Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Spr├ívy: Roz┼í├şren├í realita umo┼ż┼łuje indon├ęzskym ┼żen├ím prev├ídzkova┼ą online obchody

Spr├ívy: Roz┼í├şren├í realita umo┼ż┼łuje indon├ęzskym ┼żen├ím prev├ídzkova┼ą online obchody 1

Zatia─ż ─Źo jeho model priameho predaja odr├í┼ża zna─Źky ako Avon a Tupperware, indon├ęzsky MindStores d├íva tomuto pr├şstupu modern├Ż n├ídych-s roz┼í├şrenou realitou.

MindStores, uzn├ívan├í ako prv├í sie┼ą partnersk├Żch obchodov vyu┼ż├şvaj├║ca roz┼í├şren├║ a virtu├ílnu realitu, vybavuje svojich majite─żov obchodov vlastn├Żmi unik├ítnymi partnersk├Żmi kartami, ktor├ę z├íkazn├şci pou┼ż├şvaj├║ na virtu├ílny pr├şstup do obchodov. Cel├Ż proces je relat├şvne jednoduch├Ż a prebieha iba osobne.

Majite─ż obchodu, ktor├Ż sa m├┤┼że nach├ídza┼ą kdeko─żvek – od ob├Żva─Źky po verejn├║ kaviare┼ł – ukazuje z├íkazn├şkovi svoju partnersk├║ kartu. Pomocou ┼ípeci├ílnej aplik├ície na svojom smartf├│ne z├íkazn├şk naskenuje kartu a na jeho obrazovke sa zobraz├ş 3D maloobchod. Odtia─ż z├íkazn├şk vst├║pi do virtu├ílneho obchodu tohto partnera a m├┤┼że si prezera┼ą a kupova┼ą tovar, ktor├Ż mu bol doru─Źen├Ż. Majite─ż obchodu potom dostane ─Źas┼ą z predaja.

Roz┼í├şren├í realita umo┼ż┼łuje indon├ęzskym ┼żen├ím prev├ídzkova┼ą online obchody

Prostredn├şctvom MindStores je pr├şstup do v├Żkladnej skrine AR naskenovan├şm karty majite─ża. Obr├ízok od Slingshot/YouTube

Slingshot, indon├ęzska technologick├í a medi├ílna spolo─Źnos┼ą, ktor├í prev├ídzkuje MindStores, tento t├Ż┼żde┼ł ozn├ímila, ┼że sie┼ą obchodov otvorila viac ako 7, 000 obchodov v Indon├ęzii od jeho uvedenia na trh v j├║ni minul├ęho roka. Odhaduj├║, ┼że do druh├ęho ┼ítvr┼ąroka 2017 bud├║ ma┼ą viac ako 150 000 akt├şvnych obchodov s potenci├ílnym otvoren├şm viac ako 4 mili├│nov nov├Żch obchodov v krajine po─Źas nasleduj├║cich dvoch rokov.

V r├ímci pilotn├ęho programu spolupracuje MindStores s Alfamartom, ve─żk├Żm re┼ąazcom indon├ęzskych obchodov s rozchodmi, aby ich tovar pred├ívali jednotliv├ş majitelia obchodov prostredn├şctvom zna─Źkov├Żch virtu├ílnych obchodov Alfamind. Roz┼í├şren├í realita v┼íak d├íva MindStores potenci├íl roz┼í├şri┼ą svoje maloobchodn├ę partnerstv├í aj na ─Ćal┼íie spolo─Źnosti, pri─Źom na ka┼żdej naskenovanej karte majite─ża obchodu sa ved─ża seba objavuje mnoho obchodov.

ÔÇ×Bud├║cnos┼ą bude mestom roz┼í├şrenej reality, ktor├ę bude bezchybne pracova┼ą s ─żu─Ćmi, s obchodmi, so spotrebite─żmi,ÔÇť povedal Daniel Surya, gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Slingshot a jej materskej spolo─Źnosti WIR Group, v rozhovore pre NextReality. ÔÇ×Teraz je len prv├í f├íza. Pozer├íme sa na mesto zalo┼żen├ę na d├ítach pomocou roz┼í├şrenej reality.ÔÇť

Nenechajte si ujs┼ą:

PlayFusion zais┼ąuje financovanie v├Żvoja interakt├şvnej hernej platformy AR

Surya poznamenal, ┼że MindStores u┼ż m├í dohodu s jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch maloobchodn├Żch partnerov jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch indon├ęzskych pois┼ąovac├şch spolo─Źnost├ş Astra Life v spolupr├íci s britskou Avivou. Nakoniec MindStores tie┼ż poskytne majite─żom obchodov mo┼żnos┼ą pred├íva┼ą svoj vlastn├Ż tovar a remesl├í – nielen partnersk├ę zna─Źky – ako na Etsy.

Spolo─Źnos┼ą o─Źak├íva, ┼że do konca roka expanduje do ─î├şny a Indie, bud├║ci rok do Latinskej Ameriky a Afriky a nakoniec do USA. Ka┼żd├í expanzia si bude vy┼żadova┼ą n├íbor partnerov, ktor├ş na t├Żchto trhoch rezonuj├║ so spotrebite─żmi.

Roz┼í├şren├í realita umo┼ż┼łuje indon├ęzskym ┼żen├ím prev├ídzkova┼ą online obchody

Alfamart, ve─żk├Ż re┼ąazec indon├ęzskych obchodov so zmie┼ían├Żm tovarom, sl├║┼żil ako ┼ítartovac├ş partner MindStore, ale AR m├┤┼że umo┼żni┼ą predajcom hodnotu obchodn├ęho centra na priestore s ve─żkos┼ąou kreditnej karty. Obr├ízok prostredn├şctvom MindStores

Pr├íca na rozv├şjaj├║cich sa trhoch predstavuje v├Żzvy pri vykres─żovan├ş anim├íci├ş AR a VR, preto┼że v├Ą─Ź┼íina spotrebite─żov je vybaven├í telef├│nmi ni┼ż┼íej triedy s procesormi star├Żmi dve alebo tri gener├ície.

Obchody s├║ navrhnut├ę tak, aby sa vykres─żovali hladko prostredn├şctvom aplik├ície pre Android alebo iOS. Aby bola zaisten├í konzistentn├í prev├ídzka, spolo─Źnos┼ą postavila obchody na vlastnom motore, ktor├Ż je kompatibiln├Ż so skromnej┼í├şm hardv├ęrom. Minim├ílne po┼żiadavky na spustenie v syst├ęme Android napr├şklad zah┼Ľ┼łaj├║ verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu 4.2 Jelly Bean, ┼ítvorjadrov├ę 1.8 GHz procesor a 2 GB RAM.

ÔÇ×Mus├şme by┼ą schopn├ş predstavi┼ą t├║to technol├│giu na najjednoduch┼íom a najskromnej┼íom telef├│ne, ktor├Ż je na trhu k dispoz├şcii,ÔÇť povedal Surya. Aplik├ícia je tie┼ż optimalizovan├í tak, aby kompenzovala dostupn├ę pripojenie na rozv├şjaj├║cich sa trhoch. Pod─ża hovorcu je aplik├ícia navrhnut├í tak, aby umo┼ż┼łovala offline prehliadanie, na uskuto─Źnenie objedn├ívky je v┼íak potrebn├ę internetov├ę pripojenie.

Nenechajte si ujs┼ą: Aplik├ícia Chairish v├ím teraz umo┼żn├ş vysk├║┼ía┼ą si ju pred k├║pou (s roz┼í├şrenou realitou)

Napriek tomu testuj├║ aj sk├║senosti s inteligentn├Żmi okuliarmi, konkr├ętne Vuzix a HoloLens, a ich t├şm v├Żskumu a v├Żvoja udr┼żiava vz┼ąahy s popredn├Żmi v├Żrobcami hardv├ęru, aby boli obozn├ímen├ş s ─Ćal┼íou vlnou zariaden├ş.

Posilnenie postavenia ┼żien prostredn├şctvom komunitn├ęho predaja

Spolu s p├║tav├Żmi aspektmi AR a VR je komunitn├Ż predaj v├Żznamnou s├║─Źas┼ąou ├║spechu spolo─Źnosti.

Pod─ża Surya model priameho predaja oslovuje matky matiek s jedn├Żm pr├şjmom ako doplnkov├Ż pr├şjem. Ke─Ć┼że lojalita k zna─Źke je v Indon├ęzii n├şzka, mo┼żnos┼ą pon├║knu┼ą tovar so z─żavou priate─żom a susedom d├íva majite─żom obchodov a ich partnersk├Żm maloobchodn├şkom v├Żhodu.

Prostredn├şctvom Mindstores sme pou┼żili inovat├şvnu technol├│giu na vytvorenie nie─Źoho tak inovat├şvneho, ako to m├í zmysel, prostredn├şctvom osved─Źenej schopnosti pozit├şvne ovplyvni┼ą ┼żeny na celom svete. Slingshot bude na─Ćalej zlep┼íova┼ą z├í┼żitok z Mindstores v prospech a bud├║cnosti ─Źasto prehliadanej popul├ície: ┼żien v menej rozvinut├Żch oblastiach sveta.

– Daniel Surya, gener├ílny riadite─ż spolo─Źnost├ş Slingshot a WIR Group

V porovnan├ş s n├íkladmi na otvorenie kamenn├ęho obchodu alebo zaisten├şm fran┼í├şzovej licencie s├║ po─Źiato─Źn├ę n├íklady na MindStores relat├şvne n├şzke. Majitelia obchodov investuj├║ minim├ílny poplatok (ekvivalent pribli┼żne 100 dol├írov), aby sl├║┼żili ako kapit├íl na n├íkup kreditu z├ísob od partnersk├ęho maloobchodn├ęho predajcu Alfamart.

Ich z├íkazn├şci objedn├ívaj├║ v├Żrobky prostredn├şctvom obchodu a platia z├íkazn├şkovi v hotovosti. Maloobchodn├şk uplatn├ş n├íkup vo─Źi kreditu za z├ísoby a dod├í ho z├íkazn├şkovi. Z├íkazn├şci platia majite─żom obchodu priamo v hotovosti. Majitelia obchodov si m├┤┼żu k├║pi┼ą ─Ćal┼íie kredity po vy─Źerpan├ş po─Źiato─Źnej invest├şcie.

Majitelia obchodov dost├ívaj├║ asi 15% z ka┼żd├ęho predaja za v├Ą─Ź┼íinu produktov├Żch kateg├│ri├ş spolo─Źnosti Alfamart, ako s├║ m├│da a dom├íce potreby, ktor├ę maj├║ 30-40% mar┼że. MindStores trv├í a 2% zn├ş┼żenie, pri─Źom zvy┼íok v├Ż┼ąa┼żku poputuje spolo─Źnosti Alfamart. Slingshot uv├ídza, ┼że priemern├ş ├║─Źastn├şci s├║ 900 – $ $1, 200 mesa─Źne v tr┼żb├ích.

Roz┼í├şren├í realita umo┼ż┼łuje indon├ęzskym ┼żen├ím prev├ídzkova┼ą online obchody

Aj ke─Ć je t├íto technol├│gia p├║tav├í, MindStores sa spolieha na ├║spech v komunitnom predaji. Obr├ízok prostredn├şctvom MindStores

Ďalšia zastávka: SXSW

Slingshot je jednou z piatich indon├ęzskych spolo─Źnost├ş, ktor├Żch BEKRAF (Indon├ęzska vl├ídna agent├║ra pre kreat├şvnu ekonomiku) vymenovala na konferenciu a festival South by Southwest (SXSW), ktor├ę sa konaj├║ 10. – 19. marca v Austine v Texase. Spolo─Źnosti bud├║ vystavova┼ą v indon├ęzskej sekcii s n├ízvom Archipelageek.

ÔÇ×Je to obrovsk├í ─Źes┼ą reprezentova┼ą na┼íu krajinu na takom prest├ş┼żnom podujat├ş,ÔÇť povedal Surya. ÔÇ×Sme hrd├ş na to, ┼że m├┤┼żeme predvies┼ą kreat├şvne a inovat├şvne technologick├ę ├║spechy z Indon├ęzie, ktor├ę s├║ pod─ża n├ís na dne┼ínom svetovom trhu ve─żmi d├┤le┼żit├ę.ÔÇť

Pozrite sa na ich promo video ni┼ż┼íie:

Slingshot okrem svojej obchodnej jednotky MindStores prev├ídzkuje aj AR & Co., Ktor├í sa ┼ípecializuje na v├Żvoj obsahu v roz┼í├şrenej realite, a D├äV, spolo─Źnos┼ą umiestnenia m├ędi├ş AR. Slingshot, zalo┼żen├Ż pred siedmimi rokmi ako skupina AR, m├í pobo─Źky v New Yorku, Los Angeles, Silicon Valley, Jakarte, Singapure, Barcelone a na Malte.

Slingshot dokon─Źil viac ako 500 projektov v 20 krajin├ích a spolupracuje so zna─Źkami ako Disney, Cartoon Network, Samsung, LG, Intel, Lenovo a Sony.

Roz┼í├şren├í realita umo┼ż┼łuje indon├ęzskym ┼żen├ím prev├ídzkova┼ą online obchody

Obrázok od NerdNewsToday/YouTube

Medzi ich pozoruhodn├ę kampane patria reklamy s podporou AR na ├║spe┼ín├║ nig├ęrijsk├║ prezidentsk├║ kampa┼ł Muhammadu Buhariho, holografick├ę zberate─żsk├ę ┼ípendl├şky Star Trek a prv├ę knihy pre deti AR v ┼ápanielsku.

ÔÇ×V┼żdy sme boli nad┼íen├ş z mo┼żnost├ş roz┼í├şrenej reality a sily, ktor├║ m├í ako p├║tav├í a pohlcuj├║ca platforma,ÔÇť povedal Surya.

Ako si mysl├şte, ┼że by sa obchody AR darili vo va┼íom k├║te sveta? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.