Sprievodca internetom doma na streamovanie športu

Vďaka blokádam COVID19 na celom svete sa všetky druhy športových aktivít zastavili. Preto sa veľa ľudí rozhodlo obmedziť svoje želanie hrať živé športy jeho vysielaním. V skutočnosti sa živé športové vysielanie rýchlo stáva najobľúbenejšou platformou pre prístup k rôznym televíznym programom.

Namiesto toho, aby ste platili neprimerané sumy za zväzok káblov so stovkami nevyžiadaných kanálov, ktoré neskončíte pozeraním, vysielanie ponúka slobodu vybrať si svoju šou podľa vlastného výberu. Toto riešenie je často oveľa lacnejšie ako kábel. Umožňuje vám aj vašim rodinným príslušníkom vidieť veci na viacerých zariadeniach a môže pracovať bez ohľadu na to, kde sa v dome nachádzate, ak máte správne vybavenie.

Ako si vychutnať streaming športov doma

Streamovanie môže byť príjemný zážitok, ale ak nemáte správny balík a technológiu, môže to byť príslovečný tŕň na vašej strane a potenciálne stresujúci zážitok. Z tohto dôvodu je dôležité zvážiť rozdiely medzi dostupnými možnosťami a tým, ako môžu uspokojiť vaše konkrétne potreby.

Aby vaše živé športové prenosy fungovali hladko, vyžaduje kombináciu správneho smerovača pre vašu rýchlosť Wi-Fi, perfektné umiestnenie smerovača, ako aj inštaláciu ďalšieho hardvéru, vďaka ktorému bude vaše Wi-Fi dostupné. po celom dome.

Aj keď sa nakupovanie správnej technológie môže zdať ako zastrašujúci a ohromujúci proces, postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov, aby ste si zabezpečili každodenné nepretržité športové riešenie prostredníctvom streamingových platforiem.

Rýchlosť Wi-Fi

Typ obsahu, ktorý chcete sledovať, určuje rýchlosť vášho pripojenia Wi-Fi. Ak sú napríklad vaše videá vo vysokom rozlíšení (napríklad 1080p HD), budete potrebovať rýchlosť najmenej 10 Mbps (megabajtov za sekundu). Ak však chcete napríklad streamovať obsah s vyšším rozlíšením z Netflixu, budete potrebovať minimálnu rýchlosť 25 Mbps. Sprievodca internetom doma na streamovanie športu

Je dôležité sa ubezpečiť, že smerovač, ktorý sa rozhodnete kúpiť, zodpovedá požadovanej rýchlosti internetu. Ak máte záujem o plynulé prezeranie, neodporúča sa niečo staršie ako smerovač 802.11n alebo bezdrôtové sieťové jednotky.

Intenzita signálu Wifi

Všetci vieme zo skúseností s našimi mobilnými telefónmi, že sila signálu je dôležitá. To isté platí pre smerovač, ktorý používa rádiové signály na vytvorenie bezdrôtovej siete. Aby ste zabránili rušeniu objektov vo vašom prostredí, umiestnite smerovač na centrálne vyvýšené miesto, ktoré nemá okolo vás veľké prekážky. Všeobecným pravidlom je, že čím bližšie je váš objekt k smerovaču, tým lepší bude signál.

To môže predstavovať problém pre väčšie domácnosti, kde niektoré oblasti, ktoré vyžadujú pokrytie, spadajú mimo dosah smerovača. V týchto prípadoch môžete investovať do predlžovačov (známych tiež ako zosilňovače signálu alebo rozširovače WIFI) alebo do sieťových systémov, aby ste zabezpečili konzistentné pokrytie väčších oblastí.

Aj keď sú predlžovače obvykle lacnejšie ako sieťové smerovače, sú výhodou, že sieťové smerovače poskytujú vyššie rýchlosti, ľahšie sa používajú a pre oko sú všeobecne príjemnejšie.

Ethernet verzus Wi-Fi

Ak sa chcete vyhnúť problémom, ako je napríklad nekonzistentná sila signálu z dôvodu, že je mimo dosahu alebo rušenia, môže byť vhodnejšou sieťou Ethernet.

Ďalšie dôvody pre pomalé rýchlosti Wi-Fi

Ak sú vaše rýchlosti Wi-Fi nesprávne, vaším prvým prístavom by malo byť overenie typu a umiestnenia smerovača, ako je opísané vyššie. Ak ste to dvakrát skontrolovali a stále máte problémy, ďalším krokom je porovnanie rýchlosti, ktorú váš dátový plán sľubuje, že dosiahne skutočnú rýchlosť, v ktorej skutočne beží. Ak hľadáte online, nájdete niektoré webové stránky, ktoré vám môžu pomôcť otestovať rýchlosť internetu bez akýchkoľvek nákladov.

V tomto okamihu sa môžu vyskytnúť dve veci: buď vaša rýchlosť je pomalšia ako rýchlosť stanovená vo vašej zmluve, alebo vaša rýchlosť je taká rýchla, ako by mala byť podľa vašej dohody s poskytovateľom služieb. Ak je toto prvý scenár, kontaktujte svojho poskytovateľa internetových služieb. V opačnom prípade môže nastať čas rozlúčiť sa so starým plánom a získať slušný systém, ktorý by ktorýkoľvek rešpektovaný športový fanúšik rád mal.