko─żk├Żch r├┤znych os├ş, aby osvetlil r├┤zne aspekty v├í┼ího pl├ínu.

Ako presne pl├ínova─Ź ore┼że ├║daje, je len na v├ís. Na pravej strane vid├şte mo┼żnosti Filtrova┼ą ├║lohy a ÔÇ×Zoskupi┼ą pod─ża kockyÔÇť. Ke─Ć vypln├şte Planneru ─Ćal┼íie a ─Ćal┼íie inform├ície, tieto filtre v├ím pom├┤┼żu pri h─żadan├ş odpoved├ş a ├║dajov.

Ke─Ć u┼ż hovor├şme o sledovan├ş, tret├ş sp├┤sob, ako zobrazi┼ą Pl├ínova─Ź Office 365, je kalend├ír, Tu s├║ podrobnosti o ka┼żdej ├║lohe priraden├ę v nasleduj├║cich d┼łoch.

Zobrazenie kalend├íra pl├ínova─Źa Office 365

Toto je dobr├Ż sp├┤sob, ako prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, ─Źo vyzer├í ÔÇ×realistickyÔÇť pri pl├ínovan├ş pracovnej z├í┼ąa┼że. Prezrite si t├Ż┼żde┼ł alebo mesiac a pozrite si pl├ín v re├ílnom ─Źase, synchronizovan├Ż so v┼íetk├Żmi ─Źlenmi t├şmu.

Jedin├Żm kliknut├şm m├┤┼żete tie┼ż pred─║┼żi┼ą alebo skr├íti┼ą term├şny a pres├║va┼ą ├║lohy zo d┼ła na de┼ł. To je obrovsk├ę pre ka┼żd├ęho, kto presne nevie, kedy sa m├┤┼że stretn├║┼ą s klientmi.

V┼íetky zmeny, ktor├ę vykon├íte v Kalend├íri, sa prejavia na va┼íom hlavnom paneli a grafoch. Ak chcete, m├┤┼żete svoj Pl├ínova─Ź prida┼ą do programu Outlook a vygeneruje odkaz na zdie─żanie. Takto m├┤┼że ka┼żd├Ż vidie┼ą pl├ín pod─ża vlastn├ęho rozvrhu.

Zobrazenie zdie─żate─żn├ęho kalend├íra aplik├ície Office 365 Planner je vynikaj├║cou funkciou na zis┼ąovanie konfliktov s in├Żmi pracovn├Żmi povinnos┼ąami a osobn├Żm ┼żivotom ─żud├ş sk├┤r, ako sa vyskytn├║ probl├ęmy.

V rovnakom riadku m├┤┼żete program Proakt├şvne pou┼żi┼ą na testovanie zmien pl├ínu, aby ste videli, ako ovplyvnia v┼íetk├Żch z├║─Źastnen├Żch. Z├şskajte predstavu o tom, ako bude vyzera┼ą fit pred pot├ípan├şm.

Najlep┼íie d├┤vody na pou┼żitie aplik├ície Office 365 Planner

A┼ż doteraz sme nehovorili o ni─Źom inovat├şvnom. Funkcie informa─Źn├ęho panela, grafu a pl├ínovania s├║ u┼ż z├íkladn├Żmi kame┼łmi mili├│nov bezplatn├Żch aplik├íci├ş na riadenie projektov.

Ale to je to, ─Źo odli┼íuje Pl├ínova─Ź Office 365:

 • Je postaven├Ż v skupin├ích Office 365To znamen├í, ┼że ke─Ć spoj├şte t├şm v Pl├ínova─Źi, Azure AD automaticky poskytne v┼íetk├Żm ─Źlenom zdie─żan├║ schr├ínku doru─Źenej po┼íty a ├║lo┼żisko OneDrive. Nemus├şte sa stara┼ą o zdie─żanie povolen├ş ani o pomoc s nastaven├şm.
 • Je integrovan├Ż s aplik├íciami bal├şka Office, Nikto neprekon├íva spolo─Źnos┼ą Microsoft v ich vlastnej hre. Funkcie funguj├║ hladko a vy m├┤┼żete vyu┼żi┼ą znalosti t├şmov SharePoint, OneDrive a Outlook z Plannera.
 • E-mailov├ę upozornenia v Pl├ínova─Źi sa daj├║ ─żahko ovl├ída┼ą. Pom├┤┼żte t├şmu sledova┼ą bez pre┼ąa┼żenia doru─Źenej po┼íty.
 • Je to skvel├ę na mobiln├Żch zariadeniach, ─îi u┼ż pou┼ż├şvate Android, iOS alebo WindowsM├┤┼żete si stiahnu┼ą mobiln├║ aplik├íciu Planner a zosta┼ą v spojen├ş aj na cest├ích.

Ak e┼íte nepou┼ż├şvate bal├şk Office 365, Planner v├ís nebude odr├ídza┼ą. Ak v┼íak pou┼ż├şvate bal├şk Office 365 a m├íte kvalifikovan├ę predplatn├ę, Planner je u┼ż zahrnut├Ż zadarmo.

V takom pr├şpade, pre─Źo ho nepou┼żi┼ą? Najm├Ą ak plat├şte za in├║ slu┼żbu, aby ste to dosiahli.

Ak├ę pl├íny Office 365 m├í Pl├ínova─Ź?

Toto rozdelenie ukazuje, ktor├ę z najlep┼í├şch odberov bal├şka Office 365 zah┼Ľ┼łaj├║ Pl├ínova─Ź:

Pl├íny ├║radu 365 vr├ítane pl├ínova─Źa

Jedna vec, ktor├║ treba z rozpisu odstr├íni┼ą, je skuto─Źnos┼ą, ┼że Planner je dod├ívan├Ż s bal├şkom Office 365 Business Essentials, ktor├Ż stoj├ş iba $5 za mesiac a prich├ídza s kompletnou sadou cloudovej produktivity.

Ak teda m├ş┼łate to─żko – alebo dokonca bl├şzko – na softv├ęr na riadenie ─żahk├ęho projektu, mysleli by ste na zmenu. Aspo┼ł si pozrite, ─Źo by ste dostali navy┼íe k Planneru (SharePoint, Teams, Outlook …) s prihl├ísen├şm na odber Office 365 Business Essentials.

Ke─Ć┼że Planner m├í v ─Źase p├şsania spr├ívy iba tri roky, ve─ża ─żud├ş, ktor├ş ho maj├║, to ani nevie. Ak m├í va┼ía spolo─Źnos┼ą predplatn├ę Office 365, ktor├ę obsahuje Pl├ínova─Ź, mali by ste starostlivo zv├í┼żi┼ą dodato─Źn├ę n├íklady na zaplatenie nie─Źoho podobn├ęho.

Ako robi┼ą k─ż├║─Źov├ę ├║lohy v Pl├ínova─Źi Office 365

Spolo─Źnos┼ą Microsoft mala ve─ża in┼ípir├ície pre jej n├ívrh, v─Ćaka ─Źomu sa stal pomerne plynul├Żm programom, ktor├Ż vie, ─Źo sa sna┼ż├ş urobi┼ą, a zni┼żuje po─Źet kliknut├ş potrebn├Żch na jeho vykonanie.

Otv├írac├ş pl├ínova─Ź v kancel├írii 365

Ak chcete otvori┼ą Pl├ínova─Ź, prihl├íste sa do svojho ├║─Źtu Office 365. Kliknite na sp├║┼í┼ąa─Ź aplik├íci├ş.

Sp├║┼í┼ąa─Ź aplik├íci├ş Office 365

Ak m├íte nain┼ítalovan├Ż Pl├ínova─Ź a nevid├şte ho v Sp├║┼í┼ąa─Źi aplik├íci├ş, kliknite na polo┼żku V┼íetky aplik├ície. Alebo vyberte ikonu Doplnky, ak ste nikdy predt├Żm nepou┼ż├şvali Pl├ínova─Ź a vyh─żadajte ju v aplik├ícii Microsoft AppSource.

M├┤┼żete tie┼ż z├şska┼ą pr├şstup k Pl├ínova─Źu Office 365 na str├ínke task.office.com pokia─ż ste prihl├ísen├ş do svojho ├║─Źtu.

Po prihl├ísen├ş postupujte pod─ża pokynov a za─Źnite.

Vytvorte nov├Ż pl├ín

Na ─żavej strane ovl├ídacieho panela Pl├ínova─Źa vyberte mo┼żnos┼ą + Nov├Ż pl├ín. Na za─Źiatok vypl┼łte z├íkladn├ę inform├ície:

office 365 planner vytvori┼ą pl├ín

A to je v┼íetko. V├í┼í pl├ín je v plnom pr├║de. Na va┼íej doske uvid├şte pl├ín so schopnos┼ąou za─Źa┼ą.

Pridajte ─Źlenov do Pl├ínova─Źa Office 365

Ak chcete do Pl├ínova─Źa prida┼ą spoluhr├í─Źov, jednoducho kliknite na kartu ─îlenovia v pravom hornom rohu a za─Źnite p├şsa┼ą:

prida┼ą pl├ínova─Ź do kancel├írie 365

Pridajte ├║lohy a kocky

V zobrazen├ş grafu (aj ke─Ć m├┤┼żete tieto rozhodnutia robi┼ą v ─żubovo─żnom re┼żime), sa v hornej ─Źasti ka┼żd├ęho segmentu zobraz├ş mo┼żnos┼ą prida┼ą nov├ę ├║lohy. Mo┼żnos┼ą prida┼ą nov├Ż vklad n├íjdete ├║plne vpravo od svojho pl├ínu. To m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą pos├║vanie, ak m├íte viac ako viac kociek.

Office 365 pl├ínova─Ź prida┼ą ├║lohy a kocky

Pridajte k úlohám podrobnosti

Po kliknut├ş na ├║lohu sa otvor├ş nov├ę okno, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş prida┼ą k─ż├║─Źov├ę inform├ície k ├║lohe:

Karta ├║loh pl├ínova─Źa Office 365

Zobrazenie digit├ílnej karty ├║lohyÔüá, ktor├║ m├┤┼żete urobi┼ą z Dashboard, Graphics alebo ScheduleÔüá, v├ím umo┼ż┼łuje ovl├ída┼ą v┼íetky aspekty vr├ítane:

 • Ktor├ş ─Źlenovia s├║ priraden├ş k ├║lohe
 • Pokrok (neza─Źat├Ż, prebieha, dokon─Źen├Ż)
 • Priorita (n├şzka, stredn├í, d├┤le┼żit├í, naliehav├í)
 • D├ítumy za─Źiatku / vypr┼íania platnosti
 • Dom├íce ├║lohy
 • Vytvorenie / ├║prava kontroln├ęho zoznamu
 • Koment├íre t├şmu
 • Pridajte farebn├ę karty (nepreh├í┼łajte to!)
 • Pridajte pr├şlohy

To v┼íetko je neuverite─żne ─żahk├ę. Ak napr├şklad vyberiete mo┼żnos┼ą ÔÇ×Prida┼ą pr├şlohuÔÇť, budete ma┼ą pr├şstup k s├║borom priamo z lokality SharePoint:

Ponuka pr├şloh pl├ínova─Źa Office 365

Filtrovanie ├║loh a zoskupovanie pod─ża kocky

Dokonca aj v najkomplexnej┼íom pl├íne sa m├┤┼żete r├Żchlo zamera┼ą na konkr├ętne ─Źasov├ę harmonogramy, typy kariet alebo k─ż├║─Źov├ę slov├í pomocou funkci├ş ÔÇ×Filtrova┼ą a zoskupova┼ą pod─ża vedierÔÇť, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v pravom hornom rohu panela Pl├ínova─Ź Office 365:

Funkcia ├║loh filtrovania ostr├Żch bodov bal├şka Office 365

M├┤┼żete tie┼ż ÔÇ×Zoskupi┼ą pod─ża kockyÔÇť, ktor├Żm sa upravuje sp├┤sob zobrazenia kariet na paneli ├║loh. M├┤┼żete nakonfigurova┼ą zobrazenie pod─ża term├şnu, priority alebo zobrazi┼ą ka┼żd├║ ├║lohu priraden├║ konkr├ętnemu jednotlivcovi.

Ponuka filtrov ostrosti Office 365

Pridajte plán do kalendára programu Outlook

V hornej ─Źasti hlavn├ęho panela Pl├ínova─Źa Office 365 kliknite na ikonu ÔÇ×plusÔÇť napravo od polo┼żky ÔÇ×RozvrhÔÇť. Ak ste pl├ín vytvorili, mala by sa zobrazi┼ą mo┼żnos┼ą Prida┼ą pl├ín do kalend├íra programu Outlook.

office 365 sharepoint main menu

Odtia─ż uverejnite Pl├ínova─Ź a pomocou vygenerovan├ęho odkazu iCalendar ho zdie─żajte s k├Żmko─żvek, koho chcete.