Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę)

Aplik├ície a slu┼żby spolo─Źnosti Google patria medzi najpou┼ż├şvanej┼íie na svete, tak┼że niet divu, ┼że sa ─żudia obracaj├║ na spolo─Źnos┼ą, ke─Ć sa chc├║ dozvedie┼ą viac o pand├ęmii koronav├şrusov. S cie─żom potla─Źi┼ą dezinform├ície a pom├┤c┼ą pou┼ż├şvate─żom n├íjs┼ą spo─żahliv├ę zdroje spolo─Źnos┼ą Google podnikla mnoho krokov vr├ítane webovej str├ínky COVID-19 vytvorenej v spolupr├íci s WHO a CDC a mnoh├Żch v├Żsledkov redak─Źn├ęho vyh─żad├ívania vo v┼íetk├Żch produktoch. Aj ke─Ć je pomerne ─żahk├ę zisti┼ą v┼íetky tieto inform├ície sami pri pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş Google, st├íle v├ím chceme poskytn├║┼ą ┼íirok├Ż preh─żad niektor├Żch akci├ş.

Str├ínka spolo─Źnosti Google pre koronav├şrusy

Google vytvoril ┼ípecializovan├║ webov├║ str├ínku, na ktorej ├║h─żadne a usporiadane zhroma┼ż─Ćuje v┼íetky inform├ície o COVID-19. Je k dispoz├şcii na str├ínke google.com/covid19. N├íjdete tu preh─żad ┼í├şrenia, pr├şznakov, prevent├şvnych opatren├ş a mo┼żn├Żch o┼íetren├ş. Bezpe─Źnostn├ę tipy sa doru─Źuj├║ prostredn├şctvom YouTube vide├í zo spo─żahliv├Żch zdrojov, ako s├║ WHO, CDC a Vox Media. Medzi ─Ćal┼íie vide├í patria n├ívody na pr├ícu z domu, zvl├ídanie ├║zkosti a stresu, ┼íkolenie z domu a ─Ćal┼íie. T├íto str├ínka v├ím tie┼ż poskytuje inform├ície o ├║dajoch, ako s├║ trendy vyh─żad├ívania a mapa ukazuj├║ca, ako nepriaznivo s├║ ovplyvnen├ę oblasti sveta.

Ak potrebujete ─Ćal┼íie inform├ície, v hornej ─Źasti str├ínky sa nach├ídzaj├║ v├Żznamn├ę odkazy na zdravotn├şcke organiz├ície, ako s├║ WHO a CDC. Tieto dve strany tie┼ż pomohli vytvori┼ą samotn├║ str├ínku. Rozba─żovacia ponuka v├ím umo┼ż┼łuje vybra┼ą si krajinu, aby ste mali pr├şstup k krokom a tipom miestnej samospr├ívy.

Inform├ície od org├ínov in├Żch kraj├şn e┼íte nie s├║ na webe k dispoz├şcii, ale spolo─Źnos┼ą Google tvrd├ş, ┼że ÔÇ×bud├║ k dispoz├şcii vo viacer├Żch jazykoch a krajin├ích v nasleduj├║cich d┼łochÔÇť a ÔÇ×str├ínky aktualizujeme, ke─Ć bude k dispoz├şcii viac zdrojovÔÇť, sk├║ste preto znova skontrolujte, ─Źi lokalizovan├Ż obsah ch├Żba.

Google vyh─żad├ívanie

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 1

Podobn├ę rozhranie n├íjdete vo Vyh─żad├ívan├ş Google, ke─Ć zad├ívate ot├ízky ako ÔÇ×koronav├şrusÔÇť a ÔÇ×COVID-19ÔÇť. Na rozdiel od webov├Żch str├ínok COVID-19 je t├íto sk├║senos┼ą u┼ż prisp├┤soben├í va┼íej polohe a hist├│rii vyh─żad├ívania. Ako nemeck├Ż ob─Źan v Berl├şne dost├ívam inform├ície od miestneho ministerstva zdravotn├şctva a ┼ítatistika na pravom bo─Źnom paneli osvet─żuje moju krajinu. V─żavo (alebo hore, ke─Ć ste v mobile) n├íjdete bo─Źn├Ż panel, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje pr├şstup na t├║ ist├║ kartu s informa─Źn├Żmi sekciami WHO, ktor├ę s├║ tie┼ż na webovej str├ínke COVID-19: pr├şznaky, prevencia, lie─Źba a ┼ítatistika.

mapy

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 2

Aj ke─Ć m├í Mapy probl├ęm s doh├í┼łan├şm nov├Żch hod├şn alebo do─Źasn├Żch uz├ívierok, slu┼żba sa sna┼ż├ş zaisti┼ą bezpe─Źnos┼ą verejnosti. Po prv├ę, teraz existuje v├Żrazn├Ż odkaz na dopyt Google ÔÇ×koronav├şrusÔÇť uveden├Ż vy┼í┼íie Presk├║majte okolie oddiel. Pre ─Ćal┼íie, a Twitter pou┼ż├şvate─ż tie┼ż objavil ─Ćal┼íie upozornenie COVID-19, ktor├ę sa objav├ş pri h─żadan├ş centra darcovstva krvi ─îerven├ęho kr├ş┼ża a po┼żiada v├ís, aby ste zostali doma, ak sa c├ştite chor├Ż (─Źo by ste mali urobi┼ą aspo┼ł vtedy, ke─Ć chcete darova┼ą krv).

Discover

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 3 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 4

Google umiestnil trval├Ż banner ÔÇ×Coronavirus (COVID-19)ÔÇť na horn├║ ─Źas┼ą obrazovky Discover, ktor├í odkazuje na vy┼í┼íie uveden├ę vyh─żad├ívanie na Coronavirus. To m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę najm├Ą v pr├şpade, ┼że v├í┼í informa─Źn├Ż kan├íl Discover obsahuje pln├ę senza─Źn├Żch spr├ív, ktor├ę cirkuluj├║ okolo v├şrusu, ─Źo v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą rozozna┼ą ofici├ílne v├Żpovede f├ím. Ak v nadpise Discover objav├şte titulky a ─Źl├ínky, ktor├ę pova┼żujete za senzuj├║ce alebo zav├ídzaj├║ce, m├┤┼żete ich teraz nahl├ísi┼ą aj pomocou trojbodovej ponuky v pravom dolnom rohu svojej karty.

v├Żlet

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 5 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 6 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 7

v─żavo: Webov├í str├ínka Google Travel. uprostred: Dom├íca spr├íva. Spr├ívny: Medzin├írodn├ę cestovn├ę obmedzenia.

Po mnoho dn├ş nie je cestovanie skuto─Źne mo┼żn├ę. Ak v┼íak mus├şte absol├║tne absolvova┼ą jeden z m├íla zost├ívaj├║cich letov, spolo─Źnos┼ą Google v├ís upozorn├ş, ak s├║ k dispoz├şcii cestovn├ę rady, a poskytne v├ím inform├ície o tom, ako by┼ą po─Źas cesty v bezpe─Ź├ş. Pravdepodobne budete tie┼ż chcie┼ą vedie┼ą o v┼íetk├Żch flexibiln├Żch cestovn├Żch z├ísad├ích, ktor├ę pr├íve existuj├║, a Google v├ím tu tie┼ż d├í ruku. Zostavil zoznam v┼íetk├Żch polit├şk, ktor├ę leteck├ę spolo─Źnosti v s├║─Źasnosti pon├║kaj├║.

YouTube

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 8 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 9

Ke─Ć sa pozriete YouTube vide├í o novom koronav├şruse, pod prehr├íva─Źom, ktor├Ż odkazuje na webov├║ str├ínku WHO, sa objav├ş banner. N├íjdete tu viac inform├íci├ş o chorobe, ak├ę kroky m├┤┼żete podnikn├║┼ą a najnov┼íie aktualiz├ície. Platforma navy┼íe umo┼ż┼łuje YouTube kan├íly na spustenie fundraiserov, ktor├ę m├┤┼żete ─żahko podpori┼ą pomocou tla─Źidla darovania, ktor├ę klesne na v├í┼í ├║─Źet Google Pay. na YouTube webov├ę str├ínky a na karte prihl├ísenia v├ís informuj├║ o v├şrusoch bannery, ktor├ę odkazuj├║ na WHO, a v├Żber videoz├íznamov.

Hra─Źk├írstvo

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 10 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 11

Obchod Play pon├║ka miestnu sekciu venovan├║ aplik├íci├ím s inform├íciami o vypuknut├ş choroby. Americk├í verzia v├ím poskytuje pr├şstup k aplik├íci├ím z CDC, American Red Cross, Doctor on Demand, News360, Medical ID a Twitter (─Źo tie┼ż ukazuje kompilovan├ę v├Żsledky pri h─żadan├ş v├Żrazu ÔÇ×COVID-19ÔÇť alebo ÔÇ×koronav├şrusÔÇť). H─żadanie v├Żrazu ÔÇ×coronavirusÔÇť v Obchode Play bolo kedysi prikr├Żvkou, ale teraz v├ím ukazuje region├ílne relevantn├ę kur├ítorsk├ę aplik├ície. V niektor├Żch krajin├ích existuje pozn├ímka, ┼że spolo─Źnos┼ą Google st├íle pracuje na roz┼íirovan├ş v├Żberu aplik├íci├ş. Je to tak preto, lebo na za─Źiatku sa niektor├ş zl├ş herci pok├║sili vyu┼żi┼ą kr├şzu ┼íkodliv├ęho softv├ęru a neu┼żito─Źn├ę, ─Źasto platen├ę aplik├ície.

Toto je len zbierka nieko─żk├Żch upozornen├ş. Existuje nespo─Źetn├ę mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch opatren├ş spolo─Źnosti Google zameran├Żch na boj proti v├şrusu, vr├ítane z├ív├Ązku vo v├Ż┼íke 800 mili├│nov dol├írov na podporu spolo─Źnost├ş, WHO a mimovl├ídnych organiz├íci├ş postihnut├Żch v├şrusom alebo pracuj├║cich proti nemu. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż tvrdo pracuje na tom, aby pomohla u─Źite─żom a ┼ítudentom zosta┼ą v kontakte, bola zn├ş┼żen├í YouTube Pou┼ż├şvanie ┼í├şrky p├ísma na zn├ş┼żenie za┼ąa┼żenia streamovan├Żch slu┼żieb v sie┼ąovej infra┼ítrukt├║re, Asistent v├ím pon├║ka nieko─żko tipov, ako si umy┼ą ruky a e┼íte ove─ża viac – v┼íetko si o tom m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą na blogu spolo─Źnosti Google.

Niektor├ę snahy sa m├┤┼żu zda┼ą trochu nekoordinovan├ę alebo duplicitn├ę, ale je st├íle p├┤sobiv├ę, ako r├Żchlo sa spolo─Źnosti Google podarilo v tomto obdob├ş kr├şzy kona┼ą. Mus├şme pam├Ąta┼ą na to, ┼że v├Ą─Ź┼íina jej t├şmov v s├║─Źasnosti p├┤sob├ş z domova a rovnako ako mnoho in├Żch spolo─Źnost├ş aj spolo─Źnos┼ą Google pravdepodobne naraz├ş na mnoho probl├ęmov. Je tie┼ż zauj├şmav├ę, ┼że Google zhroma┼ż─Ćuje obsah zna─Źne – zvy─Źajne sa spolo─Źnos┼ą pok├║┼ía spolieha┼ą na algoritmy a strojov├ę u─Źenie, aby v├ím poskytol najd├┤le┼żitej┼íie fakty a ├║daje, ale t├íto technol├│gia zrejme nedok├í┼że zvl├ídnu┼ą t├║to vynikaj├║cu kr├şzu (zatia─ż).

Správy o mobilite v komunite Google

Od prv├ęho zverejnenia tohto kola uplynul t├Ż┼żde┼ł a svet sa pr├şli┼í nezmenil – mnoh├ę krajiny s├║ st├íle pod zablokovan├şm. Spolo─Źnos┼ą Google v┼íak v tomto obdob├ş nest├íla a pridala nieko─żko ─Ćal┼í├şch upozornen├ş a bannerov. Vydala tie┼ż zauj├şmav├║ spr├ívu, ktor├í ukazuje, ako sa zmenila mobilita v komunit├ích v d├┤sledku cestovn├Żch obmedzen├ş.

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 12

Register pohybu spolo─Źnosti Google pre Spojen├ę ┼ít├íty americk├ę.

Mnoh├ę pou┼ż├şvaj├║ hist├│riu polohy spolo─Źnosti Google, tak┼że spolo─Źnos┼ą anonymizovala inform├ície a zverej┼łovala podrobn├ę spr├ívy PDF na vyhradenej webovej str├ínke, ktor├í n├ím ukazuje, ako sa svet v posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch zmenil. Obyvatelia v cel├Żch Spojen├Żch ┼ít├ítoch sa za─Źali zdr┼żiava┼ą verejn├ęho ┼żivota, ke─Ć┼że obchody, obchody s potravinami a lek├írne boli nav┼ítevovan├ę menej ako v posledn├Żch mesiacoch. Na┼í┼ąastie sa ─żudia v├Ą─Ź┼íinou zdr┼żiavaj├║ parkov, tranzitn├Żch stan├şc a dokonca ani pr├íce, ─Źo by pomohlo spomali┼ą ┼í├şrenie v├şrusu. Nav┼ít├şvte webov├║ str├ínku spolo─Źnosti Google a presk├║majte v┼íetky fascinuj├║ce ├║daje – m├┤┼żete si tie┼ż stiahnu┼ą preh─żady pre jednotliv├ę ┼ít├íty USA.

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 13 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 14

Karta Coronavirus v prehliada─Źi Google Chrome (v─żavo) a Google Assistant (Spr├ívny).

Bola tie┼ż aktualizovan├í na nov├║ str├ínku prehliada─Źa Google Chrome a Google Assistant krm├şv. Obidva teraz poskytuj├║ inform├ície o koronav├şruse v prominentn├Żch transparentoch. Pri vyh─żad├ívan├ş v├Żrazu ÔÇ×lek├íraÔÇť alebo ┼ípecialistu na str├ínkach Google v├ís vyh─żad├ívac├ş n├ístroj teraz upozorn├ş, aby ste nav┼ít├şvili iba vtedy, ak nem├íte ┼żiadne pr├şznaky, ktor├ę by mohli nazna─Źova┼ą infekciu COVID-19, a vyz├Żvame v├ís, aby ste najsk├┤r zavolali ktor├ę spadaj├║. Vyh─żad├ívanie tie┼ż zlep┼íilo pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie pri h─żadan├ş obchodov a upozor┼łuje, ┼że otv├íracie hodiny sa m├┤┼żu v d├┤sledku pand├ęmie l├ş┼íi┼ą. V piatok sme prv├Żkr├ít videli sviato─Źn├║ logu na google.com, ktor├í v├ís povzbudzuje, aby ste zostali doma.

Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 15 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 16 Spr├ívy spolo─Źnosti Google o mobilite v komunite ukazuj├║, ako koronav├şrus zmenil spolo─Źnos┼ą (aktualizovan├ę) 17

Left: Zosta┼łte doma, zachr├í┼łte ┼żivotn├Ż doodle. prostredn├Ż: H─żadanie nepodstatn├Żch obchodov. Spr├ívny: Vyh─żad├ívanie lek├íra.