Správy Google už konečne podporujú RCS v Španielsku!

RCS Španielsko

Ak by ste to nevedeli, Google sa už dávno vzdal svojej najnovšej chatovacej aplikácie, aby sa zameral na posielanie správ RCS. Skratka RCS znamená Rich Communication Service a predstavuje priamy vývoj SMS. A tentoraz to vyšlo najavo Správy Google už podporujú RCS v Španielsku.

Správy RCS ponúkajú rovnaké funkcie ako správy v populárnych aplikáciách ako WhatsApp alebo Telegram. Ide o technológiu, ktorú Google postupne implementuje v rôznych častiach sveta.

Kuriér RCS prichádza do Španielska

rcs kuriér

Podľa Google by teraz každý v Španielsku mal mať RCS. Veľká spoločnosť G sa dohodla s veľkými mobilnými operátormi ako Orange, Másmóvil, Telefónica a Vodafone, že RCS je dostupné pre všetkých používateľov prostredníctvom aplikácie správ.

Najlepšie na tom je, že nemusíte robiť nič špeciálne. prečo? Pretože stačí povoliť funkcie chatu s vyskakovacím oknom, ktoré sa zobrazí na vašom telefóne.

RCS umožňuje niekoľko funkcií, ktoré už pravdepodobne poznáte. Prostredníctvom aplikácie Správy môžete posielať dlhšie texty, zdieľať fotografie vo vysokom rozlíšení, zobrazovať indikátory písania a oveľa viac.

predtým Google pridal správy RCS v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Francúzsku a Mexiku. A teraz, jeho príchod do Španielska jasne ukazuje, aké sú zámery spoločnosti Google priniesť RCS všetkým používateľom Androidu.

Takto môžete aktivovať funkcie správ RCS

o čom je rcs courier

V prípade, že máte aktivovanú aplikáciu Správy Google a funkcie chatu nie sú povolené, budete musieť urobiť nasledovné:

  • Choďte na nastavenie vášho mobilu so systémom Android.
  • Dotknite sa miesta, kde je napísané Chat funkcie.
  • V tejto sekcii môžete povoliť funkcie chatu a overte si číslo linky.

Buďte opatrní, zdá sa, že Google ešte neaktivoval tieto funkcie pre všetkých používateľov Androidu v Španielsku. Momentálne fungujú len na Vodafone, Lowi, Orange, Movistar, O2 a Másmóvil. Spoločnosť však uvádza, že je teraz všeobecne dostupná pre všetkých používateľov systému Android. To znamená, že možno ide o postupné spúšťanie a užívatelia iných nosičov si budú musieť ešte chvíľu počkať.

a ty Budete používať správy RCS na komunikáciu so svojimi kontaktmi?

Zdroj | Android polícia