Správa listov Apple Čísla na počítači Mac

Čísla Mac Práca s listami

Jednou z najväčších funkcií tabuľky, napríklad Numbers, je schopnosť používať viac tabuliek v zošite. Tým sa eliminuje potreba vytvárať nový dokument vždy, keď potrebujete samostatnú tabuľku, najmä pre súvisiace tabuľky.

Môžete použiť zošity, ktoré obsahujú viac pracovných hárkov na základe rokov, oddelení, príjmov, produktov a podobne. A so zošitom obsahujúcim viac tabuliek existuje správa týchto tabuliek.

Nie je to ťažké, ale ak práve začínate používať túto aplikáciu alebo tabuľkovú aplikáciu, tu je niekoľko tipov na používanie tabuliek čísel.

Práca s hárkami v číslach

Pridajte novú tabuľku

Vytvorenie novej tabuľky v zošite Čísla nemôže byť jednoduchšie.

Stačí kliknúť znamienko plus v ľavom hornom rohu radu s vodiacimi lištami. Môžete tiež použiť miesto > krídlo na paneli s ponukami.

Čísla Mac Pridajte novú tabuľku

Každý hárok, ktorý vytvoríte, bude v tejto oblasti, ako aj rad kariet. Potom stačí kliknúť na tabuľku, ktorú chcete použiť.

Premenujte tabuľku

Nové tabuľky majú predvolene názvy ako tabuľka 1, Leaf 2, a tak ďalej. Názov svojich hárkov však môžete ľahko zmeniť.

oba Dvojité kliknutie názov hárka alebo vyberte šíp na karte hárka a kliknite na premenovanie, Zadajte svoje nové meno a stlačte výnos,

List s číslami Mac čísel

Duplikujte, vystrihnite, skopírujte, prilepte alebo odstráňte tabuľky

V rovnakej ponuke skratiek, kde môžete stlačiť Premenovať, ako je opísané vyššie, môžete pomocou tabuľky urobiť ďalšie veci. kliknite tu šíp na karte tabuľky sa vám zobrazia tieto možnosti.

dvojitý urobí, čo táto akcia navrhuje, a vytvorí duplicitné tabuľky. Vpravo sa zobrazí duplikát s číslom za menom.

Vystrihnúť kópiu, a náhrdelník Toto sú typy aktivít, ktoré ste si pravdepodobne na text zvykli. Tieto skratky sú užitočné, ak chcete tabuľku vystrihnúť alebo skopírovať z jedného zošita a vložiť do iného.

Odobrať Toto je ďalšia zrejmá akcia. Ak chcete odstrániť tabuľku zo zošita, môžete použiť túto akciu. Nezabúdajte, že sa od vás nebude vyžadovať potvrdenie, že chcete tabuľku odstrániť. Ak ste tabuľku omylom odstránili, použite Editovať > Vrátenie späť Ak chcete čo najskôr vymeniť hárok, vykonajte akciu.

Skratky čísel

Použite tabuľkové skratky

Ďalšou vecou, ​​ktorú si všimnete na tejto skratke v rozbaľovacom zozname, sú položky v hornej časti. V závislosti od položiek na hárku sa môže zobraziť iba jedna. V súhrne sú tabuľky, tabuľky, grafy a ďalšie prvky v tejto tabuľke.

To vám umožní rýchlo prejsť na jeden z týchto prvkov. Stačí na to kliknúť šíp na karte hárka a vyberte jednu. Toto je zvlášť užitočné, ak máte veľkú tabuľku s mnohými rôznymi grafmi a grafmi.

Mac čísla Zobrazenie prvkov pracovného hárka

súvisiace: Ako vytvárať a používať interaktívnu grafiku v číslach

Zobraziť možnosti tabuľky

Ak chcete listu dať farbu pozadia, kliknite na šíp na karte hárka a vyberte položku Zobraziť možnosti tabuľky,

Všimnite si, že máte názov tabuľky (názov môžete zmeniť aj tu), môžete použiť farbu pozadia a tabuľku duplikovať alebo odstrániť.

Mac čísla Zobraziť možnosti tabuľky

Presuňte hárok

Po vytvorení novej tabuľky bude táto tabuľka umiestnená priamo napravo od aktuálnej tabuľky. To je výhodné, ak je to miesto zošita, kde chcete tabuľku. Ale ak nie, môžete to len posunúť.

Vyberte tabuľku chceš sa pohnúť držte kartu do tabuľky (ktorá bude zvýraznená), pretiahnite hárok na nové miesto a vydanie,

Mac čísla sa pohybujú list

Listujte jeho listami

Ak je v zošite viac hárkov, existujú dva jednoduché spôsoby, ako prejsť na ten, ktorý potrebujete.

Na pravej strane línie karty môžete použiť výstrely pohybovať sa ľavými a pravými listami Alternatívne môžete krádež cez rad kariet s trackpadom alebo gestom myši.

Mac čísla sa pohybujú po listoch

zhrnutie

Práca s hárkami v číslach je jednoduchá, keď poznáte možnosti a kroky, ktoré môžete podniknúť.

Jednou z funkcií, ktorá by bola v číslach skvelá, je to, čo ponúka program Microsoft Excel, kde môžete vyfarbiť karty na hárku. Táto funkcia umožňuje zobraziť a rýchlo prejsť na vybratú tabuľku. Dúfam, že je to niečo Apple povedie k číslu na ceste.

Čo si myslíte o používaní hárkov v číslach? Ste spokojní so svojimi povinnosťami, myslíte si, že niečo chýba alebo máte problém? Informujte nás nižšie alebo nás kontaktujte Twitter alebo Facebook,

Ďalšie informácie nájdete v téme štýlov tabuliek v číslach v počítačoch Mac a iOS.