Správa: Najpredávanejšie telefóny roku 2019

Správa: Najpredávanejšie telefóny roku 2019 1

Rok 2019 je za nami a pre niektor├ę zna─Źky to bol ├║spe┼ín├Ż rok, zatia─ż ─Źo pre in├ę to bol znepokojuj├║ci a turbulentn├Ż rok. Minul├Ż rok sme videli prv├Ż priamy politick├Ż ├║tok na dod├ívate─ża smartf├│nov, spolo─Źnos┼ą Huawei, ktor├ę viedlo k v├í┼żnym probl├ęmom v dod├ívate─żskom re┼ąazci, a tie┼ż sme videli nieko─żko zauj├şmav├Żch zariaden├ş od spolo─Źnosti Nokia Mobile, najm├Ą od spolo─Źnosti Nokia. 9 PureView a atrakt├şvne telef├│ny, ako napr├şklad 2720 Flip a 800 Tough.

Spolo─Źnos┼ą Counterpoint Research uverejnila spr├ívu To ukazuje, ktor├ę modely telef├│nov sa najpred├ívanej┼íie pou┼ż├şvali v roku 2019. Zoznam 10 najlep┼í├şch smartphones glob├ílne a ┼ípi─Źkovo 5 smartphones region├ílne nezah┼Ľ┼ła ┼żiadnu spolo─Źnos┼ą Nokia smartphones, ale existuj├║ zariadenia, z ktor├Żch sa Nokia Mobile m├┤┼że nie─Źo nau─Źi┼ą do bud├║cnosti.

Správa: Najpredávanejšie telefóny roku 2019 2

V celosvetovom meradle boli dve najpred├ívanej┼íie zariadenia AppleA ─Ćal┼íie telef├│ny iPhone XR a iPhone 11 Galaxy A50 a Galaxy A10. Galaxy A50 je zauj├şmav├ę zariadenie, preto┼że je to stredne ve─żk├Ż telef├│n, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą Samsung pon├║ka sol├şdne technick├ę parametre, ako je obrazovka OLED, sn├şma─Ź sn├şmania odtla─Źkov prstov a dobr├Ż fotoapar├ít, ale ─Źo je d├┤le┼żitej┼íie, spolo─Źnos┼ą Samsung mala agres├şvnu reklamn├║ kampa┼ł, najm├Ą v Eur├│pe, aby predviedla nov├Ż A50. V mnoh├Żch krajin├ích sa A50 uk├ízalo ako najlep┼íie k├║pite─żn├ę zariadenie pre ─żud├ş, ktor├ş chc├║ sol├şdny telef├│n so zn├ímou zna─Źkou.

Správa: Najpredávanejšie telefóny roku 2019 3

Ak sa pozrieme na vy┼í┼íie uveden├ę region├ílne rozdelenie, Apple dominuje v Severnej Amerike, zatia─ż ─Źo spolo─Źnos┼ą Samsung dominuje v Latinskej Amerike a na Strednom v├Żchode av Afrike. Eur├│pa je tie┼ż siln├Żm trhom Samsung Apple by┼ą tie┼ż siln├Ż. Vid├şme, ┼że modely A10, A40 a A50 sa uk├ízali ako ├║spe┼ín├ę modely strednej triedy v Eur├│pe. V ostatn├Żch ├ízijsk├Żch krajin├ích A50 op├Ą┼ą vynik├í, ale m├íme tie┼ż mlad├║ zna─Źku Realme so svoj├şm zariaden├şm C2, ktor├ę ju rob├ş ┼ípi─Źkou. 5, Vzh─żad spolo─Źnosti Realme ukazuje, ┼że aj pri obmedzenej dostupnosti m├┤┼że by┼ą zariadenie s pomerom hodnoty a ceny ├║spe┼ín├ę. V ─î├şne, Oppo a Vivo smartphones olovo, s Huawei P30 zatv├íraj├║cim vrch 5,

Je trochu smutn├ę, ┼że prinajmen┼íom v Eur├│pe nemala spolo─Źnos┼ą Nokia Mobile nejak├Ż prielom, ale mo┼żno v roku 2020 sa situ├ícia zlep┼í├ş. Som tie┼ż trochu prekvapen├Ż, ┼że Huawei sa nedostal na vrchol 5 zoznam ─î├şny, pri─Źom v roku 2019 je druh├Żm najv├Ą─Ź┼í├şm predajcom telef├│nov.

M├┤┼żete sa podeli┼ą o svoje n├ízory na najpred├ívanej┼íie telef├│ny (a pre─Źo sa pred├ívali tak dobre) ni┼ż┼íie down