Spotify odstr├íni HODNE K-popov├Żch skladieb v rade pr├ív-vr├ítane Epik High a IU

SPOTIFY odstr├ínila stovky K-popov├Żch piesn├ş po spore s distrib├║torom hudby Kakao M.

Juhok├│rejsk├í z├íbavn├í spolo─Źnos┼ą m├í vo svojich knih├ích nieko─żko ve─żmi ob─ż├║ben├Żch po─Źinov vr├ítane IU, Sistar a Epik High.

Fan├║┼íikovia sa ujali Twitter s┼ąa┼żova┼ą sa na odstr├ínenie piesn├ş.

Spolo─Źnos┼ą Spotify uviedla, ┼że ÔÇ×existuj├║ca licen─Źn├í dohodaÔÇť sa skon─Źila, ale d├║fa, ┼że d├┤jde k novej dohode s Kakao M.

Kakao M v┼íak tvrd├ş, ┼że Spotify odmieta pred─║┼żenie licencie.

Kakao M je v Ju┼żnej K├│rei obrovsk├Ż a v skuto─Źnosti vlastn├ş v krajine najob─ż├║benej┼íiu slu┼żbu streamovania hudby MelOn.

O nezhode tweetovali aj niektor├ş postihnut├ş umelci.

Tablo, ktor├Ż je l├şdrom a producentom hip-hopovej skupiny Epik High, povedal: ÔÇ×Zrejme nezhoda medzi na┼í├şm distrib├║torom Kakao M & Spotify sp├┤sobila, ┼że n├í┼í nov├Ż album Epik High Is Here je glob├ílne proti na┼íej v├┤li nedostupn├Ż.

ÔÇ×Bez oh─żadu na to, kto je na vine, pre─Źo s├║ to v┼żdy umelci a fan├║┼íikovia, ktor├ş trpia, ke─Ć firmy klad├║ d├┤raz na umenie?ÔÇť

Album je k dispoz├şcii u rivala Spotify Apple Hudba.

Ak ste mali jednu z dotknut├Żch skladieb v zozname skladieb Spotify, bude teraz vyzera┼ą sivo a nebude sa hra┼ą.

Po─Źty streamov pre umelcov ├║dajne cez noc dramaticky klesli.

Kakao M urobil vyhl├ísenie pre juhok├│rejsk├ę m├ędi├í, ktor├ę prelo┼żil Soompi.

Uv├ídzalo sa v ┼łom: ÔÇ×Nes├║vis├ş s dom├ícou zmluvou, o ktorej st├íle rokujeme, oddelene sme 28. febru├íra dostali ozn├ímenie o skon─Źen├ş platnosti na┼íej licencie a po┼żiadali sme o obnovenie na┼íej s├║─Źasnej glob├ílnej zmluvy.

ÔÇ×Vzh─żadom na politiku spolo─Źnosti Spotify, ┼że musia postupova┼ą s├║─Źasne s dom├ícimi aj glob├ílnymi zmluvami, na┼ía glob├ílna zmluva v s├║─Źasnosti vypr┼íala.ÔÇť

Toto vyhl├ísenie bolo reakciou na Spotify, ktor├Ż tvrdil: ÔÇ×Napriek v┼íetk├ęmu ├║siliu sa existuj├║ca licen─Źn├í dohoda, ktor├║ sme s KakaoM uzavreli, skon─Źila.

ÔÇ×D├║fame, ┼że toto preru┼íenie bude do─Źasn├ę a situ├íciu ─Źoskoro vyrie┼íime.

ÔÇ×Na─Ćalej sme odhodlan├ş spolupracova┼ą s miestnymi dr┼żite─żmi pr├ív vr├ítane KakaoM, pom├íha┼ą spolo─Źne r├ís┼ą k├│rejsk├Ż hudobn├Ż trh a celkov├Ż ekosyst├ęm streamovania.ÔÇť

Billie Elish a Finneas vysvet─żuj├║ ÔÇ×silu HiFiÔÇť, preto┼że spolo─Źnos┼ą Spotify ozn├ímila nov├║ ├║rove┼ł streamovania v kvalite diskov CD

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Twitter spustila platen├ę predplatn├ę, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ ├║─Źtova┼ą sleduj├║cim pr├şstup k va┼íim ÔÇ×exkluz├şvnymÔÇť pr├şspevkom.

Apple Pod─ża povest├ş by tento rok mohlo by┼ą vydan├Żch a┼ż dev├Ą┼ą nov├Żch telef├│nov iPhone.

A WhatsApp m├í ─Ćal┼í├ş pokus o to, aby v┼íetci pou┼ż├şvatelia prijali kontroverzn├ę nov├ę podmienky ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Ste fan├║┼íikom K-popu? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu