Spotify zavádza prístup beta verzie Beta pre prémiových používateľov na celom svete

Spoločnosť Spotify oznámila, že zavádza beta prístup pre Group Session pre používateľov Premium na celom svete. Táto nová funkcia umožňuje používateľom zdieľať ovládacie prvky zoznamu skladieb, ako sú hranie, preskakovanie a pridávanie skladieb v reálnom čase so skupinou priateľov alebo členov rodiny.

Podľa TechCrunch bola táto funkcia testovaná od roku 2019 a prvýkrát ju objavila vedkyňa Jane Manchun Wong. Ako už bolo spomenuté, Group Session je momentálne vo svojej beta verzii, ďalšie vylepšenia sa plánujú pridať počas testovacej fázy.

Používateľ môže túto reláciu hostiť pozvaním iných prostredníctvom skenovateľného kódu Spotify zo svojej aplikácie. Pretože skupinová relácia je dostupná pre používateľov Premium, táto funkcia je dostupná aj pre ostatných používateľov, ktorí zdieľajú rovnaký rodinný účet Spotify Premium.

Služba streamovania hudby tvrdí, že táto funkcia môže podporovať až 100 používateľov, ale poznamenáva, že účastníci musia byť momentálne v rovnakom fyzickom priestore. Dodali, že skupinová relácia sa bude časom vyvíjať, pretože sa dozvie viac zo spätnej väzby od používateľov a očakáva sa, že v budúcnosti porastie nad toto súčasné obmedzenie.

Spotify zavádza prístup beta verzie Beta pre prémiových používateľov na celom svete 1fotografia: Jane Manchun Wong

Skupinová relácia beta je momentálne spustená pre všetkých používateľov Premium a niektorým zatiaľ nemusí byť dostupná.

(Zdroj: TechCrunch)